zdravím, máte niekto nosič na ťažné menabo winny? ak áno, viete tam dostať cesťák? mne sa to nedarí. na rôzner mtb, zjazďáky aj krosové je ok.
v´daka za radu

https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/nosice-na-auto/nosice-na-tazne/menabo-winny-3-nosic-na-tazne-zariadenie-pre-3-bicykle-224475.html

    31.05.2018 - 22:31:55
    00
    Nemá niekto skúsenosť s nosičom Menabo Pro Tour? Prípadne Thule Outride. díky
    09.06.2018 - 04:03:32
    00
    Ahojte, pokukujem po nosiči na 2 bicykle. nemmám ťažné, takže to asi budem riešiť nosičom na 5-te dvere. Mám zatiaľ vyhliadnutý THULE ClipOn High 9105. Má s ním niekto skúsenosti? Auto mám VW Golf V. Bude to na tých dverách držať? Ide mi hladne o stabilitu a tiež o to či to náhodou nepoškriabe celé dvere. Dík
    10.06.2018 - 08:12:05
    00
    dislukas napísal:
    Ahojte, pokukujem po nosiči na 2 bicykle. nemmám ťažné, takže to asi budem riešiť nosičom na 5-te dvere. Mám zatiaľ vyhliadnutý THULE ClipOn High 9105. Má s ním niekto skúsenosti? Auto mám VW Golf V. Bude to na tých dverách držať? Ide mi hladne o stabilitu a tiež o to či to náhodou nepoškriabe celé dvere. Dík


    Mal som na piate dvere a teraz na streche a v živote uz by som nechcel ten na piate dvere. Poskriabe ti lak, vyhegle pánty, a musis stale dávať dole. Na streche to mam stále a nemusim nic riešiť plus je to pohodlnejšie a kufok pekne prístupný. Spotreba je rovnaka u oboch by som povedal.
    10.06.2018 - 12:30:04
    02
    Henry33 napísal:
    Mal som na piate dvere a teraz na streche a v živote uz by som nechcel ten na piate dvere. Poskriabe ti lak, vyhegle pánty, a musis stale dávať dole. Na streche to mam stále a nemusim nic riešiť plus je to pohodlnejšie a kufok pekne prístupný. Spotreba je rovnaka u oboch by som povedal.


    No len na mojom aute nemam na strechce ziadne uchytky kde upevnim stresny nosic, musel by som to mat ako su dvere popod tu gumu. Cize aj tam mozem doskriabat lak, tie panty ma ani nenapadli ze to moze narobit taku sarapatu, je pravda ze drziak + 2 biky je uz nejaka vaha. Uvidim no, popremyslam. Dik za info kazdopadne
    11.06.2018 - 13:43:26
    00
    dislukas napísal:
    No len na mojom aute nemam na strechce ziadne uchytky kde upevnim stresny nosic, musel by som to mat ako su dvere popod tu gumu. Cize aj tam mozem doskriabat lak, tie panty ma ani nenapadli ze to moze narobit taku sarapatu, je pravda ze drziak + 2 biky je uz nejaka vaha. Uvidim no, popremyslam. Dik za info kazdopadne


    Ja mam Hondu civic a tiez nemam na streche nic naco by sa to dalo dat tak som to riesil tym na dvere pod gumu a v pohode.
    11.06.2018 - 13:44:45
    01
    svojho casu som to riesil tiez (nosice na strechu vs na zadne dvere, gulu nemam) okrem toho co pise Henry33 (dostupnost do kufta, poskriabanie laku, vyheglane panty) mi prislo logicke, ze strecha je urcena na nosenie veci narozdiel od zadnych dveri, kde s tym urcite ziadny vyrobca auta nepocita. Ja mam na streche lyziny, cize bez problemov montaz priecnikov a nosicov, kamos lyziny nema a riesil to priecnikmi cez dvere popod gumu. je to uplne ok a nic tam nedoskriabes. sak to raz namontujes a mozes vozit na streche cely rok kludne.
    12.06.2018 - 09:23:11
    00
    marYan napísal:
    svojho casu som to riesil tiez (nosice na strechu vs na zadne dvere, gulu nemam) okrem toho co pise Henry33 (dostupnost do kufta, poskriabanie laku, vyheglane panty) mi prislo logicke, ze strecha je urcena na nosenie veci narozdiel od zadnych dveri, kde s tym urcite ziadny vyrobca auta nepocita. Ja mam na streche lyziny, cize bez problemov montaz priecnikov a nosicov, kamos lyziny nema a riesil to priecnikmi cez dvere popod gumu. je to uplne ok a nic tam nedoskriabes. sak to raz namontujes a mozes vozit na streche cely rok kludne.


    suhlas ja to tam mam cely rok vobec to nedavam dole.
    mam whispbar a su tiche a spotreba sa nezmenila vobec.
    12.06.2018 - 09:26:41
    00
    Tiez vozim na streche, v klude sa vojdu 4 biky vedla seba (akurat som musel zasunut sedlovky podla riaditok). Nakladanie je komfortne, rychle a prakticke. Spina z ciest tam ide daleko menej ako za auto, a v pripade dazda bike aj umyje ? Drziak priamo do karoserie auta, nahodene samozrejme celu sezonu, zhadzujem to akurat na zimu.
    12.06.2018 - 16:55:13
    00
    Caute,nema niekto v okoli Ziliny nosic Saris-Gran fondo 2?potreboval by som ho len vyskusat ci bude pasovat na 3dverovu Almerku(n15).az ho zbytocne neobjednavam...
    16.06.2018 - 18:39:02
    00
    Zdravím, kúpil som koncom apríla nosiče Thule Proride 598. Absolútna spokojnosť až do tejto soboty, kedy pri prevoze bicykla začal nosič nepríjemne vŕzgať. Bolo to dosť hlasné, hlavne pri prejazde mestami a na nerovnejších cestách. Niekoľkokrát za jazdy som ho skontroloval a držal pevne, takisto bicykel v ňom. Až po silnejšom zapretí rukou som vrzganie počul, myslím, že z tej časti, kde je nosič v T drážke spojený so strešným nosičom. Doteraz nič také nebolo. Je to normálne, alebo sa mám obávať, resp. je to dôvod na nejakú skrytú vadu a reklamáciu?
    26.06.2018 - 14:11:23
    00
    Zo spodu nosica su imbusove sruby. Tie trochu dotiahni. Malo by to prestat.
    26.06.2018 - 14:57:23
    00
    Ok, dík, vyskúšam.
    26.06.2018 - 16:29:50
    00
    C3llario napísal:
    Ahojte, chcel by som sa poradiť ohľadom nosiča na 5-dvere. Rozhodol som sa pre tento variant, kedže mám staré Punto (2000) a netrápi ma až tak, že mi to vyheglá dvere, do ťažného investovať nechcem a na strechu mi to nepríde pre mňa praktické (plus istota je guľomet, nechcem zabudnúť že mám hore bike :) )


    Ahojte, hlasim sa po roku. Nakoniec som kupil stojan pre tri bicykle na 5.dvere z Decathlonu, za zhruba 80e + trubku pre nasadenie full/damskeho biku za asi 10e. Po cca 3 mesacnom testovani (po meste, dilanica a na dedine, kde su rozmrdane cesty) mozem povedat, ze drzi pevne (ked sa on zaprem hybem celym autom), zmestia sa nan v pohode dve Endurka a po uvodnom nastaveni popruhov, ho teraz nahodim sam za 5min. Pri jednom osadenom biku, v pohode vidno zo zadu svetla, akurat ked su nahodene dva, svetlo pre spiatocku, je mierne clonene (preto naklapam viac biky)J edine na co je treba pozor, ked su upnute dva bicykle, tak spodny z nich, sa moze dotykat prevodnikom (pripadne vysiet na nom) o konstrukciu nosica, preto je dobre to omotat volakou handrou (vid obrazok). Za tie prachy to plni ucel a mozem len odporucat. Kto by mal zaujem vyskusat, mozem zapozicat (v Petrzalke, alebo v Puchove) :)

    Prílohy:

    2.jpg
    2.jpg 672.91 KiB thumb_up0thumb_down

    4.jpg
    4.jpg 987.47 KiB thumb_up0thumb_down

    6.jpg
    6.jpg 1006.69 KiB thumb_up0thumb_down

    7.jpg
    7.jpg 624.61 KiB thumb_up0thumb_down

    1.jpg
    1.jpg 690.65 KiB thumb_up0thumb_down

    9.jpg
    9.jpg 851.33 KiB thumb_up0thumb_down

    10.07.2018 - 12:39:17
    01
    Ak Ta niekto trafi zozadu cez den a povie, ze nevidel, ze brzdis, tak by som sa ani velmi nedivil. Toto je na pokutu a nie na odporucanie... Inak krasne spojene vsetky nevyhody - za autom brzdiaci padak ako hovado kedze vsetok vzduch obtekajuci auto ponad sa chyta do celej sirky bajkov, zakryte svetla, znemozneny pristup do kufra, takmer nulovy vyhlad vzad, riziko znicenia bajkov pri naraze zozadu... Strecha by bola bezproblemove riesenie a este snad aj s mensim aero odporom kedze su bajky orientovane najmensou plochou k smeru jazdy.
    10.07.2018 - 12:42:11
    015
    keyboard_arrow_up