lto napísal:
iron.hide .. tak o Juravu sa uz nemusis bat, singel pri tom jarku je uz minulost /ked ides od letiska, resp. tej dediny/. Komplet to zrovnali bagrom, bude z toho asfalt uplne vsade :( .. coz je smutne, velmi smutne :( .. kmitne a ine obludy sa tam zacnu roztahovat, ale hlavne teda skoda toho jedneho krasneho singla. Ale kedze okolo pojde dialnica, asi je to uz jedno.

A ako bonus .. zamieril som na Krkavec a tam prva tretina je uvalcovana asfaltova struska :D .. miestami je to ako keby stara asfaltka .. to sa potesi zase asi silva. Vyssie potom len sem tam nejake flaky a cast v lese zatial nic. Zrejme sa tento rok urodilo nadpriemer asfaltu.

Este par rokov, a ine ako cestak nebude treba v BA & okoli.

Ja som po tom singli nejaky cas chodieval bikom do roboty a bol som brutálne vytrasený. Konečne tam dajú asfalt. O korčuliarky sa starať nemusíš keďže asfalt nemáš rád. Ja si tie babý rád pozriem zozadu. Zvlášť keď budú kmitať v plavkách. ;-)
BTW, na MTB sa v MK dá vďaka kope cyklotrailov celkom dobre vyblázniť. Nedávno som si dal takú intenzívnu dvojhodinovku so záverečným zjazdom do Vajnorskej doliny a bol som maximálne vytrasený a rozbitý. :-)
12.08.2018 - 21:39:56
00
Ten singel bol hladky a raz som tam siel za cestakom, co tam valil 30km/h , a len tak tak som stihal v protivetre, takze musis potrenovat :) .. asfalt ci mam alebo nemam rad, ty nevies, starat sa ale musim, pretoze je to pristupova trasa do MK ;) .. a kedze jazdim na MTB, tak sa o to musim starat, pretoze na asfalte musim davat pozor na ziletkarov, kedze tak rychlo ako oni asi nepojdem. A o korculiach ani nehovorim... hlavne kmitne. A ten kus , o ktorom pisem bol okrem ineho zaujimavy aj inym sposobom, teraz uz bude naprd, kedze to presli buldozerom v sirke 2.5m

edit: tie cyklotrasy, o ktorych ty hovoris, tak nezabudaj, ze musim prejst tam a spat 25-30km, aby som vobec nieco pojazdil ;) .. a autom sa tam fakt vozim nehodlam.
12.08.2018 - 22:10:29
01
lto Namiesto averzie voci ziletkarom, by si ich mal mat v ucte. Vsade sa totiz dovezu len na svojich dvoch kolesach. Neuvidis ich vystupovat z auta na parkoviskach v Raci pod Bielym krizom, na Kamziku, Peknej ceste, alebo pri Cervenom moste. Na cyklocestach ti rychlo zmiznu z dohladu, takze nemusis spekulovat ako ich obist. Na kmitne vklude kydaj dalej :lol:.
12.08.2018 - 22:47:13
01
ten singel bol rychly ako cert, par krat som ho dal aj na kolobezke s 28mm obutim. Bolo to nieco uplne mimo beznych standardov a velmi prijemne spestrenie. Cest jeho pamiatke :-(
12.08.2018 - 22:56:30
01
kleine Jelenia hore je super, mám v pláne tam skočiť najbližšie
12.08.2018 - 22:59:06
00
Predpokladám, že pôjdeš po zelenej smerom na Javorinku, tak si daj pozor na skryté kamene na chodníku. Je to tam dosť zarastené a nie sú vidieť. Ja som sa tam vyváľal v žihľave ...
13.08.2018 - 06:50:13
00
jaj... som sa včera zasa raz nasr...dil

kamaráti ma po Kriváni vytiahli, že nech nezatuhnem, na asfaltovú klasiku Doľany - Majdán atď. (keďže v lese riadne napršalo) a tam veľká akcia, petícia... pozeráme, že čo to...

tak niekomu eurofondov chtivého sa zažiadalo, že tam postavia 20 m priehradu hneď za dedinou... že aby sa zabránilo ďalšej 1000 ročnej vode... teraz tam tečie potôčik, ktorý je momentálne tuším suchý... už teraz tam nie je vody... to keby sme takto brali, tak v každom údolí vedúcemu z Karpát by bolo treba priehradu... akokeby nestačil napr. systém menších hrádzí tak cca 3 m vysoké... ale 20 m vysokú opachu... načo soudruzi načo ???

nehovoriac o tom, že cesta na Zabité, Sklennú hutu, Majdán, atď. by tým pádom z tejto strany zanikla
13.08.2018 - 07:38:20
00
lto napísal:
zamieril som na Krkavec a tam prva tretina je uvalcovana asfaltova struska :D .. miestami je to ako keby stara asfaltka .. to sa potesi zase asi silva. Vyssie potom len sem tam nejake flaky a cast v lese zatial nic. Zrejme sa tento rok urodilo nadpriemer asfaltu.

Este par rokov, a ine ako cestak nebude treba v BA & okoli.

aj TU to isté...to je nejaká nová móda...? |(
13.08.2018 - 08:16:14
00
Keď sme už pri tých hrádzach, sú ešte bobry na Cúrskom potoku? Voda je hádam o pol metra nižšie a nevidel som nikde čerstvo ohryzené stromy.
13.08.2018 - 08:20:27
00
vcera som si dal po dlhsom case trail Skala, aj som zabudol aky je to super singel, musim tam jazdit castejsie.
potom zdola som siel prvykrat takto na Mociarnu: https://mapy.hiking.sk/?x=17.10225&y=48.32041&ref=permalink
trochu strme, vela konarov, ale inak ok a vsade tam bolo vela srniek a danielov.
-v Stupave som podvecer stretol manika, co este za svetla silne svietil a pritom mal slnecne okuliare :)

-este by som sa spytal na trail Kukucak, neviem preco som si doteraz myslel ze to je ten zlab, kade ide aj stupavsky maraton. Podla trailforks je to kusok vedla, da sa tam ten zaciatok nejako najst, ci uz je to kompletne zarastene?
https://www.trailforks.com/trails/kuku-ak/
13.08.2018 - 10:31:53
00
My sme boli včera s Brudym a Vladom pozrieť pekné miesta, kde sme dlho neboli. Navštívili sme Katarínku, Planinku, Klenovú, Košariská, Bradlo. Na Katarínke ráno kľud, žiadni turisti, len dobrovoľníci sa chystali práve na omšu do ruín kostola sv. Kataríny. Rád jazdím v tejto časti MK. V lese príjemný vzduch po daždi, blata minimum a teplota okolo 26C. Väčšinou zvážnice, ale v peknom prostredí, hlavne tie v ihličnatých lesoch nad Košariskami boli top.
Na Košariskách(Holotéch víška) výborný obed a potom hore na Bradlo po zelenej. Z Bradla dole cez les po peknom singli, ktorí vybudovali asi miestni nadšenci. :y: :y: :y:

Trasa: https://mapy.hiking.sk/?trasa=gWkrD
https://www.relive.cc/view/e1176206212

Prílohy:

Komentár súboru: Ruiny kostola, dá sa ísť hore na vyhliadku.
Katarínka.jpg
Katarínka.jpg 417.93 KiB 17.5364,48.5552 thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: Ruiny kláštora.
Katarínka kláštor.jpg
Katarínka kláštor.jpg 683.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pred vstupom do jaskyne.
Jaskyňa Klenová.jpg
Jaskyňa Klenová.jpg 703.21 KiB 17.5949,48.6382 thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Dovnútra len zlaniť.
Jaskyňa Klenová I.jpg
Jaskyňa Klenová I.jpg 335.48 KiB 17.5937,48.6379 thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Moja prvá návšteva na vyhliadke.
Vyhliadka Klenová.jpg
Vyhliadka Klenová.jpg 523.83 KiB 17.5989,48.642 thumb_up4thumb_down

Komentár súboru: Pohľad z veže.
Vyhliadka Klenová panoráma.jpg
Vyhliadka Klenová panoráma.jpg 594.67 KiB thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: Usmiaty a hlavne sýty Brudy.
Holotéch víška.jpg
Holotéch víška.jpg 430.29 KiB 17.5827,48.6708 thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Po dvoch rokoch o5 hore.
Bradlo.jpg
Bradlo.jpg 468.07 KiB 17.5631,48.6792 thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Na Bradle.
Bradlo I.jpg
Bradlo I.jpg 466.75 KiB 17.5641,48.6789 thumb_up2thumb_down

Komentár súboru: Singel z Bradla.
Singel z Bradla.jpg
Singel z Bradla.jpg 851.21 KiB thumb_up4thumb_down

13.08.2018 - 11:38:30
026
user_id napísal:
lto Namiesto averzie voci ziletkarom, by si ich mal mat v ucte. Vsade sa totiz dovezu len na svojich dvoch kolesach. Neuvidis ich vystupovat z auta na parkoviskach v Raci pod Bielym krizom, na Kamziku, Peknej ceste, alebo pri Cervenom moste. Na cyklocestach ti rychlo zmiznu z dohladu, takze nemusis spekulovat ako ich obist. Na kmitne vklude kydaj dalej :lol:.

Ja som videl viackrat ziletkarov vytahovat ziletky z auta :) .. a ja sa tiez doveziem vsade (na spominane lokality) na kolesach sam. Vsak som to aj napisal, asi to necitas. No a na cyklocestach ako kde .. napr. pri cisticke donedavna nie :lol: .. A necital si poriadne co som pisal, neriesim tych, co su vpredu, ale tych, co dobehnu mna. To je dost rozdiel. A korculiari, hlavne ti s palickami moc bezpecni nie su. Apropo, preco by som mal mat v ucte ludi, ktori sa vozia na dvoch kolesach :^). To je akoze nieco uctyhodneho :D ? Uctyhodne je nieco uplne ineho .. a tam to kludne moze byt aj motorkar, ci niekto, sedlajuci ebike. A ani jeden ste nepochopili, ze nemam averziu voci ziletkarom, mam averziu voci tomu, ak sa bez namahy dotrepu vsade mozne (lebo je tam dobry asfalt), namiesto toho aby jazdili na normalnych bicykloch a trosku sa posnazili. To su take, ktorym nevadi ani spominany singel. A kludne to moze byt ziletka :)
13.08.2018 - 11:42:41
02
zaujímavé predsudky ... musím si kúpiť cesťák a konečne sa začnem voziť bez námahy
13.08.2018 - 12:54:12
02
Žiletkári sa "málo snažia" a majú "nenormálne" bicykle? Zaujímavé idey toto :D
V kaźdym przypadku, to, čo klepeš, chcem, bo je to matroš mocný! :D
13.08.2018 - 13:33:53
01
madbugie napísal:
... nehovoriac o tom, že cesta na Zabité, Sklennú hutu, Majdán, atď. by tým pádom z tejto strany zanikla

Cesta nezanikne, len sa presunie doprava.
Príloha:
priehrada.jpg
priehrada.jpg 709.26 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2018 - 13:47:02
00
keyboard_arrow_up