V Girone a zmoknúť 🌧? Ty si proste vyvolený :D ... klimatizácia je bombová a dlhodobá investícia . Zateplenie ti je v týchto horucavach a panelákoch na 2<> . Imhoooó
11.08.2018 - 20:51:06
00
scarinko napísal:
a zatepleny barak tomu tiez nepomaha

ver tomu, že izolácia pomáha (v zime aj v lete), akurát netreba napúšťať teplý vzduch dnu - kým sme nemali "zateplenie" (izoláciu), mával som v byte aj 30-32 stupňov, teraz sa to drží na ešte ako-tak znesiteľných 27-28...
11.08.2018 - 20:59:53
00
Nie tak som to nemyslel. Tym ze je pomerne cerstvo zateplene tak je problem s instalaciou ale uz to riesime s bytovym druzstvom.
11.08.2018 - 21:08:45
00
Skoda ze sa na to nemyslelo pred tym. Ja byvam pod strechou a vydupal som si vonkajsiu jednotku na streche cez stupacky. Tiez sa minto zdalo vela penazi ale ako pise ramon, dlhodoba investicia. Uz by som nemenil. Dorobil som si ovladanie cez net a z prace alebo vyletu pride clovek do vychladeneho bytu kde si vydychne od horucav:)
12.08.2018 - 08:53:53
00
Ked nie je klima, pomozu aj pasivne opatrenia/zasady:
1. Vetrat/chladit jedine v noci, ked teplota klesne.
2. Cez den, pocas horucav, zavrete okna - zasadne nevetrat!
3. Vyznamne pomozu determalne folie na okna. Efekt je vyrazny (prakticka skusenost).
4. Este lepsie je vonkajsie zaluzie, pomoze znizit vnutornu teplotu az o 4 stupne (tiez prakticka skusenost).
5. (Zateplenie fasady)
6. Klimatizacia (plus kombinacia 3 - 5). Vychladi najviac, ma vsak aj svoje nedostatky, hlavne v malom priestore (prakticka skusenost).
12.08.2018 - 10:37:54
02
Vsetky opatrenia pomahaju, problem su tropicke noci ked teplota neklesa pod dajme tomu 20 stupnov. Vtedy ti nepomoze nic lebo byt sa nestihne cez noc zbavit tepla a dalsie dni je to len horsie a horsie. Na dedinach to nie je az taky problem ako vo vacsich mestach plnych asfaltu. Ked je takychto viac ako 5 dni tak pomoze len aktivne chladenie...
12.08.2018 - 14:18:15
00
Bod číslo 6 . A poprosím vysvetlit “ nedostatky klimatizácie “ v malom priestore ...thanks 🧐
12.08.2018 - 14:30:26
00
Fuka Ti na hlavu :) ... a ku*va studeny vzduch ... ;)
13.08.2018 - 00:46:56
00
Na hlavu ti nemá čo fúkať . Existuje niečo take , ako vychylovacie mriežky . A potom ešte take niečo ako termostat ;) ... takze tento” bod “ číslo 6 sa škrtá .
13.08.2018 - 06:57:24
00
Na hlavu ti nemá čo fúkať . Existuje niečo take , ako vychylovacie mriežky . A potom ešte take niečo ako termostat ;) ... takze tento” bod “ číslo 6 sa škrtá .

Alebo Wind-Free. ;)
13.08.2018 - 07:42:16
00
Ramon1 napísal:
Na hlavu ti nemá čo fúkať . Existuje niečo take , ako vychylovacie mriežky . A potom ešte take niečo ako termostat ;) ... takze tento” bod “ číslo 6 sa škrtá .

Teóriu poznam aj ja, a ver mi, že aj všetky technické možnosti ;). Len skutočnosť je iná, a to hovorím o špičkovej VRV klíme Daikin (napr. že síce každú klapku možno riadiť samostatne, ale nemožno ju uzavrieť úplne, lebo by namŕzal výmenník, že aj najmenší uhol otvorenia klapky je stále príliš veľký, že priestorový termostat má hysteréziu nastavenia 2 stupne, ...).
Číslo 6 platí.

Prílohy:

DSC_0860.JPG
DSC_0860.JPG 268.35 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2018 - 10:03:28
00
mame rovnaku v niektorych kancloch, kolegovia to urobili na gheto a tam kde nechceli aby to fukalo to proste zaslepili kartonom a paskou
13.08.2018 - 10:05:15
00
Jezus táto zaujímavá debata by si už zaslúžila vlastné vlákno: Klimatizácia a jej aspekty
;)
13.08.2018 - 10:08:53
00
peterg Pokial bola ta klimatizacna jednotka osadena (aj pozicne) podla projektu, kde bola vypoctom preukazana max. normova rychlost prudenia vzduchu v oblasti pobytu ludi (ich hlav), nemal by si citit chlad/prievan etc. na hlave. Pokial bol system VRV navrhnuty na tepelne zisky a dalej sa to neriesilo dispozicne v miestnostiach, tak to ma aj tieniste stranky. Bol som na meraniach v openspace kanc. priestoroch v KE, kde na obrovsku podlahovu plochu bol chladny cerstvy vzduch privadzany vyustkami s min. rozmerom a poctom - tiez to zamestnanci zakartonovali, lebo este v 10m vzdialenosti im lietali papiere zo stola. Dost som ich lutoval :-/ Sorry Pali65 dnes som uz pil kavu, aby som nebol OT :-D guatemalsku
13.08.2018 - 10:31:30
00
aby sme sa vratili spat tak skusim taku otazku

ked robite viac espress za sebou ako riesite cistenie sitka+sprchy
ja mam taky zvyk ze po kazdom espresse vyklepnem puk, nasledne vyplachnem sitko v drese, oplachnem sprchu pustenim vody cez nu + kefkou ocistim
nasledne robim dalsiu kavu. Ked pozeram kaviarne tak oni to v lepsom pripade len vyklepnu + prebehnu stetkou, v horsom pripadne len vyklepnu a ani dalej necistia sitko, o sprche ani nehovorim.

Ako to mate vy pls? obcas si pripadam ako pako ked to cistim po kazdej kave.

Dalsia vec, ti co nemate privod vody na pevno, aky pouzivate zmakcovac vody? mal som taku modru plastovu trubicku napojenu v nadrzke na hadicku ale uz by asi potrebovala vymenit tak rozmyslam ci kupim to iste alebo nieco ine.

dik
13.08.2018 - 10:45:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up