To sa pýtať nebudeme, ale prečo chystáš padnute káble tak to by ma zaujímalo
25.06.2018 - 12:26:04
00
To je OK, u nás vo firme menili rozvody, živý vodič sa dotýkal vodovodnej batérie, okolo išiel kolega, spadol mu mobil
Tak sa zohol, že ho zdvihne a pri tom dal kontakt čelom na batériu
Nevedel ani ako sa volá - po týždni sa mu začala vracať pamäť - ináč je OK :)
25.06.2018 - 12:33:37
01
Tak ale zohynat sa pre mobil a pritom trafit hlavou vodovodnu bateriu, to uz treba talent. :) Ale inak tomu co tie rozvody menil ruky odtat. Ved to museli byt vsetky baterie vo firme pod napätim, nie? A ked tak rozmyslam, tak predsa na rozvodoch vody ma byt ochranne zemnenie, tak ked sa vodic dotkol baterie, tak nemalo vyhodit istice?
25.06.2018 - 12:48:44
03
Čo ja Ti viem, boli to experti ! :) - umývadlo - to bolo také malé na stĺpe v strede haly.
25.06.2018 - 12:54:27
00
Jezus : mozno tomu, co robil tu vodu :lol: ... jeden nikdy nevie. Tiez som uz videl vtipne zalezitosti. Akurat teda, ono to nie je vtipne, to je na sud. V podstate mohol aj zivot zachranit ten kolega, lebo ak by to ako prvy niekto chytil rukou, tak to sa tazsie dostava prec, nez ked posobi gravitacia.
25.06.2018 - 13:44:50
00
No, nam kedysi (asi tak '89) zapojili elektriku do zeleznych zarubni.. nikto mi nechcel verit, ze ma to niekedy kope.. az kym nam nevytiekla voda z pracky:)
25.06.2018 - 13:52:20
04
nickovw08 napísal:
To sa pýtať nebudeme, ale prečo chystáš padnute káble tak to by ma zaujímalo


lebo som sceu vycorovat elektroinstalaciu a meď dat potom do zberu....
25.06.2018 - 13:56:21
04
Muso: :x :D
25.06.2018 - 13:59:30
00
Muso napísal:
No, nam kedysi (asi tak '89) zapojili elektriku do zeleznych zarubni.. nikto mi nechcel verit, ze ma to niekedy kope.. az kym nam nevytiekla voda z pracky:)


To je nic, nam elektrikar pri prerabke bytu zle zapojil elektriku, uzemnenie ci co, ked po par mesiacoch prisli menit plynove potrubie v celej bytovke, tak panacik dostal par krat slehu, normalne mi ukazoval ako iskria plynove trubky ked ich daval k sebe, samozrejme uz plyn odpojeny a vypusteny :D
25.06.2018 - 14:09:36
00
El. v plechových zárubniach bola vychytávka panelovej výstavby, ked niekto vymyslel, že vypínače sa osadia do nich. A nie vždy sa zapojenie podarilo.
25.06.2018 - 14:15:55
00
Robio napísal:
Nezvladne, rychlejsie to nafukas klasickou dielenskou pumpou ale narobis sa, no. K tomu kompresoru ti bude treba este zdroj.
Co sa tyka tej bomby tam ona ma poistnu gulicku v hrdle, takze treba pouzivat srobenia na to urcene(maju taky sosak, ktory tu hulicku pri plnom zasrobovani potlaci dole) a tie vacsinou nemaju moc velke priemery takze moc velky prietok od toho necakaj na bezdusaky ale fungovat by to mohlo.
Pokial ti vyslovene nevadi hluk, bytovka a tak, tak si kup nejaky lacny kompresor do 100e, tych par zapnuti za rok to bohate staci a mas to bez prace a funkcne + je to pouzitelne aj na ine veci, ofukovanie prechu z pc a pod.(na naradie nie).

pripadne mozes skusit z coly 2L spravit vzdusnik a tu mas na to aj origo adapter + hadicky, svorky atp, to by mal clovek dostat v zeleziarstve pripadne v lekarni tie svorky na hadicku alebo ebay.
https://www.ebay.com/p/Life-Tool-Aquarium-DIY-Plants-Generator-System-Co2-Diffuser-Air-Generator/28016721433


To nie je plynova bomba, Je to bomba od helia. Objemom asi tak 2-2,5l a ma hore normalne 1/8" srubenie. Toto sme vybrali a mame tym padom prazdnu tlakovu nadobu. Nasrubujem tam Y s dvoma ventilmi. Jeden na nafukovanie, druhy na vyfukovanie. Otazne len je, cim to nafukam. Chcem to len a len na bezdusaky, cize objem by stacil a tlak podla mna takych 5-6atm by tiez stacil na to, aby to chytlo. Moja predstava je taka, ze nafukam bombu, pripojim ju ku kolesu a naraz vystrelim vzduch. Ked chytne, fajn, ked nie opat fukam bombu. Realne sa mi neoplati investovat do kompresora. Aj ked byvam na dedine, nemame pre neho doma vyuzitie. Preto hladam len taku lacnu nahradu. 12V napajanie je prave naopak ziadane. Mam doma 12V rozvody.
25.06.2018 - 14:23:46
00
nejak sa mi po par hodinach jazdy povoluju navleky na kolena, a to tak ze cele spadnu :/ sobotu len lave, nedelu uz obe. Cim to moze byt? myslim ze z potu to nebude, lebo ked este cez den bolo teplo tak drzali, a az na vecer povolia.
Ci je to casom normalne vytahane? su to nejake Northwave, asi dva roky stare https://www.trisport.ro/northwave-easy-knee-warmer-black.html

-alebo si ich mam prilepit o stehna? staci lak na vlasy ci radsej chemopren? :?:
25.06.2018 - 18:52:03
01
silikónový pásik asi nemajú, čo? to je asi jediné ťažšie zjazditeľné (nevyťahateľné) riešenie
25.06.2018 - 19:11:32
00
jasneze maju, ved to nebol uplny smejd.
ci je to kvoli chlpom? ale vsak ja nie som ziadny nadmerne chlpaty opiciak
25.06.2018 - 19:14:42
00
tak toto ked budeme davat dole, to uz bude masaker..... nie ako sedlovka :-D
25.06.2018 - 19:16:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up