AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

23.06.2018
4. kolo - Slovenský pohár XCM
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Pozvánka, Výsledky
Zúčastnených bikerov (187)
11kuboace123ajetoaJoNAlex2002Alfandrej25andrejxcxAsgaardbaggio79bajajakbajobbBartoBikeCrewbikerLacibimjeamBlejstilbmartinbontragerBorsobozikandrej18Branus6bukasenBuro78carloscatcherxxcicerociga87cowboyDavacdavid987dobi235dominik81DudelDURI76Durijodurmidurydymyeboriselvilaemsiennioericzemerik078fabkoferi_yogiFrantisek20177GaliPetgebulagizmo16gogo2GreywolfHack3rhartmannrodoHazardHladkohouseloverchalan25rZvChicothicemanImromanIvan2jaja76james9janakudijanci30JanoTrnovejaroslav_hjelo520johny29jojo1970JozefCR1julo93Jurošík1kamilovicKaskiKeramsonkerrysmanKinDokirikiwipopKockakolloMTKopkokucoflylavorkamlegiLIGRLubik_DKLuboSRHClucklukas6s8plukjurluky64majcikmajkoMajkyFmali6Marcel2808marek3xmarekoleksakmargavMarin1maros1974Martin-BikerMartin1411matej12345mfraterMirexmirinkosokolmisko_hraskomjkMoaiMomo131mravacmsecomYnonadroninofurekObruckOKNA.HURAKOlgojondrej.petruoxa1pagi182bfpalimaj22PatrikMpavol.cerny83petagPeterNDpeterpjpeterpppeto333aiPeto661pilaparnicapipistabenopisonPogo89Polkiissportoremotomas88richterrichtoškaRobbieLisrobikkaRobo87robo96Roboop76Rodrigo75RomanksRomanOrigosRULESamuelllsantacruz1seamastercontrolsidesimon567siso33SMECAKSNBzuzisolariz79Specialmanspecmariostankomstarcokstarsidurcovsten-tntcrewStevik221Strenkistriezasuezkatatolacothe-redsoxThomasKayTono26SCtsabolUrsusvladino9VrskowagnerrobowaskytoxbikerZdendo70zdenobednar2001
Z toho miesta je najlepšia(šie) fotka z maratónu,aj ked som tiež "vycvakol", má to dynamiku, pekné pozadie a rozhodne lepšie, ako foto z nekonečnej lúky. Sa čudujem tomu chudákovi fotografovi, že sa tam kvôli nám ( Vám ) pár nespokojencom vôbec trepal s celou výstrojou hore na ten skalnatý singel. Nabudúce budete mat x fotiek z bezpečného miesta pred odštartovaním a môzete frflať, že fotky sú oničom.. Za mňa klobúk dolu tomu fotografovi.

Prílohy:

502785_big.jpg
502785_big.jpg 279.01 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil kucofly dňa 03.07.2018 - 12:59:57, celkovo upravené 1 krát.

29.06.2018 - 12:40:25
016
S týmto súhlasím... konečne niečo kreatívne od fotografov ... však väčšinou sú tie fotky "na jedno kopyto" takmer rovnaké na nudných lúkach ..... Toto miesto má konečne "gule" !!!! A ohrozenie ??? Preboha, veď treba dávať pozor na toooolko vecí, že jedno svetlo Vás nemôže rozhodiť !!!! čo ste to za bikerov !!!!!
29.06.2018 - 14:57:24
03
Ja mam odtial fotku ako pepek namorník😆

Prílohy:

498948_big.jpg
498948_big.jpg 266.52 KiB thumb_up4thumb_down

29.06.2018 - 15:47:06
03
Tak aj ja sa pridám 😁 čo som horší.
Ja tiež súhlasím, že konečne také akčné foto. Som videl tabuľu foto a fotograf nikde, ale číhal za rohom

Prílohy:

502994_big.jpg
502994_big.jpg 272.91 KiB thumb_up1thumb_down

29.06.2018 - 16:55:03
00
Keď dali ostatný tak dám aj ja

Prílohy:

502777_big.jpg
502777_big.jpg 261.77 KiB thumb_up2thumb_down

29.06.2018 - 21:34:21
00
Foto: http://www.cyklotour.sk/sk/fotogalerie.html
03.07.2018 - 10:51:48
00
Nechcem byť protivný, ale ako si vysvetliť jav keď je niekto podľa časov na fotkách od Fax copy priebežne vždy na posledných troch miestach /štart. číslo 38/, relevantné fotky pre porovnávanie sú najmä cca na 48 km /85 km trasa/ a v cieli je absolútne na 27. mieste a v kategórii nad 60 rokov dokonca so všetkou slávou na 1. mieste. Podľa času išlo jednoznačne o skrátenie trate, pretože posledný úsek do cieľa /od 48 km/ by podľa oficiálneho času v cieli musel prejsť pretekár so štart. číslom 38 za 1 hodinu a 28 minút, pričom borcom na popredných miestach v cieli to trvalo okolo 3 hodín.
13.07.2018 - 18:23:36
00
Evidentne borec s raketovým záverom. Ešte o 20 km viac a dal by aj Káju. :lol:
14.07.2018 - 10:38:21
01
Hm.... sportsoft majú SW celkom zmáknutý, treba im dať podnet na vylepšenie o sledovanie anomálií v rýchlosti každého jazdca, nemalo by to byť nijako extra zložité.
14.07.2018 - 10:44:13
00
jeden by povedal, že v takom veku (60+) už bude mať človek rozum... :fubar:
14.07.2018 - 10:57:47
02
Minuly rok aj tento rok som na dlhej videl par jazdcov si skratit trat, nakolko mi neslo o umiestnenie tak som to neriesil. Mozno by pomohli koberce ako na Horalovi.
14.07.2018 - 12:24:19
05
No je možne a asi aj realne že si par jedincov naozaj trať skratilo
15.07.2018 - 22:19:07
00
katan napísal:
Nechcem byť protivný, ale ako si vysvetliť jav keď je niekto podľa časov na fotkách od Fax copy priebežne vždy na posledných troch miestach /štart. číslo 38/, relevantné fotky pre porovnávanie sú najmä cca na 48 km /85 km trasa/ a v cieli je absolútne na 27. mieste a v kategórii nad 60 rokov dokonca so všetkou slávou na 1. mieste. Podľa času išlo jednoznačne o skrátenie trate, pretože posledný úsek do cieľa /od 48 km/ by podľa oficiálneho času v cieli musel prejsť pretekár so štart. číslom 38 za 1 hodinu a 28 minút, pričom borcom na popredných miestach v cieli to trvalo okolo 3 hodín.

no nechcel som to tu dávať, Ivan je môj kamarát a bol som sám prekvapený, že šiel na ten stupeň víťazov...písal som o tom aj Slavovi, ale akosi mi neodpísal na to...
16.07.2018 - 07:52:09
00
Ja ho tiež trochu poznám a z toho akých borcov dal v celkovom poradí som bol úplne paf. Takto si len ušil z hanby kabát - a tak hrdo sa niesol...
16.07.2018 - 08:40:19
00
Vážení športoví priatelia,

20. ročník AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly je za nami. S trošku väčším odstupom zverejňujem svoj pohľad na toto podujatie ale aj celkovo na dianie počas bikemaratónu. Po pár teplých rokoch sme mali zmenu. Ochladilo sa a búrka zo štvrtka na piatok porobila na viacerých miestach trás peknú neplechu. V piatok sa teda popri značení trás ešte intenzívne upratovalo. Nestihli sme vyhrabať 2 lúky, čo nebývalo u nás zvykom, ale ak sme si mali vybrať, či ich vyhrabeme, alebo dočistíme úseky s napadanými konármi a kameňmi, tak kvôli bezpečnosti na trasách bola voľba jasná. Sobota priniesla naozaj pestrý mix počasia, keď sa miešali slnečné lúče s občasnými ľahkými prehánkami a na najdlhšej trase mali borci bonus - krupec pri cca 9 stupňoch nad nulou. Jemne mokré trasy však zabezpečili, že úrazov bolo oveľa menej, ako býva pri suchých povrchoch. Lekári a profesionáli z HZS Malá Fatra mali našťastie minimum práce. A tak sa teda z celkovo 1352 odštartovaných bikeriek a bikerov z 10 krajín do cieľa šťastne dostalo 1270. Gratulujeme. Touto cestou sa ešte raz ospravedlňujem 7 pretekárom na najdlhšej trase, ktorých v slabšej chvíľke poslal náš regulovčík „skratkou“ do cieľa.

Aj v tomto roku sme pripravovali naše podujatie po všetkých stránkach najlepšie ako sme vedeli. Mrzí ma, že sa pár ľudí nedostalo ku jedlu, na ktoré mali nárok. Nebolo to ale tým, že by ho bolo málo. Až po reakciách v diskusnom fóre som sa od našich usporiadateľov dozvedel, že cca o 16.30 hod., počas vyhlasovania výsledkov, sa zvyšné porcie preniesli zo školy, kde bol jeho výdaj, do Kultúrneho domu. Info o tom sme ale nedali. Naša veľká chyba. Keby sa prípadne niekto z pretekárov, ktorý jedlo nedostal, ozval našim ľuďom pri pódiu, boli by sme to okamžite vyhlásili. Vegetariánskeho jedla bolo objednaného o 15 % viac, ako bol stav vo štvrtok na obed, keď záväzne objednávame počet porcií. Potom už do toho nedokážeme zasiahnuť. Čo nevieme ovplyvniť je samotný výber jedla pretekármi pri jeho výdaji. Ak si niekto dá namiesto mäsového jedla, ktoré si objednal, vegetariánske, tak sa nečudujme, že potom neskôr chýba. Po pretekoch nám ostalo cca 150 porcií mäsového jedla. Objednávali sme celkom 1550 porcií hlavného jedla... Tiež aj výdaj nápojov prebiehal inak, ako sme chceli. Niekedy ani dlhšie prípravy a dohody s dodávateľmi služieb nepomôžu a na mieste to viazne. Za všetky aj nespomenuté nedostatky a chyby sa v mene organizačného tímu ospravedlňujem.

No ale teraz sa vyjadrím ku žiaľ ešte menej príjemným záležitostiam. Bikemaratónske dianie sa posúva kamsi, kam nechceme. Na akciách tohto typu sa kedysi schádzali ľudia, ktorí cyklistiku mali v srdci a na akciu si prišli zajazdiť z radosti a tešili sa, že stretnú rovnako „postihnutých“ jedincov. Tento ročník bikemaratónu bohužiaľ nielenže potvrdil trend z posledných rokov, ale o dosť výraznejšie ukázal, že tak ako sa k horšiemu menia medziľudské vzťahy všeobecne, tak aj na pretekoch sa stále viac objavuje arogancia, drzosť, hulvátske správanie, neochota rešpektovať pravidlá a vytráca sa tolerancia, slušnosť a zmysel pre poriadok. Každý rok po pretekoch pri odznačovaní trás vyzbierame množstvo odpadkov. Nečudujme sa teda ochranárom, vlastníkom pozemkov a miestnym obyvateľom, že sú nespokojní, keď nachádzajú počas pretekov a tesne po nich obaly z tyčiniek, gelov a iný špecifický odpad v prírode (dokonca aj v rezervácii !!!), popri plotoch, pred bránami a videli sme odpadky aj vo dvore... ! Týmto bordelárom je asi jedno, že si niekto musí dať námahu po pretekoch to vyzbierať, ale hlavne vysvetliť obyvateľom a vlastníkom pozemkov, že sa na budúce budeme snažiť minimalizovať odpad na trasách. Považujú za samozrejmosť, že ten chliev po nich niekto musí predsa upratať. Veď oni si zaplatili štartovné...

Za vážny až zásadný problém ale považujem ignorovanie pravidiel účasti na pretekoch. Začalo to už na parkovisku (obzvlášť keď v Súľove je jediné miesto, kde sa dá parkovať – lúka pod skalami), keď sa pár jedincov napriek pokynom usporiadateľov postavilo tak, ako to vyhovovalo im a komplikovali usporiadanie množstva ďalších áut. Dianie na prezentácii v sobotu ráno bolo chvíľami ako zo zlého sna. Pár vopred nezaregistrovaných ľudí sa hrubým spôsobom dožadovalo prihlásenia na preteky a našim ľudom na prezentácii oplzlo nadávali...! Systém prihlasovania roky vysvetľujeme (ak máme osobné údaje pretekára v databáze vopred, štartovné sa dá zaplatiť aj v sobotu ráno) a snažíme sa vyjsť v ústrety, keď to je možné. Žiaľ za ďalšie, niektoré indivíduá nechcú pochopiť, že keď nemajú vopred zaplatené štartovné, treba si vystáť 2 rady, aby nezdržiavali tých, ktorí majú všetko v poriadku... Na prezentácii si naši usporiadatelia vypočuli toľko nadávok a urážok, že mi ich je ešte teraz ľúto.

Presadzovanie vlastného ega počas pretekov, keď niektorí „pretekári“ hoci aj na 150-om mieste bezohľadne predbiehali , na občerstvovačkách položili bicykle ostatným pod nohy, ako keby mali byť na občerstvovačke sami, z čoho vznikali nepekné hádky, len potvrdilo nepochopenie zmyslu organizovania takýchto akcií. Akosi sa tu vytráca zábavný charakter. No a kapitola sama o sebe bolo správanie sa niektorých účastníkov ku obyvateľom v obciach na trasách. Ohrozovanie ľudí bezohľadnou jazdou (alebo skôr neschopnosťou ovládať bicykel), urážanie, nadávky... Máme žiaľ zopár takýchto poznatkov z viacerých obcí. Akoby si títo ľudia neuvedomovali dosah takéhoto správania. Jedno múdre príslovie hovorí: „Kto seje vietor, zožne búrku.“ Niektorým jedincom akosi uniká fakt, že preteky sa nejdú na uzatvorenom vypáskovanom okruhu, ale za plnej premávky a počas bežného víkendového života v obciach. Ak svojím správaním „pretekári“ urážajú miestnych obyvateľov, tak tu do budúcna nemôžu počítať s pozitívnym prijatím takýchto akcií. My sa prostredníctvom obecných úradov a miestnych rozhlasov snažíme obyvateľov obcí o pretekoch informovať, ale jednoducho nie je možné počítať s tým, že všetci budú sedieť doma a nebudú ani jazdiť autami, či traktormi. Na druhej strane je smutné, že arogancia je aj na druhej strane. Našli sa „nezvládnuteľní“ domáci, ktorí svojím konaním ohrozovali účastníkov pretekov...

Začínam nadobúdať dojem, že si viacerí jedinci myslia, že keď si zaplatia štartovné, tak môžu čokoľvek. Neviem, kde na to prišli. Inak, keby sme mali preteky organizovať len za vyzbierané štartovné, tak by mnohí z nich ostali prekvapení, ako by prebiehali a vyzerali preteky, po akých trasách by sa jazdilo, aký program, jedlo, ceny, občerstvovačky, štartovný balíček, zdravotné a servisné zabezpečenie by sme dokázali z „ich peňazí“ zabezpečiť. Aj touto cestou ďakujem partnerom za ich ochotu a veľkorysosť podporiť naše podujatia. Bohužiaľ, nie sme jediní organizátori pretekov, ktorí máme takéto negatívne skúsenosti. Akoby bolo v posledných rokoch samozrejmé, že niekto predsa organizovať preteky bude. No ale to samozrejmosťou nie je! Je potrebné si uvedomiť, že ľudia, ktorí preteky organizujú, okrem množstva času a energie dávajú do hry aj svoje meno. Na to, aby niekoľkomesačná práca vyšla navnivoč stačí strašne málo, hoci aj len chyba jediného usporiadateľa. Pretekár, keď nemá deň a nedosiahne očakávaný či požadovaný výsledok, môže to počas roka napraviť na ďalších pretekoch. Organizátori majú na dosiahnutie bezproblémového priebehu svojich pretekov a spokojnosti účastníkov len jeden pokus. A asi nemusím hovoriť, koľko faktorov na to vplýva, na koľkých usporiadateľoch, dodávateľoch, partneroch, vlastníkoch pozemkov, miestnych obyvateľoch ale aj samotných účastníkoch priebeh akcie závisí... Som presvedčený, že každý organizátor chce akciu pripraviť najlepšie ako vie a môže.

Väčšina z nás organizuje preteky preto, lebo nás to baví a po vydarenej akcii nás teší pozitívne hodnotenie a spokojnosť účastníkov. Objektívna kritika nedostatkov je vítaná, akcie to posúva k lepšiemu. Keď je ale odmenou za 2 dni permanentného stresu a viacmenej dobrovoľnú prácu rodinných príslušníkov, priateľov a ďalších x pomocníkov ich urážanie a to len z dôvodu svojvoľného nerešpektovania pravidiel pretekov, tak to tolerovať nebudem. Bohužiaľ, ako to už býva, na pár nevychovaných jednotlivcov dopláca slušná väčšina. Je najvyšší čas začať riešiť tento nešvár na ďalších akciách, lebo sa pokojne môže stať, že pohár trpezlivosti a tolerancie pretečie aj ďalším organizátorom. Nešportové arogantné správanie a zahadzovanie odpadkov mimo vymedzených zón by malo byť trestané zákazom štartu na všetkých pretekoch.

Mrzí ma to viac, než si myslíte, no z vyššie uvedených dôvodov ďalší ročník bikemaratónu v Súľove už organizovať nebudeme. Ďakujem za porozumenie a všetkým slušným bikerom za doterajšiu účasť na pretekoch v Súľove.

Za organizátorov Slavomír Strečanský, predseda SCK CYKLO TOUR Súľov-Hradná
15.08.2018 - 22:19:48
065
keyboard_arrow_up