no ten cas nic moc :)
po zaskoceni patiek este prifuknem + pohrkam celym kolesom, aby tmel zatiekol a necham cca hodinu postat
potom sfuknem na nejakych 25psi a necham do rana (alebo sa idem previezt okolo baraku)

// predbehli ma :)
19.07.2018 - 15:15:02
00
kup si CO2 inflator z decathlonu za 10eur a ked obetujes jednu bombicku usetris hodinu pri nahadzovani. Ja to skusim vzdy najskor pumpou a ked nejde na 2-3 pokus tak supnem bombicku a je vybavene.
19.07.2018 - 15:40:32
00
ok dakujem tak to spravim. patky zaskocili boli to take no skratka necakal som take vyrazne puknutia. dobre sa to v tej kupelni ozyvalo :D aj pošejkoval som a teda necham teraz chvilu tak. inak guma trocha hadze dufam ze to nebudem musiet zhadzovat.

a ta 2.2 vyzera v pohode vobec nieje balonovy, mal som aj predny kupit 2.2
19.07.2018 - 15:52:42
00
ak hadze, tak je zle nahodeny ...
19.07.2018 - 16:16:11
00
Vcera som konecne nahadzoval nove gumy - Minion DHF 2,5 WT 3C & Minion DHR2 2,4 WT DC.

Uplne pohodlne nahodene s lidl pumpou, tesim sa ked ich budem moc otestovat v terene. Nahradene Rock razory & Fat albert vyzeraju oproti minionom ako XCckove papiere...
19.07.2018 - 16:39:34
00
No hej lenze hentie minion su tak tesne ze ich ledva na rafik das :D takze nieje problem s rucnou pumpou.
19.07.2018 - 18:13:55
00
ked ich namydlis, tak neni problem :)
19.07.2018 - 19:09:13
00
Robio Miniony nahodim rukou, bez mydla a bez monterpaky, treba trochu cviku. Záleží samozrejme aj od rafiku.
19.07.2018 - 19:24:59
02
no chlapi nezda sa mi zeby som mal tuleni syndrom, ale teda prve bezdusaky. bol by niekto ochotny aj za uplatu pozriet sa na to moje koleso, lebo som to viackrat zhodil a stale na rovnakom mieste trocha hadze.
20.07.2018 - 12:35:38
00
Vsak ale co cakas od Continental plastov? :D Vsak mali cele serie z Indie ci odkial, co hadzali. A na tych co nehadzali stacil nejaky zly dopad, v korde to zapraskalo a uz hadzali. Ak mas pätku po celom obvode usadenu dobre na oboch stranach a plast hadze, tak je proste problem v korde a s tym nic nespravis. Jazdit tak ako je, alebo reklamovat.
20.07.2018 - 12:50:12
00
Veď odkontroluj si ten tenký výlisok na pneumatike ktorý je po celom je obvode tesne nad pätkou ráfika.
Musí byť v celom obvode rovnako vzdialený od ráfika.
Aj ja som mal problém s dosadnutím pri poslednom nahadzovaní RaRa. (niekedy sa napr. nájde na pätke drobný kúsok zle vylisovanej gumy alebo môže byť zámok ráfiku jemne prihnutý a pod.)
Môj posledný problém bol v malom obvode jednej strany okraja pneumatiky. Pomohol som tomu tak, ako to robia "galuskári". Ponaťahoval som pneumatiku. Potom to už sadlo.
No zažil jsom už aj, našťatsie nie ku mňa, zmätkový výrobok zrelý na reklamáciu.
20.07.2018 - 13:00:36
00
po celom obvode vidim ze je to dobre usadene zakazdym to pekne streli a sadne na miesto mydlim tiez o sto sest, ale asi to bude naozaj vadny plast aj som ho popretacal na ine miesta na rafe a vzdy na tom istom mieste hadze pri nápise. skoda toto ma napotesilo.
a dakujem teda za pomoc
20.07.2018 - 13:12:49
00
Spomínam, že pred 2-3 rokmi bola v "obehu* vadná celá várka Contikov X-King (verzia Performance)
Hádzali ako "sfiňa".
20.07.2018 - 13:44:49
00
Ja som mal minuly rok vadne dva RaceKing Protection vyrobene v Nemecku. Na obidvoch sa oddelil kord hned od patky.
Teraz mam 2018tku a je dost ina bocnica aj masivnejsia patka.
20.07.2018 - 14:18:00
00
Už som tu niekde písal, že x king protection som pri prvom vyjazde zlomil kord pätky (určite nie mojou vinou), nedalo sa na tom jazdit, poslal som ho na reklamáciu , vyreklamovali ho.
Vzal som vittorie barzo, tie sú bez problému. No v ten istý čas ako som nahadzoval x king som nahodil dozadu race king. Bol celkom v pohode, trochu strácal tlak - nie veľa. No pri ráfku to bolo vždy mokré. Teraz cca dva týždne dozadu pred výjazdom bol bez tlaku. Dofúkal som a šiel na výjazd - bola to veru chyba. Cca každých 40 minút som to dofukoval - permanentne začal strácať tlak. Išiel som na výjazd s prevýšením cez 1000m a nechcel som to zabaliť. Zjazd na ktorý som sa najviac tešil mal trvať do tých 25 minut. No trval skoro hodinu. Vihorlat som zjazdil na ráfku. Plašt sa skoro rozpadol pri skúške v mláke som zistil že začal fučať cez bočnice. No a to mal cca 1500km, dezén cca 50% , ale bočnice zničené. Nejazdím nič extrémne.
Tým pádom pre mňa Conti najbližšiu dobu určite nie.
Nahodil som ONZU čo som kúpil v akcíí a tá drží parádne. Nepresakuje, tlak stráca minimálne a okolo ráfikov nič nie je vidieť.

EDIT: ešte k tomu výjazdu, nakoniec som nahodil dušu, lebo ma čakalo cca 20km domov po asfalte. No a samozrejme, že hneď defekt. Určite bol plašť plný trňov a podobne. Ale kontrolovať plašť pred nahodením duše keď je celý od tmelu nie je veľmi komfortné :-)
No i tak na bezdušový systém nedám dopustiť. Ale ked sa to začne srať tak ti nepomôže ani knôt ani co2 a nakoniec ani duša. Domov po mňa prišlo auto.


Naposledy upravil sss5xxx dňa 20.07.2018 - 14:35:40, celkovo upravené 1 krát.

20.07.2018 - 14:30:12
02
keyboard_arrow_up