Zdravim,

doteraz som si kupoval vzdy len lacne cinske cyklodresy a mozem povedat ze som celkom spokojny. Avsak rad by som mal aspon jeden set nejakej kvalitnej znacky, aj preto aby som to mohol porovnat a aj preto ze ak je to lepsie aby som to mal na dlhsie vyjazdy.

Nedavno som bol v Kaktus Bike v BA a skusal som si len ohmatat Sportful Dresy Bora a uz na dotyk som citil lepsiu latku. Chcem sa spytat ci tie dresy Sportful su kvalitne (vlozka, vzdusnost latky atd.) alebo sa za tu cenu mozem obzerat po niecom ovela lepsom. (Nohavice - 100e)

Pacia sa mi dresy Rapha ale kedze si velkost nemozem vyskusat a o zakaznickom servise som vela chvaly nepocul, do tych zrejme nepojdem.

Diky.
22.05.2018 - 13:00:24
00
Ja mám dvoje gate Rapha. Ale som sklamaný z vložky. Jedny gate som reklamoval lebo sa odlepil pasik na predu z lemu. Na gatiach za 200e???? Teraz mi poslali nove za 215. A vlozka shit. Mozem ich okaslat.Rovnakú mám aj v gatiach za 30e co používam na tréning do lesa. Mám aj Castelli dva top modely za 200 a 140 a som mimoriadne spokojný. Aj kvalita materiálu je ovela lepsia. Vlozka je zásadná na gatiach. Marketing maju spickovy ale ja raphu nikdy ani zadarmo.
08.06.2018 - 08:54:48
00
Tak som nakoniec zainvestoval do Castelli Free Aero Race a nemozem si vynachvalit. Zatazova skuska rovno na Bratislava-Jasna a zadok vobec netrpel. Akzoe urcite to uz bol aj zvyk ale v pomere k cinskym verziam to bolo velmi prijemne.
Teraz rozmyslam nad nejakym dresom, a stale vaham nad rapha, konkretne nad tymto:
https://www.rapha.cc/nl/en/shop/etape-flyweight-jersey/product/EFJ01XX

Nemate niekto tipy na sizing? V porovnani s inymi znackami.Asi pojdem na XXL kedze aj XBionic mi sedel tak aj Castelli. Ale napr. Isadore alebo Maloja mi stacili XL
02.07.2018 - 12:27:35
00
teraz si niesom isty ci to bol tento predajca ale raz tu niekto daval https://www.ebay.co.uk/itm/Rapha-Navy-Wiggins-Supporter-T-Shirt-Size-XS-BNWT/112868792193?hash=item1a47811781:g:F4kAAOSwmRNaqTdb
ma kusy ako XS alebo XXL za lepsie ceny ci je to original veru neviem nekupoval som.
02.07.2018 - 12:39:46
00
Eaten, skús pozrieť aj na Isadore. Ja mám Climbers gate a sú ešte lepšie ako Free Aero Race. Dres mám tiež Climbers a super, akurát asi bude háklivý na zarthnutie - treba opatrne
02.07.2018 - 13:23:53
00
Na to som sa pozeral, ale nesedeli mi dobre. Necitil som sa v nich tak pohodlne ako v tych Castelli aj vlozka sa mi v tych Castelli zdala lepsia. Ale nie som skuseny tak mozno zdanie klame, kazdopadne som dal na pohodlnost.
Teraz len vaham nad Rapha dresom, kedze chcem nieco pekne, paci sa mi aj farebne sa mi hodi. A maju len XXL (co mi pri Castelli sedi pri Isadore nie), tak neviem ci mi to bude fajn alebo nie a neviem ako to je s vratenim u nich.
02.07.2018 - 14:13:51
00
Rapha nieje strihana ako Castelli, to bude blizsie velkosti Isadoru.
02.07.2018 - 14:15:04
00
No okej, medzicasom aj tak vypredali uz aj XXL, tak problem vyrieseny :D
02.07.2018 - 14:31:41
00
Rapha sedí podľa tabulky. Rozmery hruď a boky mi úplne sadli.
03.07.2018 - 06:03:28
00
Minuly rok som si na 40tku kupil Sportful gate aj dres. Gate XXL, dres L. Gate su Grupetto, vlozka paradna, aj celodenne vyjazdy pohodlne.
Akurat som si po roku vsimol, ze sa mi v mieste ohyby v pase trha, ale skor je to zodrate akokeby od dresu (v mieste kde konci dres).
Na dovolenke som si kupil dres ALÉ, je jemnejsi prijemnejsi material. Mozno pojdem aj do nohavic.
Je to uplne iny pocit mat na sebe veci, ktore sedia, "funguju" a maximalne plnia svoj ucel. Myslim ze investicia do dobrych handier ma vacsi prinos ako upgrade bajku (samozrejme pokial nemate nejaky Tescoid".
04.07.2018 - 07:07:45
00
Presne tak. Nohavice Casteli Mondiale su pre mna mega fajnova vec. Ako pises za kvalitu sa oplati priplatit hlavne vlozka je dolezita. Ja myslim,že vsetky gate nad 130 e a viac su dobre,zalezi co komu sadne ako material. A ako často a ako dlho hodin sa jazdi. Rapha je v tom trochu draha vzhladom na kvalitu. Gate -material super ale vlozka je slaba a stoja 215.
04.07.2018 - 10:12:39
00
Ja som si dal na test vlozky zaujimavy test. Bol som po dlhom vyjazde a moj zadok citil dozvuky tak som si ich bol poskusat a s kazdymi som si sadol na roh lavicky :D. V ktorych to nebolelo tie som zvazoval - a Castelli ktore som kupil boli jedine, ktore ten zatazovy test zvladli. A ako vravim Bratislava-Jasna ukazala ze volba bola dobra.
Dres hladam kazdopadne aj pre design. A konkretne ten jeden Rapha sa mi pacil a kedze vela gati mam cervenych hladal som cerveny. Bola to Limited Edition a podla Rapha ju uz nebudu mat takze musim cakat na dalsie. Jasne ze za tie peniaze uz chcem aj nejaku kvalitu, to uz neviem posudit kedze Rapha som nikdy neskusal, ale Castelli sa mi nejak nepacia, este mozno POC.
04.07.2018 - 10:29:40
00
Ja mam dres Rapha a spokojny. Castelli 5,1 su tiez dobre troska viac na telo. Zalezi aku mas postavu a a ci znesies obtiahnute alebo viac pohodlne. Casteli dresy tie top su viac natiahnute ale sedia dobre. Akurat superleggera ma este laka od Castelli
04.07.2018 - 21:44:12
00
Ja nosim vcharsky dres giro d italia od santini a totalne spokojny.pekne sedi a material tiez super.Gate teraz testujem od ceskej firmy sykora sportswear a zatial po 5tich vyjazdoch som spokojny
04.07.2018 - 22:40:46
00
Čo robíš s gaťami po otestovaní? ;)
04.07.2018 - 22:47:07
00
keyboard_arrow_up