Ja tiež neskáčem, ide skôr o ten terén, v akom človek jazdí. Neverím tomu, že keď má niekto 1 prevodník a pustí si to riadne z Martiniek, alebo hoc aj na Sekanínskych tralioch po tých kameňoch a koreňoch, že ti bez vodítka nepadne reťaz ani raz :). Určite to bude držať lepšie na tých špeciálnych prevodníkoch s vyvýšeným profilom zobov ako na klasických, ale aj tak. Ale zas ako komu vyhovouje. Kedysi som si naivne myslel, že bude stačiť prehadzovačka shadow + :)
24.07.2018 - 07:47:49
00
komu pri jednoprevodniku nepadla ani raz retaz jazdi pod svoje moznosti :D
mne padla uz asi 3x, naposledy vcera :lol:
24.07.2018 - 08:34:48
00
Dobre teda ;) :y:
24.07.2018 - 08:55:37
01
Su hlucne tie voditka ? alebo sa vobec nedotykaju v celom rozsahu kazety retaze?


Naposledy upravil Robio dňa 24.07.2018 - 09:33:05, celkovo upravené 2 krát.

24.07.2018 - 09:19:51
00
Mne pri krajných prevodoch oň trošku šúcha reťaz. Počuť to oveľa menej ako náboj alebo odvaľovanie plášťa po asfalte.
24.07.2018 - 09:20:33
00
Inak uz aj mne zacal praskat ram jeffsy 2018. Aj pri beznom slapani 20kmh po rovine praska(pri neslapani neviem ci praska, nepocut to cez hukot hubu), neviem to nijakym pohybom nasimulovat, ci slapem silno slabo, zo sedla v sedle, nahodne to sem tam praskne, taky klasicky ostry vysoky ton, bude to ten trapny pressfit ? Alebo to moze byt hlavove zlozenie? Mam pocit ze to zacalo praskat ked som daval dole vidlu, hlavove lozisko som namazal poriadne, jezka som dotiahol tak scitom mozno tak 5Nm(servisujem si doma vsetko bezne). Neumyval som medzi tym bike takze vodou to nebude.
24.07.2018 - 09:33:12
00
billyroman napísal:
komu pri jednoprevodniku nepadla ani raz retaz jazdi pod svoje moznosti :D
mne padla uz asi 3x, naposledy vcera :lol:

Mne retaz nespadla a to jazdim poriadne sutre.Rychlejsie sa uz ani neda,bike by sa poskladal na kocku :D
24.07.2018 - 09:45:33
00
inak toto praskanie...mne to robila diera na na vyvod lanka teleskopky. skrutka bola povolena a za jazdy to vydavalo divne zvuky :D
kvakob to si ma potesil. asi zacnem tiez.

btw oplati sa podla vas dvihnut jeffsycho na 150mm? 160mm mi uz pride vela
24.07.2018 - 09:49:39
00
misung napísal:
inak toto praskanie...mne to robila diera na na vyvod lanka teleskopky. skrutka bola povolena a za jazdy to vydavalo divne zvuky :D

Mozes to prosim blizsie specifikovat? Aka diera na vyvod lanka teleskopky? Mam CAPRU 2018 a bike zacal trosku "vrzgat" pri kruteni ramu. Najskor som skusil tlmic, horna skrutka bola tak zapecena, ze som ju mal problem vytiahnut von. Ale tlmicom to podla mna nebude, kedze som ho demontoval, stycne plochy s ramom vycistil a premazal, poskladal, ale vrzga to dalej. Postupne sa chystam na vsetky capy (zatial nebol cas). Vcera som strekol trochu WD na bowden teleskopky v mieste, kde vchadza do ramu (pri pohnuti bowdenu to trochu vrzgalo), ale zatial neviem, ci to problem vyriesilo. Prip., vedel by niekto dat nejaky tip?
24.07.2018 - 09:58:54
00
misung za seba, ja by som to neskúšal :) vidlu dám na doraz fakt len keď mi niečo nevýjde, ale zdivhu mi viac nechýba, ak tebe áno, tak si mal ísť radšej do Capry. :) Teda predpokladám, keby si aj do toho šiel, tak len tuningom na súčasnej vidle, ak sa to teda dá, ale ten 1 cm je aspoň podľa mňa nepodstatný. Ako dôležitejší parameter vnímam tuhosť vidlice, ako 1 cm zdvihu navyše :)
24.07.2018 - 10:20:10
00
Robio napísal:
Inak uz aj mne zacal praskat ram jeffsy 2018. Aj pri beznom slapani 20kmh po rovine praska(pri neslapani neviem ci praska, nepocut to cez hukot hubu), neviem to nijakym pohybom nasimulovat, ci slapem silno slabo, zo sedla v sedle, nahodne to sem tam praskne, taky klasicky ostry vysoky ton, bude to ten trapny pressfit ? Alebo to moze byt hlavove zlozenie? Mam pocit ze to zacalo praskat ked som daval dole vidlu, hlavove lozisko som namazal poriadne, jezka som dotiahol tak scitom mozno tak 5Nm(servisujem si doma vsetko bezne). Neumyval som medzi tym bike takze vodou to nebude.


Mne pri pedálovaní stále niekde niečo praskalo, a to až tak silno, že som sa normálne hanbil jazdiť. Nezistil som ale čo a tak som jazdil ďalej. Po cca. týždni to zoslablo, potom znova zosilnilo, až napokon keď vonku stúpli teploty a bajk som riadne umyl saponátom a vodou, ostalo ticho. No neskôr opäť slabučko bolo počuť praskanie. Známy, čo mi rozobral stred tvrdí, že to vyzerá byť ok a press fit vymieňať netreba. Premazal ho a zatiaľ je ticho. No neviem, čím to bolo alebo zas bude... :o: :D
24.07.2018 - 10:35:32
00
Treba si skontrolovat aj prevodnik,ci je dostatocne utiahnuty.
24.07.2018 - 10:44:19
01
Po poslednom veľkom hľadaní praskania by som pozrel na kolesá. Prešiel som sedlovku, kľuky, rajdy, pomenil ložiská v kolesách, strede, ráme, všetko premazal a nakoniec praskal povolený výplet :D.
24.07.2018 - 10:46:43
01
Nemam pocit, ze je to prevodnikom ani pressfitom. Vrzga to totiz aj ked neslapem (ked nie som na biku) a len sa snazim krutit ram (riaditka tlacim na jednu stranu a sedlovku na druhu). Ten zvuk, co to vydava, nie je praskanie a pukanie, skor take vrzganie. Kazdopadne vdaka za rady, ked pozriem capy a nepomoze to, tak pozriem prevodnik a pressfit.
24.07.2018 - 10:51:23
00
Ten pressfit sa objavoval na zahranicnych forach ako pricina.
24.07.2018 - 11:07:46
00
keyboard_arrow_up