ŠKODA STUPAVA TROPHY - 4. kolo

28.07.2018
6. kolo - INTERSPORT MARATHON SERIE
6. kolo - Župný pohár
5. kolo - Slovenský pohár XCM
4. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (253)
59011469brunius6ivannovotny6adkunikadriana21ajetoAK47_TRMalbi07alenagsAlex2002andrej21andrejtoth84andrejvavrikandrejxcxannapagacova740Babubacik.jaroslavbajobbbakojanBalajkabaronebasbartkopeterBatkaMichalbirelblazoBlejstilbmartinBonisekBorislavborisobusekBorsobozikandrej18brunicekbukasencorky70CraObscripoDal_bordaniel153daryldavid987Ddusan03dominik81Dorien09drenaiDudeldupan1duribieldurmiDyonexeborisElgringoelvilaemsiEMSI-CSLAennioErdoganericzemerik078fabkofederer1Gabriel08hanouseklukashartmannrodoHazardhfs1000HOLMENKOLhucko237ipc422ivano777Ján KováčJanka18jano636Jano82JanoTrnovejanovargajaro180jaroslav_hjazzbassjelo520johny29jojo1970jojoAUTHORJPtrekjulo93jura24juraj.broszJuraj2JurajMTVJuuurokacerik577kaliKamikamilovickellysbikekoiv1001kokodrilkoKopkokucoflyLacoBlacobrLajcy_XClegiLechuLIGRlubos73LubosMeciarLuboSRHCluckLukas8700LukyKm.kadorikmacekdmrmachalajmailamajcikmajkoMajky5MajkyFMajlooosssmali6MameluchManoComarccinMarechekmarekburanMareKMMmarekoleksakmargavMarin1mario155Marki007markom2maros.hrobarMartin-Bikermartin.sviniakMartin1411matej.kristinmatej12345matejicekfilipmatejslobodaMatelomato58matuko249MeggistiMentalCoachmfratermicmic7777Michal26michalgrajciarmilan-68milanvrMilenamilkyonemiloš.h636milsuMiSmisko_hraskomiskokovacikMispuldomotiiMP18mreziariknickjankovitsninofureknorecsknoro79oko77ondrej81ondrokoxa1p2ppagi182bfpalqopatrikchromiakPatrikMpatrikmurckopavoldugovicpavolkovarikpdroppaPenacekpeter bertapeter1976peter75peterm19petermikolaspeterpjPeto661pipistabenoPjadoPolkiisspompyponynkoportoPupokR.A.W.E.R.2.0Raddyrado88kradovichralive5rastislav.balockorastislav.galikRastyS9RaztikeRichard1706richtoškarobin182Robo87robo96Roman74RomanksRomanOrigosromchaosrudolfdubajsakinoSamuelllsandrakomaromysantacruz1Sigorsiso33SMECAKsoldzoSpecialmanstano21Stano2233starosta.uhorskestarsidurcovsteve4straka.michalStrenkiThomasKaytimotejtimotejmatakTO-masToasttomasmincakTondo6Tono26SCviktor_gc_2015vladino9vladkyxxxWaileanXaeroifbbxbikerxdado32xfuksajyurykzidekjack
Ja som tam taktiez pobludil ,vraj sa malo ist dolava na Borinku ,ale sipka tam podla mna nebola, zbehol som dole asi 500 metrov, pozeram nikde nikoho, tak som sa otocil vyslapem si to naspat a ked uz som bol skoro hore ,dalsi traja borci valia dole,kricim,ze asi ideme zle a oni,ze dobre,tak som to otocil a davaj za nimi.Samozrejme vysli sme v Stupave (-:
Potom naspat po ceste do Borinky na panelovku tak nakoniec 82km.
29.07.2018 - 14:16:58
01
Trasa mala byt označená lepšie, úprava posledného zjazdu by sa tiež hodila. Poupratovať od konárov, veľkých kameňov, trochu zväčšiť šírku. V podstate za tie prachy ho mohli kompletne zrovnať. K porci jedla sa nebudem vyjadrovať lebo vyhladnem :D Súľov bol za polovičnú sumu neporovnateľne lepší.
29.07.2018 - 14:46:51
08
Ej dobre dávate tú kritiku, snáď sa spamätajú na ďalší rok. Za mňa plus singel Svätý vrch na 40tke(lebo je parádny!), aj keď som šiel 105. Ale treba aj zabezpečiť, aby tam všetci z 40tky odbočili na ten singláč a nie po zvážnici si to skracovať. Trať poznám naspamäť, značená bola aj tak výborne. Zjazd do Borinky bol podľa ohlasov problematický, ale vedel som, že sa bude točiť v ľavo a mlieko tam bolo, keď som šiel ja (~14:45). Pýtam sa chlapíka v cieli, že kde vydávajú jedlo. Jeho odpoveď: Tomu ty ríkaš jidlo? Počítam, že je z CZ zvyknutý na iný štandart. Drahé štartovné, trať dlhé roky bez zmeny až na ten singel Svätý vrch, ktorý aj tak robíme a čistíme lokálni bajkeri a nie organizátor. Dlhé trate by mohli ísť cez singel Banské, Skala, ale to je asi sci-fi čo? Choďte na Dohňany, Súľov aby ste videli ako sa robí dobrý maratón. Počítam, že kde aký iný dedinský maratón vás už precikal tiež
29.07.2018 - 21:19:23
014
myabarth napísal:
dnes podvecer som pojazdil aj po tratiach maratonu... aj toto ostalo v lese po nas,.akoze bikeroch... a k tomu plno vyhodenych obalov od energ. gelov.. hanba, robime z lesa smetisko.


Ja som siel okolo toho ch.ja, v tom case to vyzeralo, ze tu dusu berie so sebou. Asi ju odhodil ked som bol uz mimo dohladu. Ruky by som takym lamal. Co sa tyka tych gelov taktiez hroza. Jak keby bol problém si dat pouzity do dresu a v cieli vyhodit.
29.07.2018 - 22:39:27
01
peter1976 napísal:
Na medzicasoch je vidiet kto neodbocil na 42ku a isiel rovno do ciela. No co uz, jazdime pre radost :-)


Áno, je to pekne vidieť a asi po 10 rokoch a možno 150 absolvovaných pretekoch som sa bol znova raz priznať časomiere, že som si síce neúmyselne, ale predsa len skrátil trať obídenim nového singlu. Rozhodol som sa tak po rozhovore s Petrom Jasenovcom, ktorého som takto obehol. Po následnej kontrole medzičasov z Bieleho kríža, keď som zistil, že by som ovplyvnil aj umiestnenie ďalších pretekárov som bol časomieru vyzvať, aby ma diskvalifikovala. Nemall to vôbec jednoduché, keďže podnety a sťažnosti pribúdali. Pri takejto novinke na trati, keď to regulovčík vyložene pri tom množstve pretekárov nestíha, je hrubou chybou organizátora aby ich idúcich slušnou rýchlosťou ešte zmiatol prehodenou farbou podkladu smerových tabuliek. Dobrým zvykom pri takýchto náhlych zmenách smeru je použiť farebné značenie aj priamo na trať (existujú napr. ekologické spreje, po ktorých do pár týždňov na zemi nie je ani znak). Nebol som si tu po minulotýždňovom mordovisku na 333 Spišských EXTREME po nejaký extra výsledok, ani nenaháňam body v sériách. Našli sa však aj takí, ktorí boli diskvalifikovaním obratí nielen o víťazstvo, či slušné umiestnenie v preteku, ale aj o body v spomínaných sériách. Tých to teda poriadne znechutilo. Som pravidelným účastníkom tohto maratónu, avšak neblúdil som hádam len 2 alebo 3 krát. Na 76 km trati to bolo z rôznych dôvodov pravidlom, tento rok som mal problém už aj na krátkej. Postupom času sa mi zdá, že z niektorých pretekov sa stáva nejaká nemastná - neslaná PR show s hlavným dôrazom skôr na sprievodný program ako na samotné preteky, ich zabezpečenie a patričné ocenenie víťazov (aspoň v hlavných kategóriách).

Peter Benko
29.07.2018 - 22:46:28
016
Tie prázdne obaly od gélov sa ako-tak daju pochopiť. Môžu vypadnúť z dresu. Verim v to, že väčšina to nevyhodí len tak na zem. 🙂. Samozrejme je to potom na organizátorovi, aby pozbieral pripadné odpadky. Tiež mám taký pocit, že maratón v Stupave stagnuje. Určite by som privítal aspoň malé a pozitívne zmeny v jednotlivých tratiach. Nikdy má síce nesklamal, ale už by sa nejaká zmena hodila, hlavne tá pozitívna 😉. Držím palce organizátorom
29.07.2018 - 22:49:59
00
Super maratonik, ako vzdy. Zazemie spickove, zidane cakanie na registraciu, trat bola znacena podla mna dobre (aj ked po tych rokoch idem tak nejak automaticky), singel na konci (isiel som 42km) prijemne prekvapil. Jedlo v cieli (kura) podla mna tiez super, hlavne som necakal...Dve veci mi vadili - v cieli po dojazde ziadne pitie, na starte nebolo kde si nacapovat jontak - len vodu...keby som to vedel donesiem si vlastny z domu...
30.07.2018 - 08:48:15
00
Isiel som len kratku. Bolo to celkom pekne a rychle. Akurat ze ani som nebol vzadu ale teda dobehli nas premotivovanci a jeden ma v zakrute zostrelil z biku. akoze netusim na co je toto dobre. este si dal aj chvilku ludoveho nadavania.
30.07.2018 - 08:57:51
00
Velmi subjektivna otazka ale skusim - dalo by sa odhadnut, o kolko dlhsie trva prejazd singlom v porovnani so zvaznicou na 42 km trati? Kilometrovo to bolo to iste, len neviem casovo posudit, o kolko to ten singel predlzi oproti zvaznici...
30.07.2018 - 11:01:42
00
myslím si, že v priemere o tých 5 - 10 minút podľa výkonnosti.
30.07.2018 - 11:08:13
00
v priemere to mohlo byt cca 8-10 minut, podla mojho odhadu
30.07.2018 - 11:09:18
00
Dik za odpovede. Inak musim suhlasit s viacerymi, ze to bolo pekne osviezenie v zavere namiesto tej zvaznice. Neviem, preco to uz davnejsie nepustili tadial.
30.07.2018 - 11:25:00
00
Žeby preto lebo ho niekto musel najprv vybudovať? :!:
Ja som tento rok nebol, ktorá časť SV sa išla? V téme Malé Karpaty písal simecek 3-1, teda pri kríži sa išlo zo zvážnice doprava a potom aj cez potok? A išiel sa až na úplný koniec časti "1" popod strom, tzv. "tunelle" do stúpania čo je nad Borinkou?


Naposledy upravil astro dňa 30.07.2018 - 11:37:39, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2018 - 11:29:07
01
Ja som tento singel doteraz nepoznala, takže neviem od kedy tam je :-) a keďže to tam nepoznám až tak detailne, tak neviem, čo všetko sa išlo, ja si pamätám taký výhľad smerom vpravo dole na Borinku a potom sa to otočilo prudko doľava do takého záverečného stúpania...
30.07.2018 - 11:34:43
00
Jo, tak to je koniec jednotky - prvej časti SV, ktorá existovala.
30.07.2018 - 11:36:08
01
keyboard_arrow_up