niekde na ceskom fore som cital ako chalani s rovnakym nosicom sli domov z bikeparku po dialnici. az zrazu zistili ze tam bajky uz niesu.
kym to stihli otocit tak uz bajky neboli ani na dialnici niekto ich stihol nalozit.
10.07.2018 - 13:32:18
00
No ale to bola chyba medzi volantom a pedalmi. :) Ked zle namontujes, tak Ti odleti aj Thule...
10.07.2018 - 13:44:28
00
Pamela by ti tiež vedela povedať ako im na auto priletel bajk z auta pred nimi cestou na Častovský cyklookruh.
A k tomuto nešťastnému umiestneniu nosiča s bicyklami ešte niečo:
https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/26468-ako-spravne-prepravovat-naklad/
http://www.colorprintmt.sk/?cms=Pre%E8nievaj%FAci%20n%E1klad
(nálepka s Ficom na zadných dverách nestačí :P )
Nehovoriac o tom, že máš fakt zakrytú takmer celú plochu svetiel - či už zadných, brzdových, smerových alebo spiatočky. To je asi aj na pokutu.
10.07.2018 - 13:52:21
01
Dva bajky som niesol raz do Kalnice (to bolo len info o tom ze sa tam zmestia 2 Enduro biky, 3 na co je dimenzovany stojan to neda), inak to mam len pre jeden, nezakryva to nic, mozno to len tak z foto vyzera :) Na pokutu to s jednym urcite nie je .... dve stojace hliadky PZ pohode (ci na dialnici, alebo pri ceste 1.triedy), taktiez jednu pojazdnu plaziacu sa 30kmh, som uz s tym objehal a nic. Preistotu som sa to pytal znameho dopravaka ktory to prezeral: nezakryva SPZ, nezakryva smerovky a brzdove svetla .... schopne na cestne komunikacie SR.
Jezus moznost upnut bike na strechu na 3-dverovom Punte standardne dostupna nie je. Nema to drazky na nosic ani nic. Na 5-dverovom sa daju zacvaknut do dvery, na 3dverom nie. Jedine co som este nasel, boli take pricucky (jeden na strechu, druhy na kufor). Siel som s tym uz po dialnici asi 3x hore dole PU-BA, bol som s tym v CZ (Bikepark Bila) a pri motore 1.9JTD mi narastla spotreba o cca 0.3L/100km, takze odpor-neodpor. Ked dobre priviazete bike a nejdete s tym 200kmh, tak Vam nema co uletiet. Nosic je dobre rieseny a pevny. Ak by nieco mohlo odletiet, jedine cely nosic s dverami. Bicykel je pripevneny o nosic, na troch miestach. Pristup do kufra je mozny, po zhodeni bicykla, otvorim ho aj s nosicom. Vyhlad dozadu ako na kazdom nosici vzadu je limitovana len na pouzitie "spatakov" a tie su pod urovnou kolies (asi to fakt nie je vidno, ale bicykel je zdvihnuty v urovni od "polovice" auto hore nad strechu), takze je vnich vidiet vsetko (naokpak ma to znervoznuje, ze nevidim kolesa a musim sa prikrcit a pozriet zo spodu ci tam ten bajk vobec je :)

P.S.:Nikoho nenabadam, nech si ho kupi, ze je super a bezpecny a najvhodnjsi, len reagujem na svoj starsi prispevok, kde som potreboval vyriesit nosic na auto, ked nie je moznost na 3-dverove auto upnut ho na strechu ... ked niekto nevie jazdit a neprisposobit jazdu bremenu ktore vezie, urve aj biky na stresnom nosici, napr pri viazde do podzemnej garaze (ako tu niekto spominal) :)
10.07.2018 - 15:04:22
03
No, na fotke 6.jpg (odzadu) tie svetlá zakryté sú.
10.07.2018 - 15:08:37
00
No jo, trojdverove Punto. A v tych ciernych listach na streche nema skryte kotviace body pre nosic? To su fakt Taliani...
10.07.2018 - 15:15:58
01
astro napísal:
No, na fotke 6.jpg (odzadu) tie svetlá zakryté sú.


Ano pri 2 bikoch, ale to som napisal hned v prvej vete ... ze sa vozi len jeden a co pisem plati pre jeden :) Ta fotka je fotena viac zhora na foto 7 je vidno kde je prvy bike a ten je nad urovnou smerovky ... svetla idu cez vyplet ... tazko takto cez net ... proste vozim jeden bike a vtedy to zakriva minimalne (brzdove svietja zdola aj zhora, smerovky su dole pod urovnou kolies.

Ano priznavam, ze pri urcitom uhle zosikma, ked napr. odbocujem moze plast zrovna zakryt niektoru cast svetla, ale tak ako som aj ohladuplny voci inym ked soferujem, bicyklujem po ceste ... ocakavam ze bude aj 99%, vodicov ked uvidia odbocovat moje auto s nalozenym bicyklom. Zo zadu, je vidno vsetky svetla (den/noc), otestoval som si to ked som siel za svojim autom, kde bol nalozeny bajk na inom aute a sledoval, najma svetla ale aj ako pevne tam drzi bike.

Ukamenujte ma, asi som mohol spravit lepsiu foto, len s jednym bicyklom, ktory nosim upnuty vyssie (mam vsak spravene len tieto, nakolko momentalne uz druhy mesiac doliecujem zlomenu klucnu z Kalnice). Berte to teda skor, ako to nema vyzerat, ked su tam nahodene dva bicykle ;)
10.07.2018 - 15:21:40
00
Jezus napísal:
No jo, trojdverove Punto. A v tych ciernych listach na streche nema skryte kotviace body pre nosic? To su fakt Taliani...


Veru su to Taliani ... nic tam neschovali, uz som to dokonale skumal zo vsetkych stran :) Na tento model Punta (xx-01) aj pri 5dverovom, sa robili nosice na strechu len formou, zacvaknutia stresneho nosica do dveri
10.07.2018 - 15:24:26
00
No neviem, mám 3dv. fiestu, žiadne úchyty ani drážky na nosič na streche a mám vybratý nosič thule, uchytí sa to o priestor medzi oknom a strechou. Plus som také nosiče videl na 3dv. punte, seicente, citigo, golfe.. Nevidím v tom problém.
10.07.2018 - 21:51:14
01
ahojte, niekto s odstupom času so skúsenosťami/výhradami voči Peruzzo Pure Instinct 3? je v užšom výbere spolu s Peruzzo Parma 3...viem, písal som už minulý rok, len €€ museli vtedy putovať iným smerom :) dik vopred
17.07.2018 - 20:51:11
00
Čaute všetci, mám základný nosič na strechu Thule Wingbar 969 s úchytom na Octaviu na trn pod rámom dverí. Na to mám uchytené na T-skrutky do drážky 2x Thule Pro ride 591 na ktorých vozím dva Ghosty. Plánujem dovolenku v Taliansku aj s bicyklami tak sa chcem opýtať na skúsenosti s dlhšími jazdami s týmito nosičmi. Doteraz som to vozil max. 200 km, teraz je to predsa len 1200 km. Vopred dík za každý postreh.
19.07.2018 - 14:06:35
00
ked vydrzal 200km preco by nevydrzal aj 1200? :) mam sice kratko proride 598, ale ani pri 130 na dialnici neviem, ze bike je na streche...
19.07.2018 - 22:25:51
00
re pol: Ved OK, len som zvedavý či niekto nemal nejakú negatívnu skúsenosť pri dlhej jazde - či niečo nezvykne po dlhšom natriasaní povoliť, resp. na čo si dať pozor.
20.07.2018 - 10:48:47
00
Pri tak dlhom prevoze ma napada jedine ochrana pred hmyzom co sa tyka raidov. Po 1200km tam budes mat riadny cintorin. Doporucoval by som ochranit raidy pukavou foliou. Ak sa to tam na slnku pripecie tak bude problem to dostat dole
20.07.2018 - 17:19:41
00
Ja obaľujem klasickou baliacou stretch fóliou. Vydrží aj 1000+ km, a rajdy a sedlo ostáva ochránené. Samozrejme, svetielka, náradie, pumpu dávam preventívne dolu počas prevozu nad 100 km.
20.07.2018 - 17:23:39
00
keyboard_arrow_up