Chcem by som vedieť názor skúsených bikerov na cestách. Pre bezpečnosť je lepšie jazdiť cestu 4-5ludia za sebou, alebo vedľa seba a spraviť tak balík a auto vás musí obiehat ako celok. Ďakujem za rady.
PS :natahujem sa s vodičom, tí nás na ceste totiž nechcú.
05.08.2018 - 09:28:08
00
To sa ako pytas vazne, ci ?: Ak cyklisti jazdia po krajnici alebo po okraji vozovky, musia ísť za za sebou. Dvaja cyklisti vedľa seba môžu ísť len po cestičke pre cyklistov a aj to len vtedy, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky.
05.08.2018 - 10:11:44
07
V inej diskusii bolo spomenute, ze nejazdit uplne na kraji cesty ale trochu viac zasahovat do jazdneho pruhu cim si cyklista minimalne usetri situacie ked si obiehajuci vodic povie, ze tam sa zmesti aj s autom iducim oproti a lize vas spetakom.
05.08.2018 - 10:40:30
02
Výborný príklad je maník, ktorého minule "dal dole" ten Passat, čo predbiehal ako idot, ale ak by ten cyklista jazdil normálne (sám priznal, že jazdí "defenzívne" vystrčený do jazdného pruhu), tak by k tomu stretu asi nedošlo. Na tomto fóre stále niekto obhajuje tento spôsob jazdy, ja len dúfam, že jedného dňa budú za takéto niečo zabavovať bicykle. Zároveň jedným dychom dodávam, že za bezohľadnú jazdu by mali brať vodičom na dlhé roky vodičáky. Keby sme cesty zbavili idiotsky jazdiacich cyklistov a vodičov, svet by bol konečne žúžo.
05.08.2018 - 11:15:16
00
Skús si tu cestu medzi Terchovou a Žilinou (kde ho ten Passat zrazil, ak myslíme na to isté) v plnej premávke raz zajazdiť tak, že sa budeš držať úplne pri kraji cesty, a veľmi rýchlo na toto zmeníš názor ...
05.08.2018 - 12:54:36
00
dominikkk V niektorých krajinách je bežné aj povolené jazdiť v mini balíku, na Slovensku podľa zákona na ceste ale len jednotlivo za sebou. Osobne si myslím, že bezpečnejší je ten balík, kde ťa autá musia obehnúť ako auto. Ale spravia to rýchlo, nie ako keď človek musí obiehať niekoľkých cyklistov za sebou, čo trvá oveľa dlhšie a keď obiehajú na tesno, je to ešte nebezpečnejšie ako keď obiehajú len jedného cyklistu ... Bohužiaľ slovenské zákony na takéto veci nemyslia. A "bežného" slovenského vodiča len naserieš keď uvidia balík.
05.08.2018 - 13:00:56
01
Ono je to tak, že tí vodiči, ktorí nie sú aktívni cyklisti, to len ťažko pochopia a budú si obhajovať to svoje. Jazdím cesty Tatry-Poprad okolie a tie krajnice sú buď rozbité, popukane, sem tam sa nájde dobrá cesta. A stále vidím tie útoky na cyklistov, ako keby sme boli to najväčšie zlo na cestách. Ja jazdím co najbližšie ku krajnici, ale niekedy je to o drzku a o odstupe 1.5m není ani chýru/slychu. Cesty máme zle, treba to kompenzovať toleranciou.
05.08.2018 - 13:10:57
04
Niekedy bolo v zákone, že chodec má ísť vľavo, ale ak ide skupina napr. v štvor rade (myslím, že sa tomu hovorilo útvar) tak vpravo. To by sa dalo aplikovať aj na skupinu cyklistov.
05.08.2018 - 13:33:19
00
To uz nech radsej zakon akceptuje balik cyklistov, ako takuto koninu. Vadi nam, ked nas lizne auto zozadu len rozdielom rychlosti, takto by nas lizalo spredu a navyse suctom rychlosti.
05.08.2018 - 13:46:31
01
Som za to, aby sa uzakonil "balik" myslim, ze 5 cyklistov je taky rozumny pocet. Ako vodica ma tiez dost zlosti, ked idu dvaja (prave dvaja, nie balik) vedla seba. Nie preto, lebo porusuju zakon, ale preto, ze velka vacsina cyklistov ide dost daleko vedla seba, zaberaju priestor ciara-ciara a neviem ich bezpecne obehnut aby som toho co ide blizsie v strede neminul natesno. Slovenske cesty su proste uzke.
05.08.2018 - 22:22:18
00
Bruco, snáď si to nepochopil tak, že máme jazdiť v protismere...
06.08.2018 - 08:06:14
00
Presne tak som to pochopil - skupina sa presuva po opacnej strane cesty ako jednotlivec. Chodec vlavo, skupina chodcov vpravo. Cyklista vpravo, skupina cyklistov po opacnej strane, teda vlavo. Este je moznost cyklista vlavo, skupina cyklistov vpravo. Ak si to myslel inak, tak si to tak nevyjadril.
06.08.2018 - 08:14:51
00
keyboard_arrow_up