nemyslite si ze to co sa tu pise je dobra blbost podla mna sa da jazda v haku vyuzit len pri razor bikoch aj pri xc ale to by musel fukat 100m/s protivietor aby si to vyuzil inak nevidim v tom vyznam na xc sa az tak rychlo do kopca predsa nejde a dolu kopcom sa asi v tesnej blizkosti nejazdi to by bol dobry risk zjazdovat jeden a hned druhy za nim no srnada o com sa tu bavyme este zacnite testovat aerodinamiku jak na formuli 1 a to vam mozno pomoze o 0,2 sekundy na kilometer . neberte moje slova vazne ale myslim ze tato diskusia jazda v haku na xc je dobra blbost iba v silnom protivetre

to v bolde: :lol:
zvysok uz prebrali druhi.
anyway ku tej psychologii. jazda za sympatickou bikerkou(porovnatelnej vykonnostnej kategorie :oops: ) v nekonecnom stupani na salzkammergut trophy pomohla celkom dost :wink:
27.03.2006 - 02:31:06
00
2bobo v telke ukazuju v alpskych stupaniach len prvych 5 frajerov, ktori sa tiez snazia ist pokope (kvoli taktike) a rozdavaju si to na poslednom kilometri. Preteky su ja tak nieco ine ako trening. Este si nevidel ako hore kopcom discovery team strieda pred armstrongom? Mi nevravte, ze ked idete na volajakom maratone a hore kopcom zbadas nejakeho supera, tak nejdes na krv, len aby si za nim vydrzal. :shock:


no neviem ale ja mam trochu ine maratonske skusenosti ja idem svoje tempo, prave na tom maratone je to asi najdôležitejsie už som velakrat obiehal totalne zničených trhačov prvých kilometrov. tam je to o boji so sebou samým, nie jazda v baliku na ceste, kde sa da oddychovat v zjazdoch a po rovine, jasne ze sa tam jazdi na určitých úsekoch v haku ale pri tých priemerných rýchlostiach do 20km/h a menej je to zbytočné.
ja jazdím v haku len ked ideme po ceste a to vacsinou domov ked sa ešte chceme trochu hecnúť, inak je to úplne jedno a v teréne ako kto vládze, sice sa občas ponaháňame ale ja už viem kto v našej partii na čo má. :P
27.03.2006 - 14:28:26
00
asi dvy krat som hakoval za ziletkarmi na ceste je to celkom sranda hlavne vyborna motivacia slapat.inak s kamosom sa striedame.
27.03.2006 - 17:56:48
00
rad xodim w zavese hlavne na ceste ale aj na horaku ak sa da.
28.03.2006 - 18:08:57
00
odkedy sa mi raz podarilo zaháknuť za JCB-čko tak veľmi rád jazdím v závese.ale ťaháme sa medzi sebou keď chodíme niekam.valstne ťahá len jeden lebo zvyšok nejako nevládze.ale on je rád,že je vždy prvý...

to mliečko:
ak sa ti niekedy podarí dostať za autobus alebo kamion pochopíš asi lepšie čo je to jazda v závese.....
29.03.2006 - 14:11:10
00
veru veru, nie je nic lepsie ako rychly traktor s vleckou, pomala liazka s katalyzatorom alebo trolejbus v meste :) pri ostatnych hrozi riziko priotravenia, aj ked efekt za to stoji....raz som dupal z oravy a chytil som nejaky brutalny traktorik co si to fical v kuse asi 40-45 a mal nenormalne kockaty prives, uz ani neviem na co bol...no ale podstata bola v tom, ze za nim bol brutalny tah, som takmer neslapal....skoda ze ma potiahol len cez dve dedinky :?
29.03.2006 - 14:18:22
00
Bôbchä potesil si ma tou poslednou vetou :wink: , len ja som sa to tu radsej bal vytiahnut. Keby nebolo kamionov, autobusov a inych dobrakov, rovno by som si mohol skrtnut 1/3 najazdenych kilometrov. Nech ziju rozumni kamionisti.
29.03.2006 - 14:20:15
00
giro to si sem ani nemal pisat :lol: teraz si budem o ziletkaroch mysliet, ze su to vlastne taki mali prizivnici :) skoda, ze sa neda za srnkami jazdit v haku, to by sa aj bikerska cast fora stala prizivnikmi :lol:
29.03.2006 - 14:24:42
00
chcem vidiet tu srnku co je ochotna tahat bikerov :lol:
chcem vidiet toho bikera co by jej do kopca stihal :wink:
29.03.2006 - 15:26:48
00
najlepsi tahac co som zatial stretol bola mama diviacica s 3 malymi ktore som skoro zrazil na lesnom chodnicku... urobila jedno kroch a tak rychlo som do kopca este neslapal.. :shock:
29.03.2006 - 15:50:31
00
to potom nebol tahac, to bol tlacic :) alebo tlacica, tlacenka :)
29.03.2006 - 16:07:54
00
Dole kopcom sa moc v háku nejazdí, bolo by to o hubu. Odlep musí byť trochu väčší - je to aj o bezpečnosti. Musíš pozerať tak o 2-3 jazdcov dopredu a vidieť, čo robí. Ak v zákrute brzdí aj ušami, tak sa niečo deje a pribrzďuješ už pred zákrutou. Ak si náhodou ustelie, tak brzdíš aj ušami už pred zákrutou, aby si ho náhodou nenasledoval. A keď si to pustí, tak môžeš zariskovať a ísť o kúsok rýchlejšie. Tých pár metrov odlepu sa pod kopcom dá rýchlo zlikvidovať. Aj keď je balík roztiahnutý na 200 - 500 metrov, tak sa dá dohromady. On je totiž rozťahaný už na vrchole, ale tí vzadu podľa vyššie uvedeného môžu ísť rýchlejšie.
01.04.2006 - 21:21:07
00
to GIRO:kolko rocne najazdis?
03.04.2006 - 18:50:10
00
to nestoji za rec, minuly rok som dal ledva 3 a pol tisica. Ale predtym to byvalo lepsie, tak 6-8, co tiez povazujem za dost malo. Tento rok to asi tiez bude dost biedne. Teraz mi z toho vyratas kolko bolo za kamionmi? :wink:
04.04.2006 - 21:45:21
00
Za tym kamionom si toho moc tiez nenatocil, najviac sme na jazdili na vodnom diele potme... :)

Inak jazda v haku je dost o psychike, hlavne hore kopcom, taktiez na biku...
04.04.2006 - 21:57:14
00
keyboard_arrow_up