Zdravim pani,

Chcem poziadat o radu pri vymene a hlavne vybere vhodnych dosticiek. Jedna sa brzdy Shimano Altus A-M355 a krosovy bike Radon Scart.
Pri vyhladavani vhodnych dosticiek ponukaju rozne shopy rozne prevedenie dosticiek a aby som nemusel 2x rozoberat brzdy a fyzicky skontrolovat tvar dosticiek, chcem vopred objednat vhodne dosticky.

Dalsou otazkou je material dosticiek, nakolko tiez si neviem vybrat medzi kovovymi, polymermi, karbonom…

Aktualne pouzivam povodne dosticky ktore sa dostavaju na svoje minimum a nakoko sa chystam odvzdusnit a vymenit kvapalinu, chcem vymenit aj dosticky. Brzdy su pre mna dost dolezite, nakolko casto potrebujem zastavit bezne z rychlosti 70-80km/h a pri tomto brzdeni a mojej hmotnosti dokazem brzdy poriadne zahriat. Naviac brzdy nedisponuju chladenim.

Dakujem za rady.
20.08.2018 - 14:12:49
00
bežne zo 70-80kmh? to kde jazdíš :) kúp si bežné organické platne od shimana pre tvoje brzdy a nerieš...ak nemáš s nimi problém, tak ani odvzdušňovať netreba...stačí očistiť piesty a opatrne zatlačiť v prasiatku...
20.08.2018 - 14:16:57
00
Mam uchylku sa spustat rychlo v uzavretom vojenskom areali po ceste, ktora zial konci ostrou, neklopenou zatackou.
Najvyssiu rychlost dosahaujem tesne pred koncom. Brzim v stoji, aby som zvysil odpor vzduchu, co ma zas negativny vplyv na ucinnost zadnej brzdy, ale zaroven aspon neznicim tak skoro plast.
20.08.2018 - 16:22:20
00
Brzdit v stoji musi mat zazracnu ucinnost na prednu brzdu.
20.08.2018 - 16:39:49
00
Kto nezazil nepochopi. Ten adrenalin a zazitok stoji za tych par drobnych co stoja dosticky Naviac aj pri tomto brzdeni bez problemov vydrzia 2-3 roky a to sa bavime o hydraulickom zaklade. Naviac pri intenzivnom brzdeni vo vysokej rychlosti potrebujem stabilitu, ktoru mam iba v stoji a uz samotny odpor tela ma spomali aj o 10-15km/h bez brzdenia.
20.08.2018 - 18:26:23
00
Tazisko vysoko a stabilita. Pokracuj.
20.08.2018 - 21:30:30
00
Jazdim krosovym bicyklom, cize ziadne tluse gumy ani celopero. Pri rychlosti 80km/h prejdem vyse 20m/s a kazda necakana prekazka moze byt fatalna. Takze ano, radsej par cm vyssie tazisko a moznost rychlejsie zareagovat ako mat nalepeny zadok na sedadle ako dochodca a zlomene rebra.
20.08.2018 - 22:18:56
00
ty žiješ v nejakom alternatívnom vesmíre s inou fyzikou, hej?
22.08.2018 - 19:21:14
02
Urcite ste chlapi neskutocni bajkeri ktorych schopnosti presahuju minimalne hranice nasej galaxie a milovnici fyziky, ale nerozumiem preco mate potrebu kritizovat styl mojej jazdy, ked jednoducho pri brzdeni z vysokej rychlosti v stoji mam pocit vacsej kontroly. Zaroven mi to prinasa pocit vacsej volnosti a pocit letu pripominajuci koncovu fazu pri zoskoku padakom.

Nie je to ziadna kvantova fyzika a napriek len dvom semestrom biofyziky na vyske viem, ze tazisko ludskeho tela v priemernom anatomickom rozlozeni sa nachadza v malej panve vo vyske 2-3 krizoveho stavca. Pri mojom krosovom bicykli a prikrcenej polohe tela v stoji ide zadok hore a hrudnik s hlavou dole. Vo finale sa vyska taziska takmer nemeni, len dokazem lepsie pracovat s taziskom tela. Prelozene do nefyzikalnej reci, dokazem lepsie posuvat tazku rit podla potreby dozadu, dopredu alebo do stran a klopit zatacky.

Nikoho nepresviedcam ze je to lepsie ani nikoho neohrozujem. Skuste si uvedomit ze rozni ludia maju rozne potreby, preferencie a niektore veci robia len preto, ze ich to bavi alebo im to prinasa radost.

V kazdom pipade som temu zalozil s prosbou o pomoc pri vybere vhodnych dosticiek.
22.08.2018 - 21:27:39
00
Vyber dosticiek mas vyrieseny uz v Katkovom prispevku.
22.08.2018 - 21:36:46
00
keyboard_arrow_up