A co tak Yedoo Rodstr. Ma nosnost 150 kg a kolesa 20/16". Vyska naslapnej dosky 7,5cm. Ak dobre chapem chces to na asfalt ( osobne si teren nejako neviem predstavit kedze pri vyske naslapnej dosky 5cm skrkam vecsinu aj bezbarierovych prechodov na chodnikoch ) takze vacsie kolesa budu vyhoda kvoli zotrvacnosti. Osobne sa priklanam k nejakemu cenovemu stredu ako kupit nieco najlacnejsie a o pol roka to vymenit. V tvojom pripade by som asi dosporil a kupil rovno Kostku XXL.
31.07.2018 - 20:01:57
00
KOSTKA je v pláne ale dokiaľ neviem či kolobeh bude to pravé tak nechcem investovať tak veľa. Financie sú trocha problém a postupnosť by bola nasledovná Friday stojí 290€ hmmm priplatim "len" 30€ a mám Rodstr ale veď keď priplatim ďalších " len" 30€ veď to mám Dragstr a to už je predsa len mašina 20/20, ale moment veď prihodim k tomu ďalších 30€ a hneď mám Mibo Malaga ale to som už pekne ďaleko od 290€ ktoré vlastne ani nemám a musím niečo predať aby som mohol financovať nové hobby. Je to trocha zložitejšie v mojom prípade....
Mimochodom mám už parťáka na jazdenie ... už potrebuje len kolobežku.... ale chuť má veľkú takže to bude len otázkou času.
31.07.2018 - 22:05:55
00
BezkaKolo no ťažko radiť, v každom prípade by si mal vyskušať odkolbežkovať na niečom čo unesie tych 150 kil kolobežkovanie, po rovine! Potom si to premysli a zauvažuj, či na tom budeš rad jazdiť 5 dní v tyždni a kup čo treba. Take analyzy, že ak pridam 30€, tak toto..., ak pridam dalších 30€, tak toto... su k ničomu. Ja som mal jednodiuchšiu situaciu, možno aj koli hmotnosti. No vedel som, že to chcem robiť celoročne a od oktobra do marca s plnou nahradou za bicyklovanie. Vyšlo to, a po roku som kupoval niečo ine. Na začiatok yedoo mezeq za 100€ z druhej ruky postačoval. Skus sa popozerat po bazaroch po niečom takom. Užitkova hodnota ide teraz bokom. Takže to je druha varianta, že kupit niečo, čo je sice lacne, ale nakup nebude boliet.
Zbytočne ti vyhodiť 350€ a kolobežka bude plakať potom opretá v kúte.
01.08.2018 - 11:18:48
00
Veď to som písal že nechcem zbytočne predražovať nákup prvej kolobežky. A na "papieri" vyzerá Yedoo Friday ako asi najlepšia voľba za relatívne dobrú cenu. A ak by to nebolo ono tak mám minimálne dvoch členov rodiny ktorý by sa jej veľmi vďačne ujali aby neostala sama v kúte.
01.08.2018 - 17:30:34
00
BezkaKolo ak sa môžem vyjadriť, podľa tvojich požiadaviek by som išiel yedoo mezeq. Bezkonkurenčná cena 207 eur, ale pritom kvalitná. Mám ju od mája a po 500 km môžem povedať, že je to pre mňa vhodná prvá kolobežka. Je to síce 20/16 a ty chceš kvôli skladnosti 16/16. Ale mezeq je medzi kolobežkami 20/16 najkratší 145 cm, čiže oproti friday je dlhší len o 4,5 cm. A väčšie predné koleso znamená väčšiu rýchlosť a zotrvačnosť.
02.08.2018 - 18:12:08
00
Práve o Mezeq som nečítal veľa pozitívneho, aj keď si nepamätám či to bolo o starom alebo New. Ťažko takto od PC vyberať kolobežky. Poctivo čítam čo nájdem a môžem čítať aj ďalších 100 rokov ale pocit s toho nezískam. Asi zájdem do ČR na nejaký zraz .....
02.08.2018 - 21:43:32
00
Ak si čítal negatíva o mezqovi, tak to bol ten prvý. Veľká hmotnosť, nekvalitné komponenty, vyšší nášlap atď. O tom new píšu, že má vymenených 85% komponentov, nižšiu hmotnosť, voliteľnú výšku nášlapu, upravený rám. Asi pol roka som sa rozhodoval, akú kolobežku, či ma to bude vôbec baviť. Nakoniec som sa rozhodol pre najlacnejšiu z kvalitných. Prvého mezqa by som si na základe recenzii a skúseností nekúpil. Pre new som sa rozhodol práve kvôli kvalitnejším komponentom a ďalším vlastnostiam, ako napr. kratšia dĺžka, dlhšie stupátko. Nemám porovnanie s inými kolobkami iných značiek, ale zatiaľ si musím zaklopať, funguje dobre a kolobeh ma chytil. Aj kvôli skladovaniu na balkóne to bolo dobré rozhodnutie.
02.08.2018 - 22:21:33
00
Čo som pozeral tak som ho našiel aj s kotúčovymi brzdami tie by som hneď vymenil za avid bb7 čo mám na MTB .....
02.08.2018 - 22:32:00
01
Ak som pozorne čítal, si z východu. Odporúčam navštíviť predajňu insportline v Košiciach. Insportline má dobrý sortiment a bezkonkurenčné ceny. My s manželkou sme v insportline BA kúpili dvoch mezqov, ktorých sme si aj pred predajňou vyskúšali. Až teraz po prečítaní tvojho príspevku som si uvedomil, že mezeq je jediné yedoo s kotúčovými brzdami. My so ženou sme chceli v-brake, ale žena si zo zvedavosti vyskúšala aj disc. Zistla, že by zrejme často kopala do zadného kotúča. Ale to je otázka zvyku a techniky. Každopádne je to najlacnejšia kolobežka s kotúčovými brzdami. Ale pozor, na rozdiel od v-brake nemá voliteľnú výšku nášlapu.
02.08.2018 - 22:57:49
00
To rozhodovanie ma ničí.... u MTB človek vie do čoho ide plus-mínus. U kolobežiek je to veľmi rozmanité , rôzne veľkosti kolies, rámov rôzne gemoetrie, šírka nábojov..... kto sa v tom má vyznať. A najhoršie je že nie je kde skúsiť rôzne typy kolobežiek. Asi prídem do BA 😀 tam je vás "kopa" poskúšam a hneď bude rozhodovanie ľahšie.
03.08.2018 - 00:17:28
00
BezkaKolo prepac, zapajam sa trochu neskoro.
Z pohladu snoba - je nic, potom Mezeq New
+ asi jeden model Worker, a potom zacinaju tie drahsie kolobezky ;-)

Sirky nabojov a geometrie nieries, to kopnes bez ohladu na sirku naboja tak ci tak, alebo vobec, rozdiel v geometrii zatial nepostrehnes.

U teba je primarne kriterium vaha. Nosnost kolobezky sa sklada z dvoch faktorov - ram, aby sa pod tebou nekrutil, a kolies, aby ti nepraskali vyplety. Ram ta podla mna unesie ktory kolvek, klasicke Kostky a tie lacne veci budu mozno pruzit o dost viac, ale nosnost kolies nie vzdy zistis.

Ak mas Facebook, hladaj skupiny Kolobezky SK a Kolobezky CZ. V obidvoch sa vyskytuje Brano Martis, zije c BA, kus chlapa, ktory.vie velmi pekne rozpravat a o tom, preco ma rad kolobezky Mibo :-)

Ak by som to mal strucne zhrnut, kup si to co sa ti paci a vyhni sa tym uplne lacnym veciam. Rada ist do Insportline je naozaj dobra, ak tam maju aspon nieco skladom, tak raz chytit do ruky je lepsie ako 100 rad internetovych ekspertov - kazdy z nas aj tak chvali nakoniec svoju znacku a model... ;-)

Nasledny predaj cohokolvek drahsieho ako 80 euro bude aj tak strata.
03.08.2018 - 01:25:27
01
Perun napísal:
Práve o Mezeq som nečítal veľa pozitívneho, aj keď si nepamätám či to bolo o starom alebo New. Ťažko takto od PC vyberať kolobežky. Poctivo čítam čo nájdem a môžem čítať aj ďalších 100 rokov ale pocit s toho nezískam. Asi zájdem do ČR na nejaký zraz .....

To nekupuj z obchodu novy kus. Ale z druhej ruky za stovku. Treba pozerat inzeraty.
No inak ten mezeq: to ťa preverí, či to chceš, alebo nechceš robiť. Ja som vydržal. ;) Dosť zahadna konštrukcia, ale horšie su napr. tie worker kolobežky, od toho ruky a nohy preč.
03.08.2018 - 07:16:25
00
penro napísal:
Ak som pozorne čítal, si z východu. Odporúčam navštíviť predajňu insportline v Košiciach. Insportline má dobrý sortiment a bezkonkurenčné ceny....

Ja to mam pod nosom. Pred 2 mesiacami som si tam bol niečo vybrať a pozeram ako puk, že maju aj seriozne modely. Videl som jeden z tych alloy modelov od yedoo.

BezkaKolo
Toto je samozrejme lepšia volba než mezeq: https://www.yedoo.eu/cs/produkt/dragstr-7ZSLKL.aspx
03.08.2018 - 07:31:24
00
Na sériu alloy som zatiaľ čítal len samé pozitíva a na inSPORTline majú fakt dobré ceny.... Pred pár dňami bol na Bazoši Mibo Master za 250€ vo veľmi dobrom stave ale bohužiaľ bol už rezervovaný.
03.08.2018 - 09:46:06
00
Ešte mám otázku na skúsenejších. Šírka nábojov ? Je to podstatné nie je to podstatné? Netrpí tým pevnosť kolesa? Lebo všade čítam o nakopnutych členkoch a to ma troška desí lebo sám som dosť "čaptavý" keď chodím tam mám chodidlá do V a fakt sa bojím že na širokých nabojoch si pekne nasekám členky.
03.08.2018 - 12:46:41
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up