je dolezite zvazit ci sa tam deti zmestia. nase maju 2 rocny rozdiel a napriek tomu ze sme kupili prvy vozik Burley pre dvoch, po par minutovej jazde sme pochopili ze proklamovana dvojmiestna posadka je nerealna. tak sme kupili dalsi vozik, chariot single. ja som tahal nalozeny burley so starsim synom, kde mal super pohodlie a zobrali sme vela veci. zena tahala ten uzky lahky chariot, s mladsim synom, ktory mal tiez svoj komfort.
a realne som na vyjazde nikdy nevidel dvoj sedadlovy vozik obsadeny dvoma detmi. asi by tie deti nemali komfort a jedno druhemu by vadili. v zmysle jeden spi a druhy komunikuje. tak radsej ukecaj polovicku a jazdite spolu s dvoma vozikmi.
19.03.2017 - 10:48:32
00
spogo napísal:
je dolezite zvazit ci sa tam deti zmestia. nase maju 2 rocny rozdiel a napriek tomu ze sme kupili prvy vozik Burley pre dvoch, po par minutovej jazde sme pochopili ze proklamovana dvojmiestna posadka je nerealna. tak sme kupili dalsi vozik, chariot single. ja som tahal nalozeny burley so starsim synom, kde mal super pohodlie a zobrali sme vela veci. zena tahala ten uzky lahky chariot, s mladsim synom, ktory mal tiez svoj komfort.
a realne som na vyjazde nikdy nevidel dvoj sedadlovy vozik obsadeny dvoma detmi. asi by tie deti nemali komfort a jedno druhemu by vadili. v zmysle jeden spi a druhy komunikuje. tak radsej ukecaj polovicku a jazdite spolu s dvoma vozikmi.


ďakujem za odpoveď, mám zatial len jedno dieťa takže to má čas :-)
20.03.2017 - 09:40:02
00
spogo - nesuhlasim s Tebou, neviem sice ako je na tom miestom Burley, ale mali sme 2-miestny Chariot Cougar 2 a vozili tam 2 deti (rozdiel cca 1 rok a 7 mesiacov medzi nimi). Uplne v pohode sa vozili. Na zaciatku treba troska trpezlivosti, ale deti si zvyknu, najdu svoj system atd. (treba motivovat atd.) A to sme s nimi nabehali toho naozaj dost a vacsinou v terene :). V tom Chariot 1-miestnom toho miesta tiez extra nie je :) (pri prvom sme mali prave tento).
20.03.2017 - 09:47:35
00
mondzo napísal:
spogo - nesuhlasim s Tebou, neviem sice ako je na tom miestom Burley, ale mali sme 2-miestny Chariot Cougar 2 a vozili tam 2 deti (rozdiel cca 1 rok a 7 mesiacov medzi nimi). Uplne v pohode sa vozili. Na zaciatku treba troska trpezlivosti, ale deti si zvyknu, najdu svoj system atd. (treba motivovat atd.) A to sme s nimi nabehali toho naozaj dost a vacsinou v terene :). V tom Chariot 1-miestnom toho miesta tiez extra nie je :) (pri prvom sme mali prave tento).


ako je to prosím ťa s upevnením na full s pevnou oskou 12mm ?
20.03.2017 - 10:36:01
00
rad by som ti odpovedal, ale neviem, kedze som jazdil na starsom Giante, sice fulle, ale bol tam klasicky rychloupinak, mal som spravene 2 osky pre moj a manzelkin bicykel. Myslim ale, ze to nie je problem aj pre pevnu osku, vid predchadzajucu stranu (niekto tam robil hamemade osku), pripadne pozri aj prislusenstvo k thule, je to dost drahe, ale su systemy na pevnu osku, vid https://www.beldi.sk/Thule-prislusenstvo-k-vozikom-c5_15_2.htm

pripadne volaj p. Belanovi do toho shopu beldi, on urcite pomoze :).
20.03.2017 - 10:42:03
00
mondzo napísal:
rad by som ti odpovedal, ale neviem, kedze som jazdil na starsom Giante, sice fulle, ale bol tam klasicky rychloupinak, mal som spravene 2 osky pre moj a manzelkin bicykel. Myslim ale, ze to nie je problem aj pre pevnu osku, vid predchadzajucu stranu (niekto tam robil hamemade osku), pripadne pozri aj prislusenstvo k thule, je to dost drahe, ale su systemy na pevnu osku, vid https://www.beldi.sk/Thule-prislusenstvo-k-vozikom-c5_15_2.htm

pripadne volaj p. Belanovi do toho shopu beldi, on urcite pomoze :).


Ďakujem veľmi pekne za odpoveď :-)
20.03.2017 - 13:57:36
00
Tak dvojmiestny croozer je realne pre dve deti. Vozil som do veku 5 a 3 roky a uplne v pohode. Croozer uz ma aj prislusenstvo na pevnu os, takze to ma poriesenie. A Velofiala robi odpruzenie, ktore je imho bezkonkurencne. Akurat ta cena bude minimalne dvojnasobna...
20.03.2017 - 14:26:14
00
Croozer sa mi zdá strašne predražený, kedže nie je odpružený a nemá ani brzdu...skor špekulujem nad niečim takýmto: Croozer sa mi zdá strašne predražený, kedže nie je odpružený a nemá ani brzdu...skor špekulujem nad niečim takýmto: http://www.rodinavpohybe.sk/Cyklovozik-Qeridoo-KidGoo-2-modry-2016-d690.htm
len ja by som to chcel vidieť naživo a vyskúšať tam malého posadiť asi mi ostáva len ísť do najbližšej kamennej predajne /100km/ :-)
len ja by som to chcel vidieť naživo a vyskúšať tam malého posadiť asi mi ostáva len ísť do najbližšej kamennej predajne /100km/ :-)
20.03.2017 - 14:58:26
00
Kúpil si ten queridoo?
24.06.2017 - 22:37:49
00
Caute
za chvilu uz budem musiet poriesit nejaky cyklovozik a nahodou som nasiel na FB toto:
http://www.kolofogo.com/
nema niekto s tym skusenost ? vyzera to dobre a dokonca to ma aj poriadny tlmic :D

predtym som mal queridoo ale tak to nieje do nejakeho terenu, ten bol tak na hradzu
28.07.2017 - 10:05:35
00
Vyzera to fajn, ale nezabudaj, ze toto sa naklapa spolu s bicyklom. Ked spadnes ty, vykotis si aj decko. Ked odstavis, musis to o nieco opriet. A stabilne, aby si si nevykotil decko. Tie dve smiesne nozicky to udrzia tak naprazdno. Ulozne priestory nula bodov.
A cena 1100 eur za holobyt? Od velofialu mam za to croozer v plnke
28.07.2017 - 11:00:34
00
daj link na ten croozer v plnke ;) kuknem co tam vsetko je
28.07.2017 - 11:16:27
00
velofiala.cz a v doplnkoch si vyklikaj co potrebujes
28.07.2017 - 12:55:52
00
Cavte hosi, poradite? Croozer alebo chariot cougar, musi byt pre 2 kedze mame dvojicky. Chcem jazdit najma nespevnene cesty, takze najlepsie odpruzenie. Ktory z nich v je tomto lepsi? Uvazujem aj o kombinacii velofiala+croozer. Dik
23.08.2018 - 11:27:34
00
Chces novy alebo starsi bazarovy model?
Ak starsi - tak pred rokmi platilo ze croozer s velofiala odpruzenim bol na cestach najlepsi, vacsia vaha a sirka posobili ze menej odskakoval na nerovnostiach. A pobalis tam viacej veci detom.
Z hladiska komfortu a vetrania bol lepsi chariot ale ten vyssi model cx. A zase bol lahsi, pri dlhsom vylete ocenis.
Ak nove modely - dobre si precitaj recenzie a popisy na stranke velofiala, niektore veci sa pomenili.
Ale dolezite je jazdit, jazdit a jazdit. Lebo inak to bude dalsia vec co bude stat v kute.
24.08.2018 - 07:59:35
00
keyboard_arrow_up