Prilba je základ. Ostatné je na tebe... minimálne nad kolenami pouvažuj. Je to zvyčajne prvá vec. Čo je pri páde v kontakte so zemou.
07.07.2018 - 08:12:31
00
Mal som cestu do BB, tak som si zobral bike a bol som na dlhom. Teda bol som tam prvý krát. Výšlap je taký akurát (pre mňa) ;-) Trail sa mi páčil a dlhý je naozaj dobrý názov.

Keď som už išiel tou asfaltkou dole tak som si všimol starú značku s výkričníkom a pod ním nečitateľný text. Tak si hovorím čo to tam bolo a zrazu rampa cez cestu. Keď pôjdem na budúce tak už budem vedieť, ale dal by som tam pre istotu lepšiu a výraznejšiu značku.

A potom som prešvihol odbočku na pumptrack.


ináč zavináč je to paráda
19.09.2018 - 21:46:54
00
trail Dlhy nieje pomenovany tak preto ze je dlhy, aj ked zatial je zo vsetkych najdlhsi. Je pomenovany na pocest cloveka, ktory tragicky zahynul a ktory s chalanmi zacinal budovat tieto traily. Uprostred trailu je dokonca aj jeho pomnik.
20.09.2018 - 07:04:47
01
Ale tu rampu by bolo vhodne nejak lepsie oznacit. Tiez som mal pri nej namale. :-) Inak traily su paradne. Za mna je topka Laskomersky.
20.09.2018 - 16:43:49
00
sparky napísal:
Keď som už išiel tou asfaltkou dole tak som si všimol starú značku s výkričníkom a pod ním nečitateľný text. Tak si hovorím čo to tam bolo a zrazu rampa cez cestu. Keď pôjdem na budúce tak už budem vedieť, ale dal by som tam pre istotu lepšiu a výraznejšiu značku.

A potom som prešvihol odbočku na pumptrack.




Podobne, dnes som sa bol po Kriznej este dorazit a obzriet tieto traily vyhliadkovym tempom. Vyjazd tou hnusnou sotolinou je bohuzial v nasich koncinach asi nevyhnutny - je to uz skoro vsade. Horne dva traily ma velmi nepresvedcili. Chcelo by to zmenu, aby boli zaujimavejsie. S korenovym sa toho vela asi neda urobit, mozno pretrasovat/namotat niektore prudke vyslapy, aby boli prijemnejsie. Ten druhy trail mi pripadal malo zaujimavy. Naopak trail Dlhy je vyborny. Je na nom vidiet to mnozstvo prace s upravou terenu. Palec hore.
Znacka sa da lahko prehliadnut a na rampe sa raz zrakvi nejaky unaveny bajker...
20.09.2018 - 21:32:30
00
Tohto roku bolo prioritou doplácať a otvoriť pumptrack, čo sa aj podarilo. Momentálne riešime základňu pri pumptracku, boli osadené "obytné kontajnery", k nim riešime zastrešenie a terasku, ako aj nejaké vonkajšie sedenie s ohniskom, čo nám vyplýva z podmienok nájomnej zmluvy s urbárom. Na traily žiaľ zostal čas na základnú údržbu. Keďže celé Laskomerské singláče sú "len" revitalizované existujúce lesné chodníčky, akúkoľvek zmenu, obkľuku mimo nich musíme mať schválenú od mestských lesov. Čo sa týka plánov do budúcna, ak nám to mestské lesy teda povolia, je úprava posledného strmáku na výstupovej Koreňovke. Pretrasovanie začiatku trailu Ravasky, aby sa zbytočne nestrácala výška, ako aj pridanie nejakých skokov a switchov, aby bol trail zábavnejší. Koniec Dlhého možno nebude končiť tam kde končí, preto asi odpadne aj problém s nešťastnou rampou. Všetko závisí od toho, čo nám bude povolené. No a ešte keby tých rúk, čo sa neboja krompáča bolo viacej. Snažíme sa...
25.09.2018 - 08:58:18
03
mitocross : ta sotolina nie je hnusna :^) , ja to tam mam rad... kedysi sa dalo ale slapat po chodniku hore, co je z neho teraz teraz laskomersky, ci co. Hnusna sotolina je v oblasti pod Panskou Javorinou .. to je peklo, tam treba tmave okuliare, jak to pali do oci ta biela.
bad007: ze by nakoniec predsa po tom chodnicku na konci doprava, par zataciek a supom dole na asfalt ? Pekny chodnik, az na tu hustinu na konci :lol:
25.09.2018 - 09:10:31
00
ano, doprava... a mozno sa potiahne dlhy este nazad a bude konciť oproti Laskomerskemu... co povolia...
25.09.2018 - 09:24:05
02
treba si to zopár ráz vyjsť až hore na dedkovo a potom ti bude šlapanie po traily pripadať v pohode :P
25.09.2018 - 09:26:58
01
ešte je v merku možnosť zaujímavej prepojky, od konca trailu Ravasky odbočiť doľava /nie doprava smerom na začiatok Dlhého/ a prepojkou sa dostať zhruba do polovice Dlhého, čím sa eliminujú dva prvé stúpania /zostane len jedno/ a vlastne sa bude pokračovať tou flowoidnejšou časťou Dlhého...
25.09.2018 - 09:34:19
00
inak, ja som dlhé roky chodieval od vysielača na kordíky v podstate cez terajší singel (nejako si neviem zapamätať či je to dlhý alebo laskomerský), nemohol by byť obojsmerný? alebo sa mám proste naučiť žiť v modernom svete :)
25.09.2018 - 09:37:56
00
lapaloma napísal:
treba si to zopár ráz vyjsť až hore na dedkovo a potom ti bude šlapanie po traily pripadať v pohode :P

Dedkovo je fajn, ale z Kordíckej strany, potom sú singláče čerešničkou na tortičke výjazdu...
25.09.2018 - 09:38:35
00
bady007: ten polovnicky chodnik som mal vyhliadnuty na prieskum, ale nedostal som sa k tomu, asi je momentalne nepouzitelny, ci ? Ale zaujimavejsie by bolo, ak by sa dalo z konca Dlheho vyslapat az hore na Ravasky .. zatial ako realne pouzitelne je ten chodnik, kde sa spajaju zvaznice a vylezie hore na lukach. Ale cast useku je pre extra dupacov a naviac je tam padnuty strom, tak sa to musi chvilu tlacit.
25.09.2018 - 09:41:51
00
No ale zas ani na Kordiky to nieje med lizat ;)
25.09.2018 - 09:44:14
00
Polo, jasne, ze nieje, ale ja jazdim pre radost, moje vyjazdy musia koncit dolekopecom a pokial mozno co najmenej po asfalte, volam to happyend.... inak mi potom nechuti pivo :-) /kecám/
25.09.2018 - 09:52:14
00
keyboard_arrow_up