tak vies, vsetci nadavaju aky je Slovensko bananistan a ako tu nic nefunguje... no a na druhej strane sa kazdy zastava chudacika co si chce privyrobit na ukor legalne podnikajucich obchodnikov (ako je predpokladam aj eshop mtbiker.sk)... ved co tam po nejakom zakone, islo len o stovku-dve... zacnime to robit vsetci...
17.07.2018 - 11:26:36
02
KinDo napísal:
tak zas stava sa - myslim, ze stovky ( X tisice ...) zakaznikov by sa s tvojim nazorom nestotoznilo ...
co ti mali napisat ? ved to vacsinou pise automat ...


Stáva sa? Zo šiestich objednávok bez vysvetlenia zrušia tri a zo zvyšných troch dve domotajú a pošlú niečo iné...o ich clickbaitoch sa už písalo dávnejšie. Recenzie na trustpilote mi dávajú za pravdu.
A je mi jasné že to píše automat, snáď by sa James neunúval ospravedlniť osobne :)

Z takého Merlinu, alebo Evansu nakupujem roky a nikdy sa nič podobného nestalo.
17.07.2018 - 11:42:59
00
riesme to v spravnej teme
17.07.2018 - 12:34:13
00
Summer sale: https://www.bike-discount.de/en/shop/summer-sale-16
17.07.2018 - 23:38:40
01
Pre gramohonicov na CRC RockShox SID XX World Cup 100mm nonboost QR15mm 2016 Tapered 27,5 za 364€
18.07.2018 - 09:15:06
01
Aj niečo zarobíš z toho affiliate? :)
18.07.2018 - 10:52:36
02
Alexej1220 napísal:
Aj niečo zarobíš z toho affiliate? :)

jasne, aj robotu som kvoli tomu nechal... :)
18.07.2018 - 11:01:30
02
Hosť napísal:
1. nevieme pod kolkymi dalsimi uctami moze dotycny predavat dalsie veci (su tu viaceri "podnikavci" co predavaju smejdy z aliexpresu a pod)
2. "a tieto služby nikde nereklamujete či nepropagujete" - zverejnenie inzeratu na portali mozno kludne povazovat za reklamu... a mimochodom to nie je poskytovanie sluzby, ale predaj tovaru


1. reagoval si na jeden inzerat, takze nie .. ja som len odpisoval na konkretnu vec, ktoru si napisal , a toto nie je aliexpress, nemotaj zas tych druhych podnikavcov .. ak som napr. na sluzobke v USA a najdem tam v obchode nieco zaujimave, co viem ze predam doma za 1/3 ceny, tak si to kupim a tuna predam .. normalka.
2. nie, nie je to reklama - je to bazar, naozaj .. reklama je uplne nieco ine :) .. a "predaj tovaru" je specificky pojem prave pre zivnost a obchod, nie predaj veci fyzickou osobou v bazari. Naviac toto nemozes ani dokazat... aj ked mozno v Babistane za 5 rokov bude musiet on dokazovat , ze nie :lol:

Preco to pisem .. nemas dokazy na toto konanie, ktore popisujes, tak zase sa mozes ty dopustit trestneho cinu ohovarania .. a skor to vyzera, ze zavidis :lol:, ze niekto sikovne zarobi a snazis sa to otocit tak, ze sa dopusta podvodu, alebo porusenia zakona .. co je presne a uplne to, co vidim vsade po slovensku :( .. zavist a ked mi chcipne koza, tak susedovi nech chcipnu dve, ked si sused zarobi sikovne na auto, tak je urcite zlodej a podvodnik a danovy urad nanho. Ja dotycneho nepoznam .. mozno robi to co popisujes, ale dokazy na to nemam a nemam dovod ich zhanat a na zaklade jedneho inzeratu to dokaz nie je a si nebudem ani domyslat, natoz obvinovat. Naviac, ak niekto kupi od neho vidlicu o 200e viac, ako on na CRC, ale stale o 200e lacnejsie ako normalne, tak to ja povazujem za sluzbu .. nevedel som, nestihol som .. stale mam lacnejsie (ak dostane zarucak a fakturu z CRC :lol:). Mozno si tak tak zle nemyslel, alebo mozno mas pifku na tych aliexpress predajcov , to chapem (seru ma obcas tiez, hlavne ked neuvadzaju, ze je to cina), ale z mojho pohladu to vyznelo fakt ako o tej koze, tak preto som sa zapojil :)

Vsak cervo casom aj tak bazar zrusi (uz nieco zrusil teraz), lebo mu kazi eshop :lol: a bude hotovo :D
18.07.2018 - 12:36:57
01
Ninja600 : blbe je, ze CRC si kupili bike24 .. co bol 100% spolahlivy eshop, tak mam strach uz odtial nieco objednavat.
18.07.2018 - 12:38:40
01
lto ten den smajlikov bol vcera, nie?

nema zmysel reagovat dalej, co som chcel napisat to som uz napisal, kazdy nech si spravi nazor sam. a s tou "zavistou" si fakt ale uplne mimo a nepochopil si pointu ;)
18.07.2018 - 12:59:54
00
č. 595/2003 Zb. § 8 ods. 1 písm. c)
č. 513/1991 Zb. § 2 ods. 1
č. 460/1992 Zb. Čl. 35 (1)

Veľmi zjednodušene. Akonáhle fyz. osoba nekúpi hnuteľnú vec na živnosť/firmu, ale do osobného majetku, nemôže sa jednať o podnikanie (nutné živnost. oprávnenie - nákup tovaru za účelom ďalšieho predaja).

Detiská však milujú, keď im to vysvetlíme aj v dakom retardovanom príklade

Predaj hnuteľnej veci (napr. Canyon bicykel) nezahrnutej v obchodnom majetku
Fyzická osoba – nepodnikateľ si kúpila v roku 2017 vec a v roku 2018 ju predala so ziskom (Canyon asi tažko). Podlieha uvedený príjem dani z príjmov? Uvádza sa v daňovom priznaní?
Odpoveď
Ak fyzická osoba predala vec, ktorú pred určitým časom nadobudla kúpou, príjem z predaja veci je oslobodený od dane z príjmov. Príjmy od dane z príjmov oslobodené sa v daňovom priznaní neuvádzajú a daňovník ich nezdaňuje.
18.07.2018 - 14:59:26
00
Ihned davam navrh na zlepsenie fora, okrem poctu prispevkov zobratovat aj pocet smajlikov pre daneho uzivatela!

Hosť napísal:
lto ten den smajlikov bol vcera, nie?

nema zmysel reagovat dalej, co som chcel napisat to som uz napisal, kazdy nech si spravi nazor sam. a s tou "zavistou" si fakt ale uplne mimo a nepochopil si pointu ;)
18.07.2018 - 15:12:12
00
Sem hadzme tipy na skvele cenove akcie, ci velke zlavy.
Zacnem teda zaujimavym tipom na teleskopicku sedlovku s ovladanim z riaditok (vitaz testu z casopisu Biker 4/2018) Brand-X Ascend XL, cena v akcii 130 eur.
http://www.wiggle.co.uk/brand-x-ascend-xl-dropper-seatpost/
18.07.2018 - 20:15:49
04
katko Jezus nedalo, by sa to tu premazat ? diky
19.07.2018 - 09:53:53
01
To by sme mohli premazat 90% tem vo fore. Nevytvarajte dalsi OT a nebude problem.
19.07.2018 - 10:30:18
04

Výber z tovaru vo výpredaji

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up