A v tomto je rozdiel medzi vodicmi a polovodicmi, predvidanie...
28.07.2018 - 12:53:17
09
Aj ked odhliadneme od zrazeneho cyklistu, tak ten polovodic nebezpecne predbiehal. Snad mu zoberu vodicak aspon na 5 rokov, nech si debilko vozi baby akurat na stangli na BMXke
28.07.2018 - 13:03:20
03
Tak ja som teda co?
Mam soferak 25 rokov a cca 500 000 km a nemal som ziadny stret s autom, cyklistom ani so zverou. Ale kolko soferov ma predbieha na tak malo vididelnych miestach, ze by nebol ziaden cyklista? Toto bolo fakt z pohladu sofera miesto na predbiehanie auta iduceho pred nim.
Cyklista je ucastnik tak ako traktor, ktory tu vsetci prirovnavaju ked ide 30, ale ten traktor je aj vidiet cez 2 auta dozadu, zato cyklista sa v premavke lahko strati. Takze tou defenzivnou jazdou viac vysunuty brani aj plynulosti premavky aj sa vystavi vacsiemu riziku ako hudri.
28.07.2018 - 13:06:49
01
ftu2 napísal:
napisem este jeden a posledny prispevok a asi ma poslete do P. ako pri mattovom incidente, kde ste si tiez neuvedomili co mohol sposobit, keby dotycny sofer v aute po postriekani sposobil napriklad celnu havarku s autobusom plnym vasich taborujucich deti.


Tiež som sa k tomu už nechcel vracať, ale ty teda dávaš statočne... To ako si prosím ta skončil pri čelnej havárii s autobusom plných deti? Veď keď si chceš kopnúť do mna, tak si kopni, keď ma chceš zdrbat tak ma zdrb, ale nevymýšľajú takého konšpirácie. Na mieste kde sa to stalo bola už rovná prehľadná cesta smerom do dediny kde absolútne akurát vtedy nic nešlo ( veď preto som si asi dovolil ísť chvíľu vedľa daného auta ). Odkiaľ sa tam mal objaviť autobus plny deti? Z inej dimenzie? Po takejto argumentácii asi nemá význam ani ďalej citat ten elaborát ohľadom hudry-ho nehody ktorý nasleduje...
28.07.2018 - 13:13:45
08
Skončil pri to tak, že tzv. "argument detičkom" ako útočiaci na niektorých prvú signálnu sa používa ako nepriestrelák.
28.07.2018 - 13:23:06
03
No a keby vodič terrana predvídal a včas vyhodil blinker a vysunul sa do pol cesty, nič z toho by sa nestalo... A vo tóm to jé...

Ten čo predbiehal nemohol vedieť že tam niekto je... Ľudia proste nevedia jazdiť... A neradno sa ani na druhých spoliehať...

Druhá vec že kvôli protiidúcim sa možno potreboval rýchlo zaradiť, to je zasa jeho chyba...
28.07.2018 - 14:22:35
01
Podla mna ten pasat nevidel preto, lebo bol tesne nalepeny za teranom vid prve foto. Tak nemohol vidieť ani keby tam je aj iné vozidlo.
28.07.2018 - 14:38:35
02
matt lebo ty si asi tiez len polovodic, co nepredvida, ze z niektorej bocnej ulice ten autobus napr. od iriska moze za tak kratky cas a vzdialenost vyjst.
a vikino1 nalepeny na prvom obrazku bol preto, lebo to je zaciatok manevru, kedy zacina predbiehat.
keby ten vodic terrana pozeral premavku pred a za nim, a dal popredu vediet smerovkou, vysunutim a pribrzdanim, tak by passat nepredbiehal. takto videl protismer na 300m, ze mu nic nejde, tak zacal predbiehat. az potom sa z protismeru objavili auta, ktore mu uz nenechali viac placu, ako potreboval hudri.
tymto uz koncim a jazdite ako chcete.

Prílohy:

pre matta.JPG
pre matta.JPG 102.06 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2018 - 14:55:14
00
Naznačil si to veľmi pekne, aj miesto si trafil...len tam kde máš označený ty štart už naša “30 sekundová letná láska” končila a radil som sa za neho. To keď som tu predtým napísal že ma akože dvakrát chcel vybrzdovat a fakt že som ho tam dobehol asi naznačuje že nesiel ani len 40kmh takze do dediny po najbližšiu odbočku sme to mali ešte hodné ďaleko. Takze kľudne tu diskutujme ako mame a nemáme jazdiť, kľudne tu zotrime každého kto sa na bicykli nespráva ako ma ( vrátane mna ), len tu prosím nekonspirujme, nekrivme casopriestor, nevymýšľajme iné príbehy ako sa stali a nepíšme tu o imaginárnych autobusoch plných deti atd...to nechajme na Vila Rozborila
28.07.2018 - 15:06:33
013
ftu2 napísal:
nalepeny na prvom obrazku bol preto, lebo to je zaciatok manevru, kedy zacina predbiehat.

to nesvedčí o tom, že je to dobrý vodič
28.07.2018 - 15:08:38
02
Ten VW nemal jednoducho co obiehat, nevidel dostatocne kam sa zaradi a oproti mu isli auta, z celeho videa je jasne videt jeho agresivnu a arogantnu jazdu. Proste idem ja a mam v p..i.
Takito soferi zabijaju nevinnych, ktori dodrziavaju pravidla. V lepsom pripade si najdu svoj strom alebo kamion v protismere.
Nechapem ako moze niekto co len uvazovat ze za tu nehodu ma aj niekto iny vinu, asi len niekto kto jazdi podobne.
28.07.2018 - 15:23:05
03
ale ten start znamena kde on zazmatkuje a prejde cca 300m k stretu s autobusom, ktory v tej chvili vyjde z bocnej. a vrazi podla teba smiesnou rychlostou 40+20oproti trebars do autobusu, alebo auta. nevies ze crash testy sa robia v 50 do pevnej prekazky a auto je na padrt. alebo by vrazil vpravo na parkovisku do nejakej rodinky. ale tak teraz si hrdina, ked sa nic nestalo a hneva ta, ze ti nakvapkal par kvapiek cez okuliare. chcel by som potom vidiet, aky by si bol hrdina, keby to malo takyto scenar a ako by si sa chvalil, ze ako si ho vychoval.
28.07.2018 - 15:23:24
00
ftu2 kebyze to ešte nevieš, tak rýchlosti pri zrážke sa nescitavaju ... Tak.j. čelná zrážka 2 rovnakých áut v rýchlosti 50 je to isté ako naraz v 50ke do pevnej prekazky
28.07.2018 - 15:40:25
01
Je to mierne ľavotočivá zákruta takže akokoľvek chcel ten chalan na VW ma nemohol vidieť a po predbehnutí Terrana prešlo ešte cca 6-8s kým prišlo k stretu mňa s autom takže aj po predbehnutí ma musel vidieť a mal čas sa mi uhnúť. Naschvál jazdím viac vysunutý do vozovky, aby tie autá za mnou aspoň pribrzdili alebo ma obišli väčším oblúkom, pretože keď jazdím v blízkosti odstavného pruhu pri bielej čiare tak auto ani neuhne a späťákom mi dá pomaly po chrbte.
28.07.2018 - 17:41:16
03
Dnes dajako ludom viac prazilo na hlavu ako obycajne. Siel som po cestach na konci sveta. Nikde ziadne auto len kamiony zvazali strk z lomu na stavbu dialnice. Asi len polka ma obehla s odstupom, inak len na tesno. A jeden jediny co sa ma rozhodol obiehat v neprehladnej zakrute s odstupom tak prave jemu vybehlo auto oproti. Ma zavrel tak, ze doteraz nechapem ako som z toho vyviazol. Som mal kolesa navesu asi 20cm od laktov.

A k mladym na audine co obiehaju... Dnes sa mi to stalo 2x, ten isty typek, na tej istej audine! Neviem ci ma sledoval a cakal kedy pojdem oproti alebo co...
28.07.2018 - 18:07:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up