romanx ty si nemal pad na pajstune -kozlisku? ale asi by tam poslali hasicov (maju 4kolky) ale je mozne zeby ta tiez znasali niekam kde sa sanitka dostane
20.08.2018 - 08:53:08
00
Možno by ťa len prihrnuli :lol:
20.08.2018 - 08:53:58
09
egze niektora zlozka ma aj Land Rover Defender aj na taketo ucely (ak som dobre rozumel o com sa tam vcera bavili), otazne ci je vzdy k dispozicii aj s posadkou, tiez musia dostat informaciu ze su v nepristupnom terene a zbytocne by ho posielali v pripadoch ze tam nie je zjazdna lesna cesta v blizkosti...neviem ake mapy maju k dispozicii...ale to rucne vlacenie byva zrejme dost caste, ked je tam len 1 posadka a nema pomocnikov, tak to je masaker, neviem si predstavit co to musi byt, ked je zraneny v stave ze potrebuje okamzity transport a su tam 2ja na 100kg chlapika... jedine mi napada hned pri ohlasovani na 112 zdoraznovat ze je to nepristupny teren a ze bude potrebny transport.
20.08.2018 - 09:07:47
01
takisto vedia ma lokalizovat podla telefonu? viem ze horska sluzba to vie.(podla BTS myslim) takisto by asi pomohla nejaka appka co by rovno odoslala 112 suradnice nech si oni vyhodnotia najlepsi sposob ako ma odtial dostat. vidim ze dovera ma nejaku 112 app. ma niekto s tymto skusenosti ?
20.08.2018 - 09:13:57
00
ked som si volal vrtulnik, tak ma lokalizovat nevedeli - nastastie som nasiel v ruksaku zlte tricko a s tym som maval, aby si ma vsimli (lezal som na luke - nie medzi stromami) ...
ale to bola LZS z nemocnice (volal som 112)

druhykrat som lezal na TZT, tak sa volala horska sluzba a oni isli po chodniku, kym ma nenasli ...
zachranari zo statnej HZS mavaju taky "skladaci furik", ktory nesu na chrbte a v pripade potreby ho zlozia a odvezu ta na nom (ak to zranenie umoznuje)
20.08.2018 - 09:19:45
01
Českí bratia majú appku vytvornú https://www.zachrankaapp.cz/ . Mohli by si z nich aj u nás zobrať príklad.
20.08.2018 - 09:25:49
00
toto funguje vo viacerych aplikaciach ...
pripadne posle tvoju polohu na definovane cisla, ked sa na urcity cas prestanes pohybovat (netestoval som)
20.08.2018 - 09:28:52
00
Nevýhoda, že MK nemajú HZS. Inde v horách sa dá použiť ich aplikácia. Pomohla už dosť ľudom.

https://itunes.apple.com/us/app/horska-zachranna-sluzba/id1105824951?mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=hzs.sk.hzs
20.08.2018 - 09:29:52
03
inak jedna z prvych veci, ze ci ma chalan europsku kartu poistenca, kde ma doklady atd nech mozu papierovacky povypisovat...takze nejedneho nevladneho to bud rovno postavi na nohy, alebo vystrie :D

s navigaciou je realny problem, ideale by bolo, ak by im stacili GPS suradnice a dokazali by si to operativne spracovat a s nalezitymi instrukciami rozdistribuovat medzi zucastnenych zasahujuoch...ale ako to povedat..policajti mali benzin na 20km, kedze v nedelu im netankuju, zachranari preto necakali na druhu sanitku, lebo minule im dosla 2. posadka 50 a 60 rocnymi panmi, ktori mali obaja zdravotne problemy ze nemohli dvihat tazke bremena...nie ze by sme tam boli vsetci az tak fit (policajt bol tiez po operacii chrbta a nemal mat zatial taku zataz)..
20.08.2018 - 09:35:44
00
Niekolko mesiacov uz nie som v BA, tak poprosim info : sprcha na Zeleznej funguje ?
20.08.2018 - 10:33:44
00
magez - to je komedia s tymi nemohucimi, smutnosmiesne :/ a s tym benzinom tiez.
volodaj - HZS v MK? :D na co by nam tu bola, v tychto pidikopcekoch :)
20.08.2018 - 11:11:25
00
To som myslel len v kontexte tej HZS appky. Inak by som bola asi ozaj na dve veci.
20.08.2018 - 11:29:16
00
Chalani pri takychto situaciach plati, ze sanitku volam bez ohladu na to, co vravi niekto s urazom hlavy ci chrbta! Vobec sa toho netreba bat, prinajhorsom len pokecate s operacnym a ten s chladnou hlavou poradi, co robit a nerobit.
Najhorsia moznost je nevolat, lebo ... preco vlastne?
Gps sa da nadiktovat aj priamo operacnemu do telefonu, nie je to ideal, ale lepsie ako cakat na appku, ktora na sk bude tak o 20rokov...
Len zial toto by mal riesit operacny a nie ludia v strese, ktori casto nevedia ani ako sa volaju.
20.08.2018 - 11:51:09
03
MK specialnu appku nepotrebuju. Na Google play ich je viacero, ktore vedia poslat smskou gps suradnice na 112ku.
20.08.2018 - 12:08:37
00
ja uz som jednemu padnutemu bikerovi pod Sakrakopcom volala 112. A tam si nevedeli otvorit ani mapy hiking na internete aby som im vysvetlila ze sme pod Marovou budou. Nie kazdy ma v mobile GPS lokator so suradnicami.(po tomto zazitku uz mam)
Zazila som aj zachrannu akciu v zime v snehu po kolena sa sanitaci brodili k doebanemu bezkarovi, tiez nic moc. Takze chcelo by to urcite nejaku zasahovu jednotku zachranarov ( hasicov) so stvorkolkou, alebo aj skutrom na zimu.
Cize sice pidi kopce, ale niekedy sa stat moze aj v pidi kopcoch. A cas vacsinou rozhoduje v takej chvily.
20.08.2018 - 14:31:19
03
keyboard_arrow_up