Mám tiež 661, 2 roky, no vyťahané sú už tak ako by mali minimálne 5 :). Mne sa páčia dosť tieto http://www.gravity-shop.sk/chranice-nohy/chranice-kolien-7idp-flex-cierne/ skúsenosti s nimi samozrejme nemám, ale čo som pozeral testy, tak dopadli veľmi dobre. U mňa to bude jeden z top favoritov na nové :)
01.08.2018 - 08:21:56
01
Hosť napísal:
Čo odporúčate momentálne z dostupných? Moje storočné 661 Kyle Strait už začínajú vyzerať ako hračka pre psa, tak uvažujem nad novými. Fajn by bolo ak by boli dostupné na bike-discount.de, lebo tam idem brať aj iné veci. Veľkost L, možno aj nejaké väčšie M a potešilo by, keby sa dali obliecť bez vyzúvania ale nie je podmienka. Jazdím hlavne prírodné traily v MF a VF, takže skaly a korene. Pár krát do roka bikepark, ale nie moc často.

Predbežne to vyzerá na RF Ambush, favorit boli Ion K-pact zip, ale vyzerá, že nemajú moje číslo. Testy z prechádzajúcej strany som prešiel, ale zaujímali by ma aj osobné skúsenosti. Hlavne ako tie chrániče sedia podľa udávaných veľkosti. RF som skúšal a oproti M čo som mal 661 by som potreboval až niečo medzi L-XL. Dík.


RF Ambush mi prisli nedavno z CRC. Mal som starsie TLD ale uz presne neviem model. V porovnani s nimi su RF o velky kus komfortnejsie, nevadia mi pri vyjazde ani pri celodennom bikeparku. Takisto nasadzovanie bez nutnosti vyzuvania je plus. Celkovo su pohodlne, nezosuchuju sa, netlacia. Prijemne ma prekvapila velkost, to ze niesu napriklad v porovnani s Leatt nejako extra mohutne. Treba vziat vacsie cislo, ak si na rozhrani M/L tak urcite L. Uroven ochrany som este neskusil.
01.08.2018 - 09:11:42
01
zobral som abushe, podla tabulky som mal byt M zobral som L a dost su mi stale male - ten suchy zips zapnem len z kraja aby to netahalo. Dufam sa to casom natiahne. pocitovo oproti Kyle strait mi pridu robustnejsie. vela som v nich nenaslapal - zapinam len na zjazdy. ale su pohodlne
01.08.2018 - 10:41:45
01
Veru tie Ambush sú riadne malé. EGLIL tiež bral najprv M a skončil až pri XL, vďaka nemu som mohol aj poskúšať M, L a XL.
Takže sa rozhodujem či L alebo XL. Stehno by bolo L OK, lýtko by chcelo XL. Nevraviac, že jedno stehno mám o 1/3 menšie ako druhé :D
01.08.2018 - 10:45:46
01
volodaj to je ako možné :D stavím sa že do kopcov ťaháš len jednou nohou :D
01.08.2018 - 11:13:05
00
Úplne jednoducho, stačí jedna havárka na motorke, zlomenina bederného kĺbu a následná atrofia svalstva. Už sa mi niekdy nepodarilo ani cvičením dostať na úroveň zdravej nohy. Je to celkom sranda inak, napr. po turistike mám vždy svalovicu strašnú na tej zdravej nohe a táto celkom OK. Človek by neveril ako si telo tú slabšiu podvedome šetrí :D.
01.08.2018 - 11:16:43
01
Jaj tak, to som nevedel, som si nechcel robiť srandu, no prišlo mi to trochu smiešne a spomenul som si na kamoša, ktorý nám občas predvádzal keď sme šlapali do kopca a mali sme toho dosť, vyplo jednu tretru a ťahal jednou nohou a aj tak nám to natrel :D
01.08.2018 - 11:19:21
00
Pohoda, nič sa nedeje. Som rád, že sa z toho smejem a všetko viac-menej dobre dopadlo. Doktori zozačiatku boli dosť opatrní a hovorili, že už nebudem bez palice chodiť. Potom asi po 3 mesiacoch som šiel na kontrolu, barly na pleci a používal som ich až dnu v ordinácií. Tak sa smial, že ma videl z okna chodiť bez nich. Teraz vždy keď raz za čas idem na kontrolu, či sa tam niečo zlé nedeje, tak sa len pýta kde som sa zase bol túlať. Už tá noha nie je ako predtým, majster sveta už nebudem ale ani ma nijak moc neobmedzuje :).
01.08.2018 - 11:24:07
03
Hosť napísal:
Čo odporúčate momentálne z dostupných? Moje storočné 661 Kyle Strait už začínajú vyzerať ako hračka pre psa, tak uvažujem nad novými. Fajn by bolo ak by boli dostupné na bike-discount.de, lebo tam idem brať aj iné veci. Veľkost L, možno aj nejaké väčšie M a potešilo by, keby sa dali obliecť bez vyzúvania ale nie je podmienka. Jazdím hlavne prírodné traily v MF a VF, takže skaly a korene. Pár krát do roka bikepark, ale nie moc často.

Predbežne to vyzerá na RF Ambush, favorit boli Ion K-pact zip, ale vyzerá, že nemajú moje číslo. Testy z prechádzajúcej strany som prešiel, ale zaujímali by ma aj osobné skúsenosti. Hlavne ako tie chrániče sedia podľa udávaných veľkosti. RF som skúšal a oproti M čo som mal 661 by som potreboval až niečo medzi L-XL. Dík.


Ahoj,ja mám ION k-pact bez zipsu zatiaľ spokojnosť,no ak mám povedať pravdu občas je to vyzúvanie otrava,ďalej zdá sa mi,že mi nohy po roku nabrali na objeme,tak som sa obzeral po nových,chcel som opäť ION no na zips len tie veľkosti ako píšeš sú tesnejšie a tak po preskúmaní,čo je dostupné na otváranie som sa aj po debate s Imromanom a jeho radách rozhodol,že pôjdem do týchto Amplifi https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/chranice/amplifi-salvo-polymer-knee-zip-kolenne-chranice.html
Len mám teraz nejaké výdavky,dovolenka auto a tak musia chvíľu počkať :) snáď som trochu pomohol.A ak môžem dať takú radu,ak ste na hrane s veľkosťou,radšej väčšiu,predsa noha sa pri záťaži rozpumpuje a sú tam pásky na dotiahnutie a prekrvenie je dôležité,nie je to potom sranda prípadne problémy so zdravím nikto nechce ;)
04.08.2018 - 10:39:38
02
S tymi storočnimy starymi 661 Kyle Strait L-ka som bol fakt spokojny, (pady, držky..atd.) len škoda že ich už nevyrabaju..
Tie RF ešte zatial su odložene, XL ale sedia len tak, tak, (odtiahnute) Ak možem povedat M,L XL, fakt minim rozdiel, nerozumel som tomu, (mal som ich, ako pisal volodaj)
12.08.2018 - 21:20:36
00
Zatiaľ dva pojazdy s tými Raceface Ambush a sú fajn. Pre mňa lenivca fakt veľký posun to, že sa dajú obuť/vyzuť bez vyzutia topánok. Bez problémov sa v nich dá šľapať a oproti predchádzajúcim 661 Kyle Strait je výhoda, že sú dlhšie tak lepšie chránia píšťalu. Včera to dosť pomohlo aj proti žíhľave. Pádom som zatiaľ netestoval a dúfam, že to tak aspoň chvíľu vydrží.

Veľkosť som nakoniec bral L, aj keď na lýtku to bolo dosť na tesno, stehno OK. Predpokladám, že sa trochu natiahnú a nerád by som, aby mi potom pľandali na nohe ako handra a posúvali sa dolu. Životnosť a ďalšie sa ukáže časom.
16.08.2018 - 08:37:26
02
Cawte, hladam jedny chrániče, nejakyznalec by mohol vediet.
Nazov si nepamatam, no dost ich vychvalili.
Boli to take klasicke enduro chranice bez ochrany holennej.
Mali extra siroke gumove pasy hore aj dole aby sa nesmykali.
A v nazve mali meno nejakého jazdca. Akoze bola to nejaka signature series.
23.08.2018 - 14:15:11
00
nebudu to prave 661 Kyle Strait ktore spomina volodaj v prispevku nad tebou?
23.08.2018 - 14:22:07
00
Napadajú ma ešte 7iDP Sam Hill a Troy Lee Designs Semenuk
23.08.2018 - 14:32:16
00
perez napísal:
nebudu to prave 661 Kyle Strait ktore spomina volodaj v prispevku nad tebou?

Ak je to tak, tomu sa hovori expresna odpoved :)
Zachytil som tu ze sa uz nevyrabaju. nieco podobne co sa da kupit? chcem to do bikeparku a zaroven nech sa v tom da slapat. Viem ze by to nemal byt v dnesnej dobe problem, no je ich xy na trhu a ja neviem ani kde zacat.
Doteraz jazdim Dainese trail, no su cele zle. ani by nevadilo ze je to iba taka 1cm tvrdsia pena, no jeden jediny krat som mal vaznejsi pad v rychlosti a chranic mi vyzulo a koleno to pekne odskakalo. plus tvar je taky plandravy, nesedi to na kolene. Tj. budem rad ak budu sediet ako uliate, a budu drzat ako prilepene.
Vdaka vopred za odpovede.
23.08.2018 - 14:46:10
00
keyboard_arrow_up