Kľudne môže byť, budem dnes písať na podporu čo s tým. Najhoršie, že nikto v okolí ich zatiaľ nemá s kým by som to vedel porovnať.

Pritom vyzerá, že autostop, meranie vzdialenosti aj ostatné funguje bez problémov. Tep pri výšľapoch celkom OK a pri zjazdoch sa dá čakať, že pri tých otrasoch to bude mimo.
25.06.2018 - 20:02:07
00
volodaj Mne prisli dnes, ked ich vyskusam, mozem ti dat vediet co to nameria mne.
27.06.2018 - 16:01:40
01
To by bolo super. Lebo včera po 5 kolách na Slovakiaringu miesto 80 výškových namerali 900.
28.06.2018 - 07:29:49
00
Pozerám, že sa tu stále rieši barometer v hodinkách Stratos. Tiež som zvedavý, že či je to všeobecná chyba alebo iba konkrétneho kusu ako má volodaj. Bolo by potom fajn keby ste (blackman alebo volodaj) napísali ešte pár postrehov z používania. Tiež rozmýšľam nad týmito hodinkami, ale ten barometer ma teda znepokojuje a tiež neviem čo môžem očakávať od toho displeja.
28.06.2018 - 07:39:01
00
volodaj@volodaj neviem ako ty, ale ked som ja naposledy jazdil na Slovakiaringu, tak bol v Orechovej Potoni a nie vo Velkej Fatre :D - tam by tych 900 vyskovych mozno sedelo. Dam vediet ako su na tom moje, len som ich zatial nebol prehnat na vzduchu.
28.06.2018 - 09:55:26
00
Tiež mám stratosy už tri mesiace a ten barometer nie je veľmi presný. Porovnávam so sigmou rox 7.0, (ktorý je fakt celkom presný) a pri jazdách je odchýlka max 10%. Napríklad v sobotu som šiel z Donovalov do BB a rox 290m a hodinky 315m. Potom z BB na 3 kríže rox 1000m a hodinky 1075m. Takže volodaj má asi vadný kus.
28.06.2018 - 11:00:12
00
Zall a celkovo si ako spokojný s hodinkami? Myslím, že aj ostatným potenciálnym záujemcom by pomohlo pri rozhodovaní, keby si prečítali niekoľko postrehov z praxe.
Btw. tiež si myslím, že Volodaj má vadný kus.
28.06.2018 - 11:02:45
00
Za 130€ im nemôžem asi nič vytknúť. Kupoval som ich hlavne kvôli notifikáciám, aby som furt nemusel pozerať do batohu keď bajkujem a zvoní mobil. A keďže tak dobre vyzerajú, tak ich nosím všade. Mne sa zdá, že aj ten optický snímač tepu je celkom presný. Jasné, že to nebude merať dokonalo, ale mne to stačí. Akurát mám problém so stravou, nechce mi párovať aktivity, hoci mám pridaný účet v appke amazfit a aj zosynchronizuje, no aktivity na strave nepribudnú.
28.06.2018 - 11:29:40
00
engineer napísal:
Pozerám, že sa tu stále rieši barometer v hodinkách Stratos. Tiež som zvedavý, že či je to všeobecná chyba alebo iba konkrétneho kusu ako má volodaj. Bolo by potom fajn keby ste (blackman alebo volodaj) napísali ešte pár postrehov z používania. Tiež rozmýšľam nad týmito hodinkami, ale ten barometer ma teda znepokojuje a tiež neviem čo môžem očakávať od toho displeja.


Zaujíma ťa niečo konkrétne? Okrem toho výškomeru som spokojný. Notifikácie, záznam, všetko funguje ako má. Pre srdcový tep nemám moc porovnanie, ale v bežných situáciach OK, pri otrasoch na biku je jasné, že to presné nebude. Mne Strava funguje bez problémov. Hneď ako mi zosynchronizuje aktivitu z hodiniek do mobilu, tak sa objaví aj na Strave. Výdrž na batériu tiež milo potešila. 4 hodinový záznam zožerie tak 20% batérie, pri bežnom nosení s kontinuálnym snímaním tepu a pár kratšími aktivitami nejaké 3-4 dni. Viac ma nenapadá, tak sa kľudne pýtaj čo ťa zaujíma.


Naposledy upravil volodaj dňa 29.06.2018 - 23:19:50, celkovo upravené 1 krát.

28.06.2018 - 20:26:10
01
Dosť ma zaujíma displej resp. jeho kvalita - pozorovacie uhly, rozlíšenie. V recenziách ho považovali za jednu z najslabších vecí na hodinkách teda minimálne pri horšom svetle, kedy ho treba prisvecovať. A tiež ako je to s FW, nejaké bugy, prípadne neodladené prostredie apod.
28.06.2018 - 20:41:10
00
Priznám sa, že na to asi neviem úplne odpovedať, nemám porovnanie s inými. Predtým som mal Fenix 2, kde bol ešte nejaký matricový alebo ako sa volá ten display a ten bol oveľa horší. Bez svetla prisvietenie treba, je to transreflexný display tak preto. Pozorovacie uhly sa mi zdajú OK, pri pohľade moc šikmo toho veľa nevidno ale prečo by som tak na hodinky pozeral.

FW postupne pridávavajú nové a nové veci, chybičky sa podľa FB skupiny nájdu. Mne zatiaľ všetko ide a tie veci čo sa prejavili iným som nepozoroval.

Je tu pár drobnosti čo sa mi nepáči ale zase nejak extra nevadia. Napr. uloženej aktivite nejde zmeniť typ, alebo aspoň ja som to nenašiel. Napr. keď som skúšal ten Trail Run, tak v hodinách a appke to neviem nijako zmeniť na Bike. V Strave ale nie je problém. A zaujímavé je, že síce mám problém s výškomerom pri aktivitách, ale nastúpané poschodia meria presne. Takže ja som zatiaľ až na ten výškomer spokojný. To riešim s Amazfit Central, poslal som im nejaké logy tak uvidím na čo prídu. Zatiaľ sú celkom ochotní. Neskúšal som zatiaľ módy pre plávanie a beh. Mali by rozoznať plavecký štýl a pri behu kadenciu a dĺžku kroku.
28.06.2018 - 21:02:01
02
volodaj neska som na MTB schvalne zobral Stratosy a aj Polar m430+pás. Takto to vyslo mne.
cas jazdy - 2:10h/2:13h
vzdialenost - 33.07/33.36km
tep priemer - 143/151
nastupane - 729m/690m
Stratos meral tep z ruky a polar z pasu, nepresnosti na hodinkach boli ale to neriesim kedze nosim pas vzdy.
Netusim akurat kde som stratil 3min. a 300m vzdialenosti.
04.07.2018 - 16:03:40
01
Diky moc. Použil si normálne cycling aktivitu?

U mňa priebeh grafu po factory resete už vyzerá skoro normálne ale celkove nastúpané stále mimo. Z Huami mi odpísali, že další update by mal riešiť filtráciu a postprocess výškových dát tak uvidím. Občas sa stáva keď pozerám na hodiny a porovnám s Garminom na rajdoch, že výška skáče hore-dolu okolo správnej hodnoty a tým narastajú tie nastúpané metre. Na to by tá filtrácia mohla pomôcť.

Tak čakám na update a uvidím. Ak ti bude mimo aj potom tak im budem písať zase čo s tým.
04.07.2018 - 16:17:02
00
ano pouzil som cycling aktivitu ale mal som ich na ruke tak neviem posudit ako skakala vyska ale obcas som pozrel na tep a kde polar mal 165 tak stratos 130. Niekedy sa trafili presne, to ale neriesim lebo vyuzivam vacsinu pas.

Uvidime co povie update...
04.07.2018 - 16:27:26
00
Som z toho blbec ešte väčší ako predtým. Dnes pri turistike nastúpané metre len s malou odchýlkou (5-6%) od hodnoty vypočítanej podľa hiking mapy. Takže veľké zlepšenie oproti 2-3 násobkom predtým. Najbližšie vyskúšam climbing aktivitu na bicykli čo to spraví. Raz to musí začať konečne počítať jak má. Asi nemajú radi cyklistiku v mojom prípade. Čo by až tak nevadilo, primárne som ich kupoval kvôli turistike a skialpu.
05.07.2018 - 21:09:21
00
keyboard_arrow_up