ak niekto potrebuje offline mapy do mobilu vrátane mapových funkcií a navigácie, vyskúšajte https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mlanger.wmcreator
24.06.2018 - 16:41:28
00
Vďaka, ale prosím o viac info. Aké mapy sa dajú "stiahnuť" pomocou tejto platenej aplikácie? V akých formátoch? Pre aké navigačné aplikácie? Akú to má výhodu oproti výrobe máp v PC pomocou programu MOBAC? (MOBAC tu má vlastnú tému.)

To len aby ľudia neplatili náhodou za niečo, čo majú zadarmo.
24.06.2018 - 18:46:13
01
Je na výber asi 50 máp, väčšinou OpenStreetMap klony, zoznam krajín je v popise na play store (na konci). Na výber sú dva formáty (+jpg pre tlač), akceptované aplikáciami Orux aj Locus.
Všetky mapy sú udržiavané vo funkčnom stave, vzhľadom na zmeny na serveroch. Netreba zháňať žiadne pluginy, keď dačo nefunguje stačí napísať. Vytvorená mapa je okamžie použiteľná v mobile. Aplikácia vie texty v mape prispôsobiť malej obrazovke (resp. slabšiemu zraku uživateľa). + ďalšie funkcie viď popis...
Teda v porovnaní s MOBACom je všetko v jednej apke. V porovnaní s Locusom musí každý posúdiť, ale je je dosť uživateľov, čo preferujú WorldMapper.


Naposledy upravil lendl dňa 25.06.2018 - 06:23:14, celkovo upravené 2 krát.

24.06.2018 - 19:14:30
00
Nic v zlom, ale mne to vyzera na neuspesny pokus o kopiu aplikacie Locus
24.06.2018 - 19:27:02
01
lendl napísal:
Všetky mapy sú udržiavané vo funkčnom stave, vzhľadom na zmeny na serveroch. Netreba zháňať žiadne pluginy, keď dačo nefunguje stačí napísať. ... Teda v porovnaní s MOBACom je všetko v jednej apke.

Osobne sa mierne cudujem, ze si trufas (verejne porusovat autorske prava). Pokial bude pocet pouzivatelov v kategorii 100+, tak to asi nikoho trapit nebude, ale ak by apka bola popularnejsia, tak sa urcite niekto ozve, tak ako to bolo pri MOBACU.
25.06.2018 - 06:53:16
00
Prepac Palo, ale 90% map je OSM povodu a tam plati prislusna OSM licencia, ktora je dodrzana, vratane prislusnych informacii o povode mapy. Je pravda, ze zopar map je nejasneho povodu a licencnych podmienok (Izrael, novy Zeland...), ale pochybujem, ze to bude niekomu vadit, ak ano odstranim.
25.06.2018 - 07:23:26
00
Mne sa nemusis ospravedlnovat, pokial to mas poriesene skor by som sa ja mal ospravedlnit tebe.
Nejake detailne som to nepozeral, ale aj ten Mont Black na druhom obrazku ako OSM mapa nevyzera.
Btw. OSM je databaza a podmienky pouzitia platia pre nu. Mapy (=obrazky) z nej generovane su chranene autorskym zakonom a autor si moze urcit pravidla sirenia podla jeho uvazenia.
25.06.2018 - 08:09:08
01
Mas pravdu Palo, ten Blank je z francuzskeho IGN a licencne podmienky su ako Google, teda explicitne zakazany mass download (aj ked nikde to nie je definovane). Ale staci slovko a vsetky taketo mapy vyhodim, lebo neska OSM su absolutna topka, pokryvaju cely svet. Ledva viditelna cesticka v Mongolsku na OSM je presne zakreslena. Uz aj slavny Cykloserver je OSM contributor.
25.06.2018 - 10:47:30
00
Tak som si WorldMapper kúpil, keď bude času, pohrám sa s ním. Mňa také veci vždy zaujímali, pritom je to iba za cenu dvoch pív.
25.06.2018 - 17:22:53
02
Super, aplikacia ziskala dalsieho vyspeleho uzivatela. Verim, ze budes spokojny, ale napriek tomu nevahaj komunikovt vsetky problemy a pripomienky.
25.06.2018 - 19:10:22
00
moc nedoverujem appkam, ktore su iba platene (nie je moznost vyskusat si ich)
je problem vyrobit free aplikaciu, ktora iba zobrazi jednu mapu kde si uzivatel moze odskusat (zakladnu) funkcnost ?
dlhorocne pouzivam locus pro, mam zakupeny orux a som pristupny nakupu lubovolnej aplikacie, ktora ma pre mna zmysel, ale az ked si ju odskusam ...

ak som iba negramotny a prehliadol som free verziu, tak sa ospravedlnujem :)
09.07.2018 - 15:43:19
01
mam tam 2 appky, ktore su free, popisuju sice nejake regionalne cyklotrasy (Terchova, Horehron), ale mapovu cast maju vsetky appky rovnaku. Len WorldMapper ma navyse moznost vytvarat offline mapy z lubovolneho preddefinovaneho zdroja. Funguje to podobne ako Mobac, len niektore veci su tam jednoduchsie a nieco je tam navyse napr. "Download by GPX". Poznam zopra vyspelych userov, ktori sice pouzivaju Locus, ale na vytvaranie map WorldMapper.
09.07.2018 - 16:18:28
00
dik - pozrem ...
09.07.2018 - 16:35:09
00
keyboard_arrow_up