Na margo pomaleho jedenia francuzov...azijati prezuvaju tusim najdlhsie a tym padom im ide do jedla zo slin hodne enzymov a strava je lepsie a lahsie stravena. Teda aj preto su azijati chudsi ako my. Samozrejme sa aj stravuju ovela zdravsie. U nas je najvacsie "zlo" zemiaky a pecivo...a kopec ineho :-)
24.08.2018 - 15:22:06
00
zemiaky pečivo? srsly? sladke vody, cukor a rastlinné tuky vo všetkom

Prílohy:

FB_IMG_1534932702435.jpg
FB_IMG_1534932702435.jpg 94.98 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2018 - 15:30:10
04
"..chudoba generuje, ze ludia nemozu cvicit..." Dikh more, blbost. :lol:

romove.radio.cz
24.08.2018 - 15:44:03
00
Ale ved Obilie je základná potravina v Europe, pre našu kultúru, podnebie i spôsob života. (tak ako napr, ryža v Ázii) .
Viete si predstaviť živo bez obilia?

Žiadny chlieb, rohlíky, žiadne cestoviny, žiadne pivo, žiadna whisky, žiadne koláče na milion sposobov, , žiadny viedenský rezen (lebo v trojobale je aj struhanka) , žiadne šulance, bryndzové halušky, slivkové gule (tie zbožujem) ....čo by ste jedli? "8 drahocenností" ??!!??? vkuse dokola?

Viete čo má moja dcéra najradšej na desiatu do školy?
Čerstvý rohlík (alebo bagetu) ráno kúpený natretý s maslom, obložený šunkou, syrom a paprikou, a kakao v malom tetrapakovom obale. (250 ml)

čo by som jej mal namiesto toho dávať?
Ryžu v kelímku aj paličkami ? alebo nejakú "raw" fit tyčinku?
24.08.2018 - 15:49:09
00
desertfremen Daj do vyhladavaca "Dosirak" a uvidis tu paletu farebnych moznosti :)

image.shutterstock.com
24.08.2018 - 16:06:47
00
človek má potravinový oportunizus ako evolučnú výhodu, a všetky zjednostrannenia a s tým súvisiace hry na dobro a zlo sú ***** na pohonkávanie ega
24.08.2018 - 16:07:14
05
Pani Doktor Eva , odborníčka na zlyhávania ... asi bola trosku mimo , keď splodila tu frašku s chudobou a kardiovaskulárnymi ochoreniami . V takej Indii alebo Mogadišo majú veľa chorých , ale že by zomierali na infarkty , takej <> neverím :D

“ slobodný púštny muž “ , že ty si nevieš niečo predstaviť je pekne , ale napr. ja spadam do tvojej “ neexistujúcej “ sorte ľudí . Žiadne cestoviny , ryža , pečivo , sladené nápoje , hambáče ...
24.08.2018 - 20:06:26
04
[quote="@1405545"]Nazdarek Ivan. (rýpol som si zo srandy, nič proti vám nemám, je mi tu dobre medzi vami cyklistami).

Btw k tomu "výkonu na pretekoch" ..

Neviem či vieš ako funguje Aerobny metabolizmus a Anairobny metabolizmus.

Viem - tridsiaty piaty rok. K téme tejto časti fóra ,,Nízkosacharidová strava,,. V mojom prípade sa to absolútne netýka samotných pretekov /okolo hnoja, v trvaní 1:30 až 2:20 hod. - časovky do 32 minút/ ale iba prípravy na ne - v posledných troch týždňoch potrebujem udržať ,,prijateľnú,, váhu na dve časovky do vrchu a dva cestné preteky, strava je menej sacharidová a to obmedzením konzumácie tukov a zložitých cukrov /výrobky z múky, zemiaky, ryža/. Hlavný podiel v malom množstve stravy /vďaka tomu, že mám ešte do nedele dovolenku - s menším výdajom energie/, ktorú som konzumoval tvorili bielkoviny, zelenina, vitamíny a minerály - C vitamín 2000 mg od Generica a jedna tabletka multivitamín s minerálmi od MedPharma denne. V deň /ak je štart dopoludnia/ a počas samotného preteku v trvaní do 2:20 hod. nejem takmer nič - možno v troch som zjedol trocha posoleného chleba a v jednom chladnejšom aj čokoládovú tyčinku. Vo fľaši mám 0,7 litra sladkej citronády, s ktorou vystačím. Žiadne tyčinky, gély,... pri dvoch hodinách ak nie je chladno nepomôžu. Všetko je o zvýšenej hladine glykogénu, zväčšenom energetickom potencále superkompenzáciou. Energiu čerpám zo zásob glykogénu v krvi a tukov. Trocha väčšie množstvo glykogénu sa vytvorí posledné dva dni pred pretekom konzumáciou zložitých cukrov /cestoviny,.../. Takže nízkosacharidová strava, keto diéta, ... nemá s aeróbnym, anaeróbnym metabolizmom počas kratšieho preteku /2 hodiny +-/ nič spoločné.
24.08.2018 - 20:15:55
01
To že dokážeš ísť 2h +- na uložené zásoby ešte neznamená že to nesúvisí so stravou. Práve naopak. Ak by šiel na další deň na 2h pretek čo by si jedol ?
24.08.2018 - 20:48:18
00
To isté - najmä cestoviny, z ktorých sa vytvorí ďalší glykogén.
24.08.2018 - 21:10:25
00
Presne tak . A to nie nízko sach ani keto. Proste stravu prisposobis výkonu. Desertfremen to napísal celkom v pohode. Kto chcel to pochopil.
24.08.2018 - 21:24:28
01
defrastmen reagoval na môj príspevok o udržiavaní váhy nízkosacharidovou stravou - svojim obšírnym teoretizovaním sa dostal ale úplne mimo - preteky, spaľovanie energie počas nich, druhy metabolizmu - dosť ďaleko od udržiavania váhy nizkosacharidovou stravou
24.08.2018 - 21:37:22
00
Pani Docentka, Primarka, Doktorka Eva...

"Some ideas are so stupid, that only intellectuals believe them." George Orwell

Je to ako liecit prechladnutie postavanim na rohu ulice.
Lebo ma 90 stupnov...
24.08.2018 - 21:55:23
03
Ivan sorry, to už som sa asi stratil alebo nečítal dobre. Nízko sacharidova strava a váha to je iná téma .
24.08.2018 - 22:03:35
00
Tak - ,,Tréning/strava na preteky,, - tam patrí defrastmenov príspevok. Trocha odbočill a my za ním. Ale nevadí. Mohlo byť aj horšie - keby sme došli napríklad až k ,,AM/EN,, XC bicykle.
24.08.2018 - 22:22:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up