No comment (edit)z FB ML
Dobrý večer, chcem upozorniť na chýbajúce označenie na cyklotrase Ťahanovce - Družstevná pri Hornáde. Viacerí cyklisti (idúci s deťmi), keď prídu k železničnému priecestiu v Ťahanovciach, nevedia, ktorou cestou sa majú vydať. Mnohých to láka ísť po asfaltovej ceste smerom k záhradkárskej osade popri Hornáde, smerom k železničnému tunelu a ďalej po poľnej ceste k železničnému mostu ponad Hornád. Dnes tam takmer došlo k tragédii, keď otec s malou dcérou zablúdili, prechádzali s bicyklom po moste a v poslednej chvíli sa stihli vyhnúť prichádzajúcemu vlaku. Vďaka pozornosti rušňovodiča, ktorý ich včas zbadal a na moste zastavil vlak smerujúci z Košíc do Prešova, sa nestala tragédia. Bolo by vhodné vidiiteľne označiť smer cyklotrasy, lebo cyklotrasa vyznačená len na mape zjavne cyklistom nestačí, hlavne keď po trase idú prvýkrát. Ďakujem .


Naposledy upravil boris.ko dňa 26.07.2018 - 17:24:48, celkovo upravené 1 krát.

26.07.2018 - 13:43:41
02
Popri tom železničnom moste už dávno mala byť lávka pre peších a cyklistov. Chodieva tadiaľ denne dosť veľa ľudí a vždy prechádzajú po moste tam kde chodievajú vlaky. Je to tam naozaj nebezpečné. Ale to by bolo treba zainvestovať a aj niečo spraviť ale jednoduchšie je zobrať nemalé peniaze a nakresliť zelenú čiaru na už existujúcu cestu alebo chodník.
26.07.2018 - 14:04:45
01
Cyklotrasa, ktorá vedie po cestách nie je cyklotrasa, ale blud. Nebezpečná hlavne pri výlete s deťmi. A aj táto vedie po cestách.
26.07.2018 - 14:09:19
01
Nepoznám žiadnu cyklotrasu ku ktorej sa dá dostať tak že nepôjdeš po ceste alebo chodníku. Tak isto každa cyklotrasa vyústi vždy na nejakú cestnú komunikáciu. Samozrejme keď nepočítam, že naložiš bajky na auto odvezješ sa niekde k cyklotrase do lesa pojazdiš a vratiš sa tiež autom.
26.07.2018 - 14:18:05
00
Pri stavbe a kde sa to nestalo pri udrzbe zel. mostov by sa mala urobit lavka pre pesich a teda ja cyklistov. Asi sa zdvihne bujary pokrik o projektovani, verejnom zobstaravani, nakladoch ... tie mosty sa lisia len dlzkou t.j. jeden projekt. Narocnost stavby nulova, dokaze to zvladnut parta udrzbarov z depa takze ziadne zaobstaravanie - staci chciet. Ale caka sa na dostatocny pocet obeti.
26.07.2018 - 15:30:35
04
nad Vysnym Klatovom v smere na jahodnu, na tej rozbitej kamenistej asfaltke, som dnes vecer nasiel telefon ... ak to tu cita majitel, nech sa mi ozve ...
26.07.2018 - 22:10:35
00
Rozhodne by som na ten most nešiel s dieťatom a ja sám by som si to rozmyslel tiež. Urobiť takú lávku, to by musela byť fakt vôľa a niekto by to musel zaplatiť. Kto by sa pridal do zbierky? Pomohli by vôbec vyzbierané peniaze?
27.07.2018 - 08:53:37
00
Moj nazor
Prifarenie nejakej konzolovej lavky na existujucu ocelovu mostnu konstrukciu, spolu so statickym vypoctom, naklady na material a realizaciu budu mizive vzhladom na prospech, ktory by lavka priniesla.
Nepoznam zeleznicne predpisy, existuje nejake ochranne pasmo.
Tak isto existuje nejake ochranne pasmo vodnych tokov.
Vlastnicka struktura stavbou zasiahnutych pozemkov, moze byt tiez problematicka.
Dalej predpokladam domino efekt pri x dalsich zel. mostoch.
A preto sa to neda!😜
Mozno keby sa stal ministrom dopravy Privara......
27.07.2018 - 10:09:50
00
boris.ko pomenoval si tie veci celkom spravne. V prvom rade by islo o precedens, ktory by neriskovala ziadna zodpovedna osoba. V druhom rade su tu viac menej nepruzne a velmi dosledne normy, od bezpecnosti uzivania, cez majetkove pomery lokality, ochranarske/ochranne pasma, po stavbu samotnu - co by bol ako uz bolo spomenute najmensi naklad.
27.07.2018 - 11:09:24
00
A keby sa spravila lávka, ktor by spĺňala všetky potrebné podmienky? Koľko by bolo potrebných peňazí a povolení? Tak odhadom, bez korupcie :)
27.07.2018 - 11:19:22
00
Myslím taká, ktorá by nezasahovala do mostu, brala by na ohľad ochranné pásmo železnice, rieky a podobne. Myslím, že realizáciu by pár šikovných ľudí dokázalo spraviť.
27.07.2018 - 11:21:13
00
Arcey realizaciu musi robit firma s prislusnymi certifikatmi aj v zavislosti od typu konstrukcie (pokial sa tento krok neobide). za vsetko sa nesie riziko... Povolenia, prieskumy - nad 15ks urcite, cena mojim odhadom min 35k +
27.07.2018 - 12:46:24
00
Srsen napísal:

No tak ti dik. V nedelu , pondelok alebo utorok by som sa tam mal pohybovať. To mi určite pridalo na istote. :o
27.07.2018 - 13:06:44
01
Neber to tak tragicky, niečo papať musia :)
27.07.2018 - 13:12:30
01
Dakujeeeeeeeeem :D
27.07.2018 - 13:39:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up