garger napísal:
Nazdar, riesim kupu noveho biku, chcem stroj skor na vylety (kralova hola, slovesky kras, slovensky raj) 40-80 km, nech sa s nim da potiahnut do kopca (maratonske ambicie uz nemam) a dole kopcom by som si to chcel uzit o nieco viac ako na doterajsom stroji (Giant trance 26"). Chcem 29" kolesa a do 3000,-EUR (to je suma uz taka, za ktoru nie som ochotny ist ani keby neviem co) a dopracoval som sa ku tymto dvom moznostiam:

https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/1928/sCategory/509

https://trekbikes.sk/bicykle-horske29-celoodpruzene/1117-2512-trek-fuel-ex-8-eag-2018.html#/44-velkost_ramu-155

cize ktora z moznosti je lepsia, pripadne ked existuje aj ina

Jeffsyho jazdím, som s ním spokojný, mám ho stavaný skôr na AM ako trail, čiže ťažšie plášte, iný-2 komorový tlmič, aj keď to som riešil hlavne kvôli viacerým polohám a bol za dobrú cenu, základ mal len nastavenie odskoku. YT má za tie peniaze fakt pekne osadene bajky. EXko som nejazdil, ale čo som počul tak neviem či sa našiel niekto čo by bol nesokojný :). Zároveň máš výhodu, vieš ho kúpiť u nás, teda si ho vyskúšať. Ďalšia výhoda doživotná záruka (zadná stavba 5 rokov) a v Treku sa nezvykknú vyhovárať ako niektoré iné značky :) Ak by sa ti podarilo vybavyť lepšiu cenu z toho Treku, tak by to bolo super. Za 3 K € by som ho nekupoval, no pri rovnakej cene akú ma ten Jeffsy by to bolo lákavé. Ale čo sa týka záruky, tak aj YT už navýšilo od modelov 2018 na 5 rokov, staršie mali len 2 ročnú, čo je tiež plus. :)
21.07.2018 - 11:12:55
01
Tak ja na take celodenky radsej hladat 29 er do 120mm ta nijako nebude odmedzovat ani smerom dolu ked neskaces metrove skoky
21.07.2018 - 11:42:17
00
Tak EXko je úplne v pohode aj na dlhé trasy, 130-140 mm neznamená že sa na tom bajku nebude dať ísť aj celkodenka :) Samozrejme hmotnosť spravý veľa , ale tiež aj systém pruženia a samozrejme plášte a kolesá, tie spravia podľa mňa najviac. Keď nahodíš Miniony, tak to na celodenke bude cítiť určite viac ako keď dáš plášte s nižším dezénom. Ale tak asi každý vie, alebo by mal vedieť čo chce jazdiť, predpokladám, keď niekto vyberá full so 130-140 mm, tak nechce jazdiť len zvažice, ale aj niečo náročnejšie :)
21.07.2018 - 12:25:30
00
garger kiri a nad Anthemom 1 29 ste neuvažovali? Prípadne verzia s 27,5 kolesami.
21.07.2018 - 19:32:49
00
Dublinboy napísal:
kiri, tak ako napísali chalani predo mnou, na tých zdvihoch a pri tej hmotnosti všetkého budeš dosť trpieť na maratónoch a celodenkách. Je samozrejme možnosť zmeniť kompresiu a utlmiť pruženie, ale stále to nebude ono.
Jedine v prípade, že si viac ako normálne užívaš zjazdy a využiješ tie zdvihy, hlavne 150mm vpredu.
A potom sú tam 2.6 balóny a tie by si musel hneď vymeniť.. takže hm.. fakt na zváženie čo sú podľa teba maratóny, či by účasť stačila a či celodenka je 50km a kopec zastávok po krčmách alebo niečo okolo 100km.
Aj tak by som 500e došetril a šiel do 9.0 Spectralu.

Vhodnejší by bol na to čo popisuješ Neuron a potom by som zas došetril 500e a to je už výbava fajn, skoro bez kompromisov:
https://www.canyon.com/cs-sk/mtb/neuron/2018/neuron-al-9-0-sl.html

U Ghosta by mi vadil ten hlavový uhol, Commencal má zas dosť tupú sedlovú trubku a je skôr trailovo zameraný a vadil by mi NX Eagle s Level brzdami.


Ja viacmenej suhlasim akurat by som mu neodporucil Neurona ked fakt chce si aj uzit technickejsi zjazd na vyletoch. Urcite sa aj da zohnat nieco okolo 130mm zdvihov co ma zjazdovejsiu geo a pritom ta vahou uplne nezabije na obcasnom maratone. Ako bolo povedane dnes maloktore biky hupu aj v zjazdovej kategorii. Niektory to tu tak aj jazdia mam taky dojem. A este ak nema velke ambicie. Kazdopadne co je dolezitejsie a s tebou nesuhlasim je ta sedlova trubka. Ono je to pri fulloch velmi zavadzajuci udaj lebo trubka sa sklada z dvoch uhlov kedze zvykne byt v strede zalomena. Potom plati ze uhol sedlovky bude podla toho ako si ju da vysoko tzn. ze aj podla toho aku velkost ramu si vyberie ak je trebars medzi velkostami. Zavisi samozrejme kde ten zlom je. Niektore biky ho maju skoro az v strede cize ten udaj od vyrpbcu je dost orientacny. Zaroven neviem preco by pri zjazdovo zameranych bicykloch mal vadit mensi uhol. Co ja viem tak vysledok je zjazdovejsi posed a viac vahy nad zadnou osou. Zaroven je vysledkom nizsia vyska (robi to zopar mm)sedla.

Ostra by teoreticky mala byt lepsi pri slapani do kopca ale to zavisi viac od celkovej geo.urcite by som ale nevyberal podla uhla sedlovej trubky.
21.07.2018 - 19:58:27
01
Na celodenky s vyslapmi pre vysokych jedincov urcite strmsia sedlovka, vie to usetrit vela sil hlavne v technickejsom terene ked nemusi mat clovek spicku sedla niekde v hrubom creve :D. Ale spravna poznamka o tych uhloch, vyberat len podla udaju v tabulke nemusi vzdy dobre dopadnut. A ak je jazdec vyssi, tiez urcite zvazit aj 29". :)
21.07.2018 - 20:14:10
00
ja teda neoblubujem nejake velmi technicke jazdy, takze si na neurone v pohode uzivam aj na kriznu, aj z kriznej, aj celodenky, aj presuny po asfalte :)
21.07.2018 - 21:12:20
04
Swarz súhlasím s tebou, ale pozri sa na ten Commencal. To už keď človek vidí, tak je mu jasné, že v 90tych rokoch by to bol lepší zjazďák. Tá sedlovka je proste tak zahnutá dozadu, že to nemôže byť lepšie pri šlapaní ako Spectral. Jedine že je :) Súhlas, že uhol nie je všetko, pokiaľ na tom nesedíš a neskúsiš, tak nevieš. Ale takto na foto a na papieri to na mňa dobrý dojem nerobí. A keďže chalan píše, že viac asi bude šlapať do kopca, tak by som sa nebál ani tej starej geo u Neurona (súhlas s MageZom, že tých skoro 70st hlavka je už na dnešnú dobu archaické a dlhá zadná stavba tiež neprispieva hravosti biku) a na šlapanie hore kopcom to stále je fajn bajk. Proste také XC do kopcov. Prečo nie?
Ale ak chce niekto niečo moderné, šlape s 300W do kopcov a má downhillové schopnosti Richieho Rude-a, tak jasné že by som šiel do Spectralu alebo podobných bikov :) (utiahnuté za vlasy).
21.07.2018 - 22:48:27
01
par rokov som odjazdil na Giant Trance X, to ma "rovnaku" geo ako Neuron, partak jazdil Nerve (Neuron pred premenovanim), po par rokoch presedlal na Spectral, ja na Troy a vyjazdy sme zacali jazdit casom o kus narocnejsie, bezne sme davali cez 2500 vyskovych...mne sa do kopca na Troyi slape lepsie, on na Spectrale vydupe veci co ja ani nahodou (Konske Hlavy napr) a to na biku nikdy netrenoval, len jazdi co ho bavi a najazd za rok tiez nema nejaky vysoky...on by na Nerve/Neurona nesiel spat ani za svet, som sa ho viac krat pytal :) ano ked niekto jazdi zvaznice a pohodove chodniky tak Neuron je fajn, ked este je tam vyssi podiel rovin a asfaltu, tak mu je fakt zbytocny bike ako Spectral. Martinky som tiez prvy krat siel na tom Trance X (cervena,modra, zlta na Strecno) a dalo sa, kebyze nie som taka lama, tak sa da dat v pohode cele, par usekov som vtedy pred rokmi nedal...ale ked uz sa jazdia take tereny, tak ta polozenejsia geo urobi vela, zjazdy citelne menej unavuju, ten bike podstatne viac odpusti, da sa ist rychlejsie atd. a to nehovorim ked sa obcas vybehne na traily alebo do bikeparku :)

pravda, nove Spectraly vazia viac ako tie predosle, ale s lahkymi kolesami a nejakymi ne1kg plastami ten bike pojde do kopca aj tak velmi pekne
21.07.2018 - 23:23:44
00
Ahojte, rozmyslam nad fs bajkom na trail (ale ziadne vacsie skoky a pod) plus obcas nejaky vyjazd po karpatoch
Pozeram ci je nieco taketo vhodne pre skoro 2m cloveka
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/336628/ghost-kato-fs2-2017.html
Pripadne nieco vhodne v podobnej cenovej kategorii?
Dik
22.07.2018 - 22:40:35
00
Čaute potreboval by som pomoc pri výbere bajku. Momentálne jazdím na tomto https://www.kellysbike.com/sk/mtb-xc-c527/gate-30-p48475 a chcel by som nejaký full a rozhodujem sa medzi týmito https://www.canyon.com/cs-sk/tools/bike-comparison/#biketype=2&bike1=4308&bike2=4312 viete dať nejaké info prosím či to moc nehúpe pri slapani na asfalte? Potrebujem aj na presun z Biskupic do Karpát poprípade na ktorom by sa teoreticky lepšie slapani do kopca. Dík.
29.07.2018 - 21:26:07
00
Presne ako pise MageZ. Tiez som minuly rok vymenil Neuron za Spectral a bola to dobra volba. Neuron bol sice hore kopcom rychlesjsi, ale na trailoch som bol kvoli hlavovemu uhlu dost neisty. Spectral je vyborny univerzal, prezil vsetky traily v Rychleboch, minuly tyzden aj Saalbach a Leogang (samozrejme ziadne velke prasaciny) a v sobotu som dal v pohode 115km vyjazd na Krimmelske vodopady z Zell am See. Za mna z aktualneho vyberu Spectral v karbone, supnut na to normalnejsie plaste a budes spokojny.
31.07.2018 - 17:39:46
02
Caute mam cross bike ale ked sa snim rubem po malych karpatoch tak mam vzdy na dva tyzdne odpalene zapestia tak som uvazoval ze by som si zobral nieco vhodnejsie, idealne full tak do 1000 euri...je mi jasne ze to nebude ziadna bomba ale ja neriesim ziadne tazke zjazdy a skoky iba klasicke vyley po kopcoch. V dekatlone maju nieco take https://m.decathlon.sk/p/8379043_horsky-bicykel-rockrider-560-s-tmavomodry-275quote.html
Co si o tom myslite popripade ak viete poradit nieco ine. Diki.
01.08.2018 - 12:30:49
00
https://youtu.be/DBmIttbUHy4
Tu mas aspon jednu recenziu
01.08.2018 - 12:33:50
01
Ak ta bolia zápästia, tak celoodpružený bike ti asi nepomôže. Skôr by som skúsil zmeniť posed na vzpriamenejší. Vyššie riadidlá, kratší predstavec alebo vyskúšal zmeniť gripy. Prebehni si tému Bolesť zápästí
01.08.2018 - 12:43:30
00
keyboard_arrow_up