Na maratóne v Kálnici a v Hronseku jazdia ebiky už dlhšie. Nezaregistroval som negatívne reakcie.
14.08.2018 - 09:28:20
00
A pozitívne reakcie si zaznamenal? :)
Za všetko hovorí trápne ticho počas vyhlasovania éčok.
14.08.2018 - 09:49:32
03
sranki napísal:
Mal som tu cest este v roku 2015 absolvovat pretek kde startovali aj e-biky (Kellys Greenbike Bratislava) vo vacsom mnozstve ako 1ks, takze sem mozem hodit jeden postreh.
Mam pocit, ze na tych e-bikoch startovali jedinci, ktori nie su taki vyjazdeni, co by samozrejme nebol taky problem, keby nemali pod zadkom dodatocnych x00W. To im umoznuje jazdit medzi lepsimi borcami, co nie je problem do kopca, ale akonahle pride technickejsi usek vznikaju zbytocne konfliktne situacie, pretoze ten e-biker nema na to techniku jazdy a aj jazdne vlastnosti ebiku su niekde inde.
Preto si myslim, ze pustit na trat v jednom baliku ebiky s ostatnymi nie je dobry napad.


To sa nedá generalizovať tak že všetci ebajkeri nezvládajú svoj "bicykel". Maratón je masovka pre ľudí všetkých vekových a výkonostných kategórií a stretávajú sa spolu na tratiach. Ešte raz, mali sme na tratiach aj bežcov aj jednokolkárov. Nie je to uzavretý pretek len pre elitných jazdcov. Pod kolesami sa môže takpovediac motať a vytvárať kolízne situácie aj obyčajný hobby jazdec či nejaké dieťa z krátkych tratí. Aj profíkovi sa občas nezadarí a môže niekoho nechtiac zostreliť. Kolízie môžu vznikať aj pri obojsmernom chodníku. Ale toto sú známe fakty o ktorých dopredu pretekári vedia a nemali by byť z toho na tratiach zaskočení. S trochou zdravého rozumu, predvídania a vzájomnej tolerancie o ktorú vás opäť prosíme to v pohode všetci zvládneme a jazdu si užijete. Je to športové podujatie, nejde o život. Tak nech to tak aj zostane.
14.08.2018 - 11:16:29
05
milsu napísal:
Na maratóne v Kálnici a v Hronseku jazdia ebiky už dlhšie. Nezaregistroval som negatívne reakcie.


Nedalo mi nereagovat. V Hronseku ak sa nemylim, tak vlani, ked startovali s nami dochodcovia na bicykloch (rozumej e bikeri), sme sli prva skupina asi piatich pretekarov. Vo vyjazde nas obehli, ako to tu uz bolo spominane a v prvom zjazde to zacalo. Nevedeli vobec ovladat svoje bicykle, lietali zo strany na stranu, v zakrutach ich vynasalo a ak sme sa chceli vyhnut padom, museli sme ist velmi pomaly a opatrne za nimi. Nemam nic proti nim, nech sa vozia, ale pretekat spolu s nami je dost nebezpecne.
14.08.2018 - 11:49:58
07
Podľa mňa e-biky na takéto preteky nepatria. Bežní bajkeri si idú na preteky zajazdiť. Andrej nado mnou si ide na bedňu a my ostatní si tiež ideme zlepšiť čas alebo si siahnuť na dno svojich síl, prekonať sa a popritom vychutnať si trať...
14.08.2018 - 12:17:07
08
Porovnavat ebike s bezcom alebo jednokolkarom je hodne zavadzajuci argument. Toho raz predbehnem a uz ho viac neuvidim. Treba si uvedomit jednu vec. S ebikom sa clovek polahky dostane v startovom poli medzi najlepsich kde moze celkom slusne zmiesat poradim svojou nesikovnostou.

Nie som z tych co by mali sancu skoncit v prvej 20ke, ale z vlastnej skusenosti zo stredu startoveho pola viem, ze to tam vie byt obcas celkom slusne huste. A ked mam niekoho predbiehat 3x v zjazdne len preto, ze ma pod zadkom motor ma naozaj nebavi, aj ked som viem byt ohladuplny voci ludom z kratkej trate. Priznam sa, ze prave ebiky ma dost odradzaju od startu. Som sice prihlaseny, ale pockam si do poslednej chvile kolko sa ich prihlasi a ci to bude stat za tych 17e.
14.08.2018 - 12:20:26
06
AK4477 napísal:
Nedalo mi nereagovat. V Hronseku ak sa nemylim, tak vlani, ked startovali s nami dochodcovia na bicykloch (rozumej e bikeri), sme sli prva skupina asi piatich pretekarov. Vo vyjazde nas obehli, ako to tu uz bolo spominane a v prvom zjazde to zacalo. Nevedeli vobec ovladat svoje bicykle, lietali zo strany na stranu, v zakrutach ich vynasalo a ak sme sa chceli vyhnut padom, museli sme ist velmi pomaly a opatrne za nimi. Nemam nic proti nim, nech sa vozia, ale pretekat spolu s nami je dost nebezpecne.


Mam velmi podobny nazor. E-bajky su generalne super vec, ktora pomaha ludiom ktory maju slabsiu vykonnost. Vdaka nim sa dostanu tam kde inak by to neslo. No aky je zmysel pretekania na e-bajku neviem pohopit. Technicka neschopnost vacsiny s elektro-jazdcov je velky problem
14.08.2018 - 12:31:42
09
Moja skusenost s ebajkermi na kalnickom maratone bola taka, ze nie ze by len brzdili smerom dole, ale oni ani nevedeli ohladuplne obiehat smerom hore. Obiehali mysickami, bez toho aby vobec zahlasili kade idu obiehat. Asi by mali mat svoju trasu, kde by sa neplietli ostatnym a bolo by po probleme.
14.08.2018 - 14:47:15
00
sranki :y:
Ja si tiež počkám, ale pravdepodobne sa prehlásim na dlhú a budem dúfať, že ich miniem.
14.08.2018 - 15:17:05
00
romanone: To myslite vazne, ze pustite e-biky medzi bikerov spolu na start?
14.08.2018 - 16:12:28
00
Ebajky sú len ďalší prostriedok k tomu aby sa ľudia nenamáhali a tvárili sa trendovo. A športové súťaže máme nato, aby sme propagovali pohybové aktivity v spoločnosti. Aby ľudia hýbali kostrou. Podľa mňa sú ebajky nežiadúce ako také.
14.08.2018 - 21:24:44
00
Prečo je to len pre elektrobajky? Čo takto Babety. Tiež to má pedále a motor.
14.08.2018 - 21:35:12
07
Bolo by mozne doplnit vyskovy profil trati na stranke?
17.08.2018 - 07:14:20
00
specmario napísal:
Bolo by mozne doplnit vyskovy profil trati na stranke?


Robíme na detailnejších výškových profiloch, zatiaľ len takto:

Prílohy:

basic-profile.png
basic-profile.png 43.68 KiB thumb_up0thumb_down

family-profile.png
family-profile.png 42.24 KiB thumb_up0thumb_down

hard-profile.png
hard-profile.png 49.85 KiB thumb_up0thumb_down

king-profile.png
king-profile.png 53.09 KiB thumb_up0thumb_down

klasik-profile.png
klasik-profile.png 47.22 KiB thumb_up0thumb_down

17.08.2018 - 11:35:14
06
Super. Dakujem.
17.08.2018 - 12:04:45
01
keyboard_arrow_up