aký je presný rozdiel medzi fr,dh a ht
Myslím že dh je len o zjazdoch a fr je skor o skokoch trikoch atd...a ht :?:
Čo sa stane z dh rámom ak na nom budem propagovat fr?(skákat a pod)
Chcem sa začat venovat extrému,no len ani poriadne neviem aký je rozdiel medzi dh,fr,ht :oops:
Vdaka za pochopenie +za rady
28.03.2006 - 15:22:51
00
no na ht by som nikdy fr,dh nejazdil lebo asi by sa vela nedozil.
a inak nechapem co si sa chcel dozvediet :(
28.03.2006 - 16:39:18
00
acci co je podla teba HT? :) a toto tu uz bolo viac krat spominane, mal si trochu pohladat, nehovoriac o tom, ze "presna" definicia podla mna nieje, rozdiely su plynule a nieje problem zabrdnut z extremu jednej discipliny do zaciatkov druhej....
28.03.2006 - 18:40:31
00
:shock:

2acc: ht je bike s neodpruzenym ramom, cize nie disciplina.. || s dh ramom sa nestane nic ked budes jazdit fr. zvladne to. vacsinou sa na fr pouzivaju sice ramy s mensim zdvihom ale budis..

2pali: dh aj fr sa bezne jazdi na ht.
28.03.2006 - 19:36:23
00
:shock:

2acc: ht je bike s neodpruzenym ramom, cize nie disciplina.. || s dh ramom sa nestane nic ked budes jazdit fr. zvladne to. vacsinou sa na fr pouzivaju sice ramy s mensim zdvihom ale budis..

2pali: dh aj fr sa bezne jazdi na ht.

Toto som sa chcel dozvediet,patrí vám velké vdaka 8) .Pri prezeraní roznych rámov som natrafil na popis,na čo sú presne určené(dh,fr,ht)
No tak som chcel len vediet (ak si naozaj kúpim nejakí dh,fr rám)či medzi nimi nie sú velké rozdiely v "užívaní"
28.03.2006 - 22:35:17
00
2pali: dh aj fr sa bezne jazdi na ht.


ja som nepovedal ze sa nejazdi, ale myslim to tak ze keby ja idem jazdit nieco ako dh,fr tak si kupim radsej full.ok?

Pri prezeraní roznych rámov som natrafil na popis,na čo sú presne určené(dh,fr,ht)


tak teraz neviem preco tam HT(hardtail-pevnak) pleties medzi DH,FR :?:
nechaapem...
29.03.2006 - 14:24:07
00
som myslel, ze to accimu dojde ale ocividne to este chvilu potrva :) ...
29.03.2006 - 14:40:32
00
2pali: dh aj fr sa bezne jazdi na ht.


ja som nepovedal ze sa nejazdi, ale myslim to tak ze keby ja idem jazdit nieco ako dh,fr tak si kupim radsej full.ok?

Pri prezeraní roznych rámov som natrafil na popis,na čo sú presne určené(dh,fr,ht)


tak teraz neviem preco tam HT(hardtail-pevnak) pleties medzi DH,FR :?:
nechaapem...

A prečo by som ho tam nemohol pliect?dopredu švacnem 180mm macochu a ide sa "skákat"
29.03.2006 - 21:41:53
00
uz to maaam :idea: :idea: mily accipiter rozmysla asi trochu inak ako my....on tym (dh, fr, ht) mysli typy ramov, nie typy disciplin....acci odpust, ze si nami ostal nepochopeny az doteraz :wink: :lol:
29.03.2006 - 21:47:00
00
som myslel, ze to accimu dojde ale ocividne to este chvilu potrva :) ...

HA HA HA :twisted: -120 bodov
No čo mi malo dojst,pán dedko vševedko :?:
29.03.2006 - 22:00:35
00
no pozri acci, napisal si to pekne na<|> tak tu neskac laskavo, nikto ta tu nepochopil, lebo furt pises ako madar (btw nic proti madarom :) ) a pleties jedno cez druhe.... ked ti to chce niekto vysvetlit a naviest ta k tomu, aby si si to uvedomil sam, tak tu este vyskakujes...nabuduce ta rovno v uvode za taky nezrozumitelny prispevok zdrbem a bude pokoj :evil: tak sa krot :wink:
29.03.2006 - 22:28:12
00
chalani, by som Vas poprosil trosku aby ste si osobne invektivy usetrili pre sukromne spravy a viedli diskusiu k veci....

okrem toho trosku striedmejsie s tymi smajlikmi...lebo sa citim jak na pokeci potom...

FR,DH su su pribuzne kategorie jazdenia...akurat ako uz bolo povedan, na FR sa jazdia mensie zdvihy tak od 130-150 do 180 max 200mm

okrem toho podstatou freeridu, je to, ze sa sem tam jazdi aj do kopca, takze ten bike nemoze vazit tolko ako nejake 19 kilove downhilove zelezo...

uprimne si myslim, ze vacsina bikerov si kupia zbytocne predimenzovany ram a bike na skoky a zveriny a potom jazdia po beznych zvazniciach a trailoch...

moja predstava o freeride a DH je taka, za sa pozrem na lubovolnom mieste na kopci smerom do udolia a pustim si to rovno dolu, krik-nekrik, pnik-nepnik , hubar-nehubaar
30.03.2006 - 11:17:15
00
no ja to tiez este trosku zamotam a dovolim si vam oponovat bo:
DH je disciplina ktora sa jazdi na CAS, cize zvrchu dolu co najskor, preto tu ZALEZI na hmotnosti. cim mensia, tym lepsia ovladatelnost menej brzdenia a tak podobne.
FR je naproti tomu disciplina vizualna a tu ide o tie najtvrdsie veci. cize FR je DH silnejsieho kalibru. rozhodne nesuhlasim s tym ze sa jazdia mensie zdvihy. ak tak len kvoli trikom na kontestoch ako crankworks. ale taky red rull rampage asi nie.
30.03.2006 - 11:46:52
00
njn...nechal som uniest...geroy to mas inak zaujimavu predstavu :) podla mna to az take divoke nebude, pod freeridom si predstavuje ja osobne take divoke xc, ktore zacina tym, ze sa vyvezies lanovkou (aby si skratka moc neslapal) a potom sa uz len tak vozis kade tade smerom dole, ci uz rychlo, alebo aj pomalsie a poskakoval si kde tu, skratka ziadne pachtenie......downhill by som videl ako cisto agresivny zjazd, teda co najrychlejsie a co najpriamejsie a furt dole :) ...
30.03.2006 - 11:53:45
00
Moja predstava o dh,fr je taká,že si kúpim bike a čo budem chciet zíst tak to si aj vyšliapem.Predstavujem si dh,fr bike ktorý bude mat 18 poprípade 27 prevodov a som ochotný do biku vrazit aj 100000sk
to bobo:tak sa už tolko nepuč a sorry(ale pochopil som o čom je fr aj dh)
+dh,fr a ht,chcel som vediet presné rozdiely v rámoch(váha,geometria,aký zdvih atd...) aj rozdiel v disciplínach.

Prílohy:

Komentár súboru: moja predstava
1 miesto.jpg
1 miesto.jpg 21.89 KiB thumb_up0thumb_down

200042_3D.jpg
200042_3D.jpg 48.1 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2006 - 21:10:05
00
keyboard_arrow_up