podľa môjho uja, ľudového liečiteľa, ak je imunitný systém nad 75% výkonnosti tak si poradí zo všetkým sám
03.08.2017 - 09:23:40
00
Toto je presne vec, ktora aj mna znepokojuje :) Aj podla tohto fora sudim ze tych 5 prisatych kliestov za jednu sezonu je celkom bezna vec. Navyse mnohi odbornici sa zhodnu, ze k prenosu moze dojst hned po prisati ked zacne kliest vypustat sliny... Cize ani kontrola vecer nemusi stacit. A clovek moze hned vybrat ATB na tyzden?
Inak bol som v ambulancii dr. Durovskej a tam mi tvrdili (nie dr. osobne), ze tie atb ako prevencia hned po odstraneni kliesta mozu pomoct znicit aktivne stadia ale zacystovanie nie takze bakteria ostava v tele a moze sa prejavit neskor. Ak po vybrati ATB sa ide clovek dat otestovat test bude s velkou pravdepodobnostou neg. a to aj v pripade, ze navstevnik je v tele. Ak sa clovek chce dat otestovat ci doslo k prenosu odporucaju prist po 6 tyzdnoch od prisatia a BEZ ATB.
03.08.2017 - 09:26:00
00
je to mozne, hore sme sa bavili o 7 prisatých kliestoch, to je mozno nieco ine... kazdopadne na tie testy by som isiel, asi staci beznemu obvodnemu. mozno je to starsia vec, ale co som ja vedel, pokial sa kliest odstrani, mala by sa podat min. jedna tbl. doxycyclinu, zrejme sa teda mylim a treba cakat na vysledky.
03.08.2017 - 11:21:44
00
nanoslav ziadna rezistencia,aj po vylieceni sa mozes znova nakazit.darmo mas vytvorene iggcka,tie casom mozu aj vymiznut uplne
lapalomainfekcie z kyvadla naivnych Th0 na Th1/prezentujuce zapalove interleukiny IL12 hiv,borelioza,babesia,bartonella,tbc,malaria,ebola,EBV,mycoplazma,shigella,brucela,toxoplazma atd atd. pochybujem toto su veci,ktore odfajcia imunitu tak,ze niektore z nich kludne "vojdu" do nej=vtrepu sa do imunitných buniek,"vypapkaju sa" napr. B+T lymfocyty,erytrocyty apod. takze to,co prezentuje tvoj ujec je hovadina..to cislo 75% ziskal výskumom,ci ako? Ja mam najlepsiu statistiku,do ktorej sa mozu prihlasit vsetci z fora: nakazime vsetkych (ziskat nakazeného kliesta je jednoduche,ci burgdorferi,afzelii,garinii,babesiou,bartonelou,Kencefalitidou) a nechame ich napospas osudu a este lepsie im pretocit zlymi ATBckami infekciu aby sa to krasne zacystovalo:vsak podla lekarov je borelioza NIC : KTO SA HODLA ZUCASTNIT? :muscle: zarucujem paradny kolotoc problemov aj tym,co maju imunitu na 1000%

ak je kliest zakustnuty viacej ako 24hodin je pravdepodobnost nakazenia od NAKAZENEHO kliesta rovna 100%, tych nakazených kliestov su mizive percenta

Rasto1 zacystovanie nehrozi hned po aktívnej nakaze:ale zlym pristupom lekarov,resp. zlou liecbou=to je ten hlavny problem... ATB brat kludne mozes,prejavi sa to aj na nich: dendriticka bunka sprostredkovava imunitnu odpoved v podobe tvorby protilátok: cize humoralna odozva moze resp. nemusi byt spustena vôbec a preto sa na testy pouzivaju testy transformácie lymfocytov,kde nedochadza k humoralnej ale nespecifickej odozve a to je o niecom uplne inom,tam ten test ukaze priamy dokaz stretu Tcka a patogenu
molekularni biológovia, opravte ma, ak sa mylim :?:

no ja by som teda na ziadne vysledky necakal,a po dlhodobo prisatych kliestov by som aplikoval hocijaky tetracyklin: lebo OL vedia o tom makove hovno a vysvetlovat im nieco na urovni molekulárnej biologie je ako vysvetlovat kucharovi ako sa riadi jadrove elektraren:vsakze

lepsie ako doxy je minocyklinv rannych stadiach= BRATISLAVCANIA aj BLAVACI: smer TESLOVA 33, predavaju ho tam v lekarni a je to brutalne lacny liek=jeho patent je ukonceny a tym padom pre PHARMA BIZNIS uz nerentabilny.Z môjho pohladu sa jedna o jeden z naj ATB vôbec ake existuju,dokonca ucinkuje aj vacsinu streptokokov a je dobre znasany aj na slnku kvôli fototoxiticite u doxyhexalu

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/480270/kliste-mi-znicilo-zivot-zoufa-si-martin-49-borelioza-mu-sebrala-domov-a-rodinu.html

niektore pribehy su naozaj velmi smutne
03.08.2017 - 12:38:27
00
canopus
zacystovanie nehrozi hned po aktívnej nakaze
Toto je dost zavazne tvrdenie. Ak by to bola pravda potom to samozrejme hovori v prospech nasadenia ATB hned po ustipnuti kliestom pripadne inou potvorou. Ale si si tym isty? Nemoze byt nejaka mala cast bakterii "pre istotu" zacystovana uz v kliestovi aj napriek priaznivym podmienkam? Neviem len sa pytam a chcem sa dovzdelat.

ATB brat kludne mozes,prejavi sa to aj na nich: dendriticka bunka sprostredkovava imunitnu odpoved v podobe tvorby protilátok...

Suhlasim az na to, ze miesto dendriticka si asi myslel plazmaticka bunka, ci? To potom znamena ze po ATB prevencii nema zmysel robit ELISA-u jedine LTT. Ale neviem potom preco v ambulancii na Teslovej 33 hovorili nieco v zmysle, ze po ATB moze byt test falosne negativny a ze ani netreba chodit a oni tam robia prave LTT testy... (resp. posielaju to do Augsburgu).

K tej imunite. Myslim, ze aj v tejto teme pisali ludia, ktori nemali roky zdravotne problemy, nadchu, chripku, proste nic a borela ich dostala. Je jedna vec mat vybornu odolnost voci beznym noxam a niecomu tak sofistikovanemu ako su tieto potvory.
03.08.2017 - 13:39:40
00
nemam znalost o tom,ze boli pod elektronovym mikroskopol v casoch vedkyne Hulinskej v CZ referencnom ustave najdene fibroblastomy v telách kliestov.Fibroblastom je iba odozva na nevhodne prostredie pre "vyvrtku"=telo boreliozy, takisto ani chlamydia trachomatis/plucna/vtacia sa nenasli tieto cysty mimo hostitelov,kedze su tvorcami proteinov,tak by neprezili
Otazka:kde sa radi cystuju ETcka/RTcka? :P
myslel som klasicku dendriticku bunku,nie tvoju co tvori cytokinovy zapal, ta tvoja bunka je slabucka v prezentacii antigenu
ELISA je humoralna odpoved predsa, moze ale nemusi byt vôbec platna
s LTT testom by som vzdy dla robit CD57 monoklonalku: tam tie NKcka budu bud zdatne premnozene alebo uplne vyslahane az do chronicity, preto NK bunky su jednym s najdolezitejsich parametrov ked sa robi imunitna kontrola:tito prirodzeni zabijaci spustia zakazdym zapalovu reakciu a hlavne nasu vrodenu nespecificku imunitu,ak je imunita na pociatku infekcneho agensu a T+B lmyfocyty nie su vyzrate

presne ako pises s tou imuintou: bezne IL10/Th2 patogeny su pre cloveka uplna brnkacka a tie spominane Th1/IL12 to uz je o niecom inom,problematickejsie liecit...nehovorim,ze vsetci by tak dopadli,ale moj nazor je taky,ze neexistuje jedinec,ktory nema ziadny problemy po nenasadeni ATb a ma borelu pozitivnu v IGM/IGA

treba si uvedomit,ze chlamydia ci pohlavna,plucna maju ten replikacny cas cca 50-70hodin a borela 25-30dni a tu nastava kamen urazu preco ta liecba musi byt velmi dlha:Moj subj. nazor je taky,ze borelioza je proti chlamydiam uplny suvix: taka chlamydia je majster nad majstrami: preto sa velkemu poctu borelikom reaktivuju chlamydie,ktore boli zacystovane, reaktivuju sa niektore z EBV,CMV,VZV,HSV12 ...
03.08.2017 - 13:48:41
00
Zaujimava informacia. Z tohto vyplyva, ze aj kratkodobe rychle podanie vhodnej davky vhodneho ATB by malo pomoct predist rozmnozeniu borelii v tele bez rizika prezivsich cyst. To znie celkom dobre :)

Tu plazmaticku bunku som spomenul kvoli tomu, ze sme hovorili o protilatkovej imunit. odpovedi a protilatky tvoria prave plazmaticke b. mozno sme sa len nepochopili.

Tu kvizovu otazku zodpovedat neviem ale ked to niekoho zaujima tu je pekne video kde vidno ako sa borelia pekne cystuje po pridani penicilinu prekvapilo ma ake je to rychle: https://www.youtube.com/watch?v=zOrbEnFeT1k
03.08.2017 - 17:03:14
00
plazmaticke bunky su len sprostredkovatel humoralnej a tu tvoria z vacsej casti B+T lymfocyty, dolezite ze musia mat tzv TLRka....atd atd atd....ono na tie cysty ATB nezaberaju ale taky entizol,to je uz ina kava :P
03.08.2017 - 17:13:11
00
ReHMn nechces už tu trapošinu zatvoriť ?! co tu ten dlhoročný pacient produkuje za sprostosti už presiahlo všetky medze a aj ked sa snažím to prehliadať , " nedá še " :)
04.08.2017 - 22:21:51
04
jakysi japonsky cuker
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000648/1643135/%7B%7Burl%7D%7D?utm_source=strossle
07.08.2017 - 22:41:41
00
Ramon1 a možno je to tak, že z doktora inžinier nikdy nebude :) ale inžinier môže byť čímkoľvek a canopus sa proste samovzdelal :D ... aspoň tak sa hovorilo za mojich študentských čias ... aj keď teda ja som sa učil na prírodných vedách, nie za pána inžiniera
08.08.2017 - 07:37:45
00
Ramon1 napísal:
ReHMn nechces už tu trapošinu zatvoriť ?! co tu ten dlhoročný pacient produkuje za sprostosti už presiahlo všetky medze a aj ked sa snažím to prehliadať , " nedá še " :)


Snaha bola. Dokonca aj v zmysle upratat a dat do poriadku forum/fotky. Ale podporovatelia traposin to drzia nazive.
Ja uz do toho nebudem zasahovat, ani prispievat, iba ak dojde k poruseniu pravidiel...

Mozete to povazovat za moj posledny prispevok a tym padom mam viac casu na ine veci... porucam sa!
10.08.2017 - 12:34:05
00
http://tojenapad.dobrenoviny.sk/presovski-studenti-vytvorili-repelent-proti-kliestom-ktory-ocenili-aj-vo-svete-ochrani-aj-vas/
27.10.2017 - 18:50:45
00
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/474698-klieste-nepustite-si-ich-k-telu/
predminuly vikend som dal osobak. v den turistiky po sprche som vytiahol 7ks na druhy den este dvoch. :tmi:
28.06.2018 - 08:57:21
02
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/nemecko-obri-klistata-nemoci-tropy_1808191630_dbr
20.08.2018 - 15:06:12
02
keyboard_arrow_up