Ahojte, jazdím na treku cesty (cca 3000 km ročne) a teraz pred mesiacom som prvý krát v živote prešiel na SPD.
Moje výkony hneď šli rapídne dole, plus ma začali bolievať kolená a stehenná kosť. Zo začiatku som mal kufre čo najviac k stredu chodidla, postupne som ich posúval, až ich mám teraz úplne na špičke. Bolesť ustúpila, ale stále ešte trochu cítím na pravom stehne, výkony sa nezlepšili, je to trápenie. Sedlo som zdvihol, x krát upravil no stále to nie je ono. Uvažujem že SPD zas zhodím a nahodím flaty, no nechcem to ešte vzdať. Poznáte niekoho kto by mal podobné problémy, že musel prejsť znova na flaty? Kde by mohol byť problém?
14.07.2018 - 20:50:08
00
Ako si na tom s anglictinou? Na web-e je totiz kopa stranok s postupmi ako spravne umiestnit kufre. V zle umiestnenych kufroch je podla mna problem.
15.07.2018 - 01:33:46
00
Tusim to tu bolo na fore
https://www.nakole.cz/clanky/643-jak-se-zbavit-bolesti-kolen.html#posed
15.07.2018 - 06:09:38
01
Hej, len ja už neviem kam by som tie kufre posunul. Ako som písal, na začiatku som ich dal čo najviac ku stredu chodidla a postupne po milimetroch posúval ku špičke. Čím viac som posúval tým menej to bolelo, ale kufre už sú úplne na špičke a stále cítim že to nie je ono. Už mám na nich najazdené cca 1000 km, fakt už neviem čo robiť...
15.07.2018 - 08:01:05
00
Takže jazdíš na rovnakom biku ako predtým, len s tým rozdielom že na obyčajných pedáloch kolená neboleli a s SPD začali ??
15.07.2018 - 08:52:08
00
winter, áno presne tak
15.07.2018 - 11:22:28
00
Fun-thomas napísal:
Moje výkony hneď šli rapídne dole, plus ma začali bolievať kolená a stehenná kosť.

Nepreťažil si ich len trochu od nadšenia v zmysle "mám SPD, tak odteraz som dupač"? Mňa síce nikdy nič pri SPD nebolelo, ale ani výkony nešli rapídne hore, možno trošku vďaka tuhším podrážkam, ale nič, čo by stalo za zmienku. Každopádne keby bolesť neprestávala, tak so zdravím určite nehazarduj...
15.07.2018 - 11:44:27
00
Na 100% to mas zle nastavene. Nespravne moze byt aj uhol, vzdialenost od pedalu. Si uvedom ze teraz je noha fixnuta a nemoze sa prirodzene nastavit tak ako chce. Ale urcite by som nedaval kufre uplne dopredu...
i.pinimg.com
15.07.2018 - 14:45:32
00
Moja skúsenosť s SPD, s prvým bikom som kúpil hneď aj SPD, mám na tom kombe najazdené +10 t a jednu tretru mam z vnútornej strany uplne čiernu, predtym fluo, druhá ok. Pred cca mesiacom sa mi nejako uvoľnil kufor na jednej, tak som ho len dal do rovna a zatiahol. Hned prvý výjazd bolest kolena a druhý som ledva domov docaptal a to som cítil, že sa"pretláčam" s SPD vo vyoseni. Doma som prestavil "na čaptavo" a fičím ďalej. Už som si to všimol dávnejšie na pretekoch, že bikeri sú na čaptavo upnutý v SPD a maju mnohí nohy až skoro neprirodzene vyosené, aj každú nohu inak, ale zrejme prispôsobené svojmu telu. Treba skúšať a nie vždy rovno je správne.
15.07.2018 - 15:02:36
00
Presne, slapaje byvaju zriedka rovno. Dobry sposob ako zistit uhol, pod ktorym treba kufre nastavit, je poskocit do vysky par razy a potom pozriet na slapaje. Napr. moje smerovali spickami do vonkajsich stran. Podaktorym padne jedna noha viac dopredu ako druha, co treba tiez zohladnit pri polohovani kufra.
15.07.2018 - 15:12:21
00
skús kufre posunúť aj do boku
16.07.2018 - 06:07:29
01
potvrdzujem. skoro rok som bojoval s SPD, stale bolesti na vonkajsej strane kolena. So sklamaním som presiel spat na platformy. Potom som tu niekde cital o syndrome captavych noh, na zaklade coho som kufre mierne vyosil. Od vtedy uplne bez bolesti. Skusim to postupne vyrovnavat, predpokladam ze bajkovat na captavo nie je pre kolena idealne...
16.07.2018 - 06:36:41
01
Vetroplach napísal:
skús kufre posunúť aj do boku


Presne tak, mne pomohlo na kritickej lavej tretre posunut kufre na bok tak, aby bola tretra dalej od kluky.
16.07.2018 - 07:06:13
00
keyboard_arrow_up