boyz, riesili ste uz slziacu packu na formulke C1? Ako sa to otvara, v com je problem, ci je na to dostupny pasentny diel, alebo nejaka nahrada? predpokladam, ze tesnenie (asi O-kruzok) neuniesol dlhodoby styk s brzdovou kvapalinou
23.04.2018 - 19:23:04
00
Nazdar skus roztlačiť piestiky a nastav kotúč na stred výrezu v prasiatku lebo ho máš veľmi v pravo. tím pádom sa budu piestiky vysúvať rovnomerne
23.04.2018 - 22:34:20
01
bujnoss je tam skrutka na ramienku a tym sa meni jej vzdialenost od gripov.. a jasne brzdovku treba mat odvzdusnenu a plnu.
25.04.2018 - 06:03:35
00
Ja som mal na mysli skrutku na nastavenie tvrdosti páčky, nie na nastavenie vzdialenosti od gripov. Na nižšich radách takáto skrutka nie je a teda nastaviť tvrdosť je náročnejšie.
25.04.2018 - 08:48:21
00
umhuu... tak to by zaujimalo aj mna tiez to nebrzdi ako od novoty a riesil som to len odvzdusnenim a vzdialenostou pacok ale pri brzdeni vo vacsej rychlosti nedokazem koleso plne zablokovat.. platnocky aj kotuc su ciste bez mastnoty
25.04.2018 - 09:25:17
00
dam to sem aj ked sa jedna o mechanicku brzdu ale princip je rovnaky - hybu sa oba piesty (TRP Spyke)
nema niekto skusenost? platnicky mi nejdu rovnobezne s kotucom ale do pismena V - spic pismena V smerom k naboju, resp. vonkajsia je rovnobezne vnutorna sikmo. platne su tam B01S od Shimana.
25.04.2018 - 09:46:03
00
Nie je na platnicke zo strany kde sa opiera o piestik necistota?
25.04.2018 - 12:57:55
00
mipro napísal:
umhuu... tak to by zaujimalo aj mna tiez to nebrzdi ako od novoty a riesil som to len odvzdusnenim a vzdialenostou pacok ale pri brzdeni vo vacsej rychlosti nedokazem koleso plne zablokovat.. platnocky aj kotuc su ciste bez mastnoty

No ja som to riesil tiez. Odvzdusnil som brzdy (nie ze by boli zavzdusnené). Koleso sa mi podarí zablokovat aj vo vacsej rychlosti ale na tvrdost páciek to nemalo vplyv. Páčka ide stále takmer ku gripu. Ide o to dostat platnicky co najblizsie ku kotucu v základnej pozícii (tak aby nesuchali o kotuc). To sa mi ale pri namackavanim packy pri odvzdusnovani neporadilo. Aj ked packu namackam, nestvrdne. Ako keby som tie brzdy nemohol natlakovat. Netesnost som nikde nenasiel, ziaden unik kvapaliny. Ale brzdia, tak ma to az tak nestve len mi je to cudne.
25.04.2018 - 13:05:37
00
bujnoss rozobrane vyciste, obcas sa mi to tam podari dat tak ze idu dobre. casom sa to zasa rozhodi kedze na mechanikach vzd. platni od kotuca nastavujes manualne. napada ma ze to zlo robi rozperna pruzinka pripadne nekopatibilita SLX kotucov s B01S platnami - moc tenke kotuce. na zaciatku boli ok, ale ked som musel dat dolu strmene a vypodlozit podlozkami lebo zle drali kotuce odvtedy mam problem.
25.04.2018 - 13:19:13
00
vypodlozit? to prave nechcem. ale skusim to nakomplet rozobrat a vycistit. je pravda ze platne su od kotuca urcite viac ako 1mm ale nezda sa mi ze to by bol problem lebo na prednej to mam rovnako a tam ked zabrzdim tak doslova kusne do kotuca tak ako ma.
25.04.2018 - 13:43:46
00
Ahojte , mám problém s prednou brzdou (kvapalinové ) teraz som kotúče odmastoval keďže boli od prachu , očistil som previezol sa a fungovali ako predtym , nejazdil som asi mesiac tak som kotúče znova odmastil a utrel ale predná brzda nefunguje tak ako by mala , zadná funguje ako má ale predná nebrzdi je jedno akou silou tlacim packu takmer nebrzdi a tesne pred zastavením ešte začne nepríjemné piskat
07.05.2018 - 11:08:38
00
cim si "odmastoval" ? (nebudem sa pytat preco ;))
skus to este raz pripravkom na to urcenym, napr. tymto
07.05.2018 - 12:12:17
00
ahojte,
Asi pred mesiacom som mal v servise bicykel, kde mi odvzušnili brzdy shimano slx. Teraz som menil na zadnej brzde platničky. Predtým ako som tam dal nové tak som roztiahol piestiky.
A čo nastalo, to sa mi zatiaľ nikdy nestalo. Ako som začal dávať piestiky od seba tak pri páke zadnej brzdy začal vytekať olej.
Brzda teraz brzdí normálne. Mohlo sa tam niečo poškodiť?
Respektíve čo zle odvzdušnili brzdy v servise?
22.07.2018 - 12:49:45
00
ešte posielam foto.

Prílohy:

20180713_184142.jpg
20180713_184142.jpg 553.5 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2018 - 12:52:02
00
odvzdusnovali system takze naplnili system a ako si roztlacal vysunute piestiky uz s plnym systemom tak zacal vytekat von cez odvzdusnovaci otvor. Nemalo by sa nic poskodit ale nabuduce ked budes kotuciky roztlacat je lepsie si dat brzdy do horizontalne polohy odsrobit plniaci otvor, dat si tam ten shimano lievik, troska donho naliat min. oleja a tak roztahovat piestiky, uvidis ze sa ti trocha viac naplni o ten objem ta nadrzka.

Inak k foto, odkedy je mineralny shimano olej priestvitny. Ale to tak skresluje blesk ? mala by byt kvapalina do cervena.
22.07.2018 - 12:55:33
02
keyboard_arrow_up