Ísť?
Áno 45% [ 25 ]
Nie 55% [ 31 ]
Celkový počet hlasov : 56
Jezus napísal:
To asi nie, na taketo fakt nemam naladu ani cas. :) Brano ma 15 a zivot pred sebou, tak mu dajte co najlepsie rady do jeho zacinajuceho cyklistickeho zivota. :)


ok, tak teda - Brano, ohol si nohy!
30.07.2018 - 18:52:30
06
A ked este nezarasta?
30.07.2018 - 18:53:44
00
darebak napísal:
A ked este nezarasta?

By si sa čudoval
30.07.2018 - 18:55:16
00
:D fakt jezus si to ty :D alebo katko
30.07.2018 - 19:01:11
00
Hosť napísal:
Ale nechcem kupovať bike zostavený, ale kúpiť si ho po súčiastka chcem vraj sa to oplatí viac, len aké všetky komponenty pre to treba

Nie je nic lahsie. Najdi si nejaku peknu ziletku. Pozri si jej cenu a ake ma komponenty - radenie, brzdy, prehadzovac, presmykac, kluky... a vypis si ich na papier. Potom zacni googlit a ku komponentom si dopis ceny, za ake ich dokazes kupit. A najdi si nejaky samostatny ram. Vsetko to scitaj a zistis, co je vyhodnejsie. A to si tam este nezaratal potrebne naradie.

PS mala napoveda. Pokial ides skladat z novych suciastok, je to v 99,999% pripadov drahsie ako kupa celeho bicykla. Jedina vyhoda je, ze je nakoniec bicykel podla tvojej predstavy. Teda este jedna - budes mat solidne znalosti a naradie pre servisovanie bicykla.
30.07.2018 - 19:06:48
05
Bruco napísal:
Nie je nic lahsie. Najdi si nejaku peknu ziletku. Pozri si jej cenu a ake ma komponenty - radenie, brzdy, prehadzovac, presmykac, kluky... a vypis si ich na papier. Potom zacni googlit a ku komponentom si dopis ceny, za ake ich dokazes kupit. A najdi si nejaky samostatny ram. Vsetko to scitaj a zistis, co je vyhodnejsie. A to si tam este nezaratal potrebne naradie.

PS mala napoveda. Pokial ides skladat z novych suciastok, je to v 99,999% pripadov drahsie ako kupa celeho bicykla. Jedina vyhoda je, ze je nakoniec bicykel podla tvojej predstavy. Teda este jedna - budes mat solidne znalosti a naradie pre servisovanie bicykla.

Wow, prvý konštruktívny komentár
30.07.2018 - 19:09:45
00
Hh a potom si este najdi dalsich xy penazi na veci ktore si nenasiel v popise toho hotoveho bajku ako je stredove a hlavove zlozenie, zamok sedlovky, omotavka, bowdeny lanka atd :)
Radsej nejaku jazdenku kupit za menej penazi ked nevies ani ako sa na tom jazdi. Idealne najskor pozicat z pozicovne bajkov a budes vediet ci ti to vyhovuje uz len sediet inak ako na MTB.
30.07.2018 - 19:26:49
00
madbugie napísal:
Kúpil som KROS na 27,5, vpredu 48, vzadu 11-31 a priemerná išla o 5 kmh hore...

Proste novšie komponenty, ložiská, reťaz, menší odpor užších kolies...

A verím tomu že sadnúť na žiletku tak to pôjde o ďalších 5 kmh hore... Už len váha samotného biku je 16 kg proti 8 kg žiletke, nehovoriac o posede a aero profile a odpore vzduchu...


Len pre info, ten rozdiel v priemernej rýchlosti bol vyhodnocovaný na akej trati? Lebo na nejakom short & flat okruhu by mi to aspoň trochu dávalo zmysel, už na mierne zvlnených okruhoch v dĺžke okolo 40 km mi to ale pri porovnateľných podmienkach pripadá skôr ako sci-fi (pár takých okruhov mám, počet pokusov rádovo v stovkách, od entry level po mid-class (Anthem X tam hádam zaradiť môžem) MTB, od 14,5 kg hybridu na dvojpalcových slickoch po 9,7 kg cesťák, ale takéto skoky som vážne nezaznamenal). Subjektívne a v istom ohľade aj objektívne rozdiely tam sú, len najlepšie priemery medzi použitými bicyklami sa dlhodobo líšia tak o 3-3,5 km/h, rozhodne nie o 5 v rámci MTB a o ďalších 5 na cesťáku ako bonus ...
30.07.2018 - 19:42:44
00
Braňo, v prvom rade si už dobre nastav tachometer, hneď ti padne priemerka cca na úroveň čo ti ukázala Strava. A potom jazdi, jazdi, jazdi :-) Na tie preteky by som v takomto prípade tento rok vykašľal, tam by si fakt odpadol z balíka skoro na štarte a sám alebo s nejakým kamarátom si tú trať vieš dať kdekoľvek. Plášte si kúpiť môžeš, ak plánuješ jazdiť najmä na ceste, tie ti pomôžu aj keď budeš jazdiť pre seba.

A keď budeš jazdiť a zlepšovať sa, uvidíš aký terén budeš jazdiť najviac (veď v okolí máš aj kopu trás na MTB, nie?), ak ťa to bude stále vo veľkom baviť, tak potom môžeš rozmýšlať nad novým bicyklom. :-)
30.07.2018 - 20:11:29
02
Nie, na MTB moc trás nie je, ak nepočítaš les, chodím po cyklotrasách, asfalte alebo do vývozu ktorý je štrk, ja terén fakt nemusím a pôjdem na ten pretek ak víde počasie, kúpim plášte a pôjdem Fullu, aj tak kľúčové budú kopce, kde Rovinka moc nie je a tie zjazdy sú dosť prudké, takže pôjdem len do plášťov a hádam do roka si budem chcieť kúpiť žiletku? a ešte potrénovať kopce hlavne a snažiť sa zubami, kolesami držať na chvoste balíka, ak to pôjde... Ešte by ste mi mohli pomôcť s pitím na pretekoch, občerstvení...
30.07.2018 - 20:16:29
00
Hosť napísal:
Nie, na MTB moc trás nie je, ak nepočítaš les, chodím po cyklotrasách, asfalte alebo do vývozu ktorý je štrk, ja terén fakt nemusím a pôjdem na ten pretek ak víde počasie, kúpim plášte a pôjdem Fullu, aj tak kľúčové budú kopce, kde Rovinka moc nie je a tie zjazdy sú dosť prudké, takže pôjdem len do plášťov a hádam do roka si budem chcieť kúpiť žiletku? a ešte potrénovať kopce hlavne a snažiť sa zubami, kolesami držať na chvoste balíka, ak to pôjde... Ešte by ste mi mohli pomôcť s pitím na pretekoch, občerstvení...


Ahoj, dovolím si aj ja dať ti radu. Skús najprv siahnuť po nejakej literatúre a potom sa prípadne opýtaj konkrétnejšiu otázku. Pretože napr “pomôcť s občerstvením” je veľmi nekonkrétne otázka a dá sa o tom debatovať hodiny a nič by si z toho nemal. Napríklad môžeš začať s touto knihou https://www.martinus.sk/?uItem=70879 . Nájdeš tam užitočné info ohľadne tréningu, stravovania, či
oblečenia. Ak vieš dobre po anglicky, odporúčam ti sledovať napr. kanál GCN. Každý nejak začínal, ale ambíciu “ešte potrénovať kopce a zubami-nechtami držať sa balíka„ minimálne na nejaký rok dva pusti z hlavy, lebo očividne začínaš takmer od piky. Obrň sa trpezlivosťou a vytrvalosťou a časom to pôjde ;)
30.07.2018 - 21:12:50
06
Vďaka, a čo si myslíte o tejto žiletku 😁?https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/cestne-bicykle/kellys-arc-10-model-2018.html

    30.07.2018 - 22:40:25
    00
    No vidíš. Konečne sa ti to utriaslo v hlave. Úplne postačujúce. Už iba rozbiť prasiatko a môžeš jazdiť. A na tomto fóre nájdeš kopec užitočných informácií o všetkom. Len už toľko neteoretizuj a jazdi. Ak ťa to bude baviť tak to stačí. A potom môžeš porovnať svoju výkonnosť na nejakých pretekoch.
    31.07.2018 - 07:20:04
    00
    A ešte jedna poznámka. Nie som si celkom istý či ťa ten bicykel bude baviť. Ak chalan z Oravskej lesnej povie, že nemá kde jazdiť v teréne tak neviem?! "Nie, na MTB moc trás nie je, ak nepočítaš les".
    31.07.2018 - 07:29:01
    04
    však toto :D
    31.07.2018 - 07:57:02
    00
    keyboard_arrow_up