Squirt je super v tom, ze na MTB nechyta bordel. Ak je to tak aj pri tom Rex Domestique, tak by som mu dal pri novej retazi sancu.
Je to fakt take dobre?
18.08.2018 - 09:34:49
00
Sesulak napísal:
Squirt je super v tom, ze na MTB nechyta bordel. Ak je to tak aj pri tom Rex Domestique, tak by som mu dal pri novej retazi sancu.
Je to fakt take dobre?

Hovorim ze mam aj squirta. Rex >>> Squirt
18.08.2018 - 11:01:44
00
Dnes za par minut vycistena kazeta aj retaz len suchou papierovou servitkou.
Po 350 km s rexom.
Za mna max spokojnost.

Prílohy:

IMG_20180818_165128645.jpg
IMG_20180818_165128645.jpg 550 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20180818_165145679.jpg
IMG_20180818_165145679.jpg 359.42 KiB thumb_up0thumb_down

18.08.2018 - 16:57:05
00
dellax napísal:
Dnes za par minut vycistena kazeta aj retaz len suchou papierovou servitkou.


prosim ta to co je za servitky ? lebo z mojej skusenosti sa papierovou servitkou da utriet maximalne kuchynska linka, pri vsetkom ostatnom sa papier trha a zmoli... utierat papierom kazetu si fakt nedokazem predstavit... ja na to (retaz + prevodnik) pouzivam stare derave ponozky ktore idu po takomto cisteni rovno do kosa... v sufliku mam zasobu dalsich...
18.08.2018 - 17:19:20
00
Hosť napísal:
prosim ta to co je za servitky ? lebo z mojej skusenosti sa papierovou servitkou da utriet maximalne kuchynska linka, pri vsetkom ostatnom sa papier trha a zmoli... utierat papierom kazetu si fakt nedokazem predstavit... ja na to (retaz + prevodnik) pouzivam stare derave ponozky ktore idu po takomto cisteni rovno do kosa... v sufliku mam zasobu dalsich...

Fuha to ti neviem povedat. Nie su priamo z obchodu a nemam obal momentalne
19.08.2018 - 10:37:31
00
PhilJ Tak tie ponozky pouzivam tiez :D

Prílohy:

20180819_104819.jpg
20180819_104819.jpg 290.35 KiB thumb_up0thumb_down

19.08.2018 - 10:50:27
00
Pouzivam ten rex domestique ako som spominal, zalezi od podmienok ale pri beznych neni problem 300km bez mazania, retaz je pomerne cista, necistoty to na seba nelepi. Retaz vyutieram handrou a namazem. Mazivo ani nevidno pri mazani niekedy problem zistit ktory clanok som uz s mazivom presiel. Po blatovom maratone napr nedavny horal retaz vycistim cyklostarom, rovnako aj kazetu a pohon. Retaz v pohode vydrzi jazdu v blate a vode bez neprijemnych zvukov. Pri klasickom mazive na sulovskom maratone, kde nechybal lejak som na poslednych vyse 10 km uz pocuval neprijemne zvuky a retaz bola uplne vysusena
19.08.2018 - 12:22:27
01
Vyzera to fajn, asi si to do novej sezony zaobstaram
19.08.2018 - 13:43:59
00
Marinada napísal:
PhilJ Tak tie ponozky pouzivam tiez :D


a tiez ich rozstrihnes a prelozis po dlzke nech maju lepsi tvar ? :D
19.08.2018 - 22:38:24
00
To ma nenapadlo :D
19.08.2018 - 22:40:34
00
Čaute ľudia, kúpil som si nový bike a už bol poskladaný len mi ho podoťahovali. Chcem sa spýtať, či mám zhodiť reťaz a odmasniť a nanovo namazať a aj teleskopické časti či mám nanovo namazať alebo rovno jazdiť a až potom to urobiť ??
21.08.2018 - 20:33:02
00
retaz vyutieraj handrou namocenou v tech. benzine aby si dal dole ten lepkavy konzervant z vyroby ale nevyplachol mazivo z vnutra retaze - retaz potom maz podla potreby - zvuku, ked uz bude sucha. klzne casti pruzenia a gufera strekni bud silikonovym olejom alebo brunoxom https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/brunox-rockshox-deo-100ml.html a opatrne vyutieraj do sucha po kazdej jazde. tu na mtbiker alebo youtube kanali najdes aj videa o zakladnej udrzbe a zakladnom servise venovane skor zaciatocnikom tak popozeraj ked budes mat cas - vela sa dozvies.
21.08.2018 - 22:17:10
01
trosku o tom ako som si po tom, co som si zvykol castejsie sa starat o cistotu prevodov, vytunil tento ritual. mam zanovne nove zadne kolesko (ktore ma stalo ako tretina biku), kazetu, retaz a prevodniky, tak si prevody setrim. doteraz som cistil retaz tak, ze som ju na biku pretrel handrou namocenou v petroleji, potom rozpojil rychlospojku a v petroleji retaz zmotanu "na hada" vymachal (v zavretej plastovej nadobe od nejakeho maleho balenia prachu na pranie). dnes som urobil to iste, pre istotu dvakrat, aby zvysky z vyplaveneho bordelu nahodou nejako nezostali nalepene na retazi. potom som retaz este zo zvedavosti vymachal v tech. benzine, ci sa este nieco vyplavi. kedze z retaze isiel bordel dalej (hoci uz len mikro), urobil som to este raz. zaver: odteraz budem bicyklovu retaz cistit len v tech. benzine a petrolej necham na cistenie retazi motocyklov zn. Jawa, ktore potom zvyknem mazat WD40. Na biku mazem retaz cervenym FinishLinom (mnohi nan frflu, mne vyhovuje, idem si svoje). Pri cisteni pastorkov na kazete si pomaham palickami od nanukov, ktore tam akurat vojdu aj s 2 vrstvami tenkej papierovej servitky. papier sa lahko trha, preto, ked mam vynimocne tenku handrcku, pouzivam radsej tu (idealne su predrane letne bambusove ponozky :)). okrem paliciek z nanukov, ktore sa spinave od oleja daju este tretikrat pouzit (na zalozenie ohna na zimnej turistike), recyklujem aj pouzite vatove tycinky do usi, ktore namacam bud do petroleja, alebo do tech. benzinu a cistim s nimi priehlbinky medzi zubami na pastorkoch. nedosiahnem tym taku cistotu ako keby som dal kazetu dole a rozobral, ale zas taky uchylak nie som, aby som toto kazdych 100-200km robil, to necham na ziletkarov (hoci casovo by to trvalo asi rovnako). aj tak, raz za cas sa kazetu zhodit prinutit treba, stahovak a bic by mal mat kazdy, kto ma naboj typu shimano. nie je to drahe, ani objemne naradie. na naboji DT350, ktory jazdim teraz, sa da kazeta s orechom rukami lahko z naboja odpojit. ked dam trochu pozor, aby som neodmastil aj to co nechcem, kazeta by sa bez zhodenia z orecha mala dat ocistit postriekanim tech. benzinom v rozprasovaci. ale nerobim to zatial takto, lebo sa mi nechce davat dole koleso. budem to tak robit az potom, ked budem mat servisny stojan. servisny stojan je vec, ktora sice zavadzia (najma spolubyvajucim zenam), ale drasticky zvysuje zivotnu uroven bikera. teraz servisujem bike otoceny hore kolesami, co ma svoje nevyhody.
21.08.2018 - 23:25:51
00
Servisný stojan vadí spolubývajúcim ženám, ale recyklovanie použitých tyčiniek do uší je už v pohode? A tie tyčinky recykluješ len svoje, či aj ženy prispievajú? :D
21.08.2018 - 23:47:05
00
nikto ma nepozoruje pri cisteni bicykla, vtedy akoby som nebol. asi aj preto, lebo to robim mimo bytu, na chodbe. zeny prispievaju. vsetci mame usi ciste, lebo si ich cistime kazdy den, tym padom pouzite tycinky vyzeraju ako nepouzite, cize je to nechutne? nie, nie je. recyklovanie je v pohode, in general.
21.08.2018 - 23:56:16
01
keyboard_arrow_up