Jeden jednoduchý dotaz. Nejaké tichšie valce do paneláku v rozmedzí cca 100-300,- sa dajú nájsť? :)

Elite Arione by boli ok?
Dik

Edit: tieto by mali byť celkom tiché a sú v zľave: http://www.wiggle.co.uk/kinetic-z-rollers/
24.02.2018 - 03:15:25
00
Mám Elite Arione mag, sú celkom tiché, ale suseda pod nami aj tak počula keď som trénoval, nesťažovala sa, len som sa jej na to pýtal, či ju to neruší. Len neviem akých máš pod sebou susedov, môžu byť takí, že stačí keď chodíš a už sú nervózní a niektorým nevadí nič. Ale celkovo sú tie valce tiché, no aj tak radšej dávam pod nožičky kartón aby ako tak izolovali prenos zvuku od nožičiek. Tie čo máš z wiggle v zľave neber, niesú brzdené, to ti bude chýbať, tie Elite arione mag mám vždy brzdené na prvú pozíciu, keby som vypol brzdenie, tak by išli veeeeľmi ľahko, mám ich už asi 5 rokov a stále mi verne slúžia. Na suncycle ich má Matúš Pribela za 240 Eur, to je ešte v tvojom limite.
24.02.2018 - 08:40:38
01
Tie Elite mam aj ja. Tiche su, len pozor aby nehucali pneu na bicykli.
Ak si v panelaku odporucam v nejakom outdoor obchode kupit kvalitnu hrubu karimatku a valce dat na nu. Ohromne to utlmi vibracie. Alebo nieco taketo https://www.insportline.sk/3185/zatazova-podlozka-insportline-06-cm ale tusim je to to iste ako hrubsia karimatka.
24.02.2018 - 09:13:27
01
Dik za tipy, susedia celkom v pohode ale nerád by som ich aj tak rušil. Karimatka resp. aspoň nejaká guma je samozrejmosť.
brzda je nutná? Mal som vo výhľade zatiaľ len nebrzdené: Elite Parabolic, Kinetis Z,...


Prípadne sa poobzerať radšej po trenažéri? Mal som Elite Force a hlučnosť bola vyššia..
24.02.2018 - 13:55:28
00
Jedno aj druhé su otrava, valce som predal po 2 rokoch a cca 10 treningoch, namiesto nich som kúpil tu v bazáre elite turbo muin na ktorých sa jednak nemusím toak sústrediť na rovnováhu co znamená ze sa môžem kľudne vŕtať v nose alebo iný jedinec napr. lúštiť krížovky. Druhé plus pre trenazer mi vychádzaju intervaly a celkovo silová jazda. Ale to je len môj osobný pocit.
24.02.2018 - 16:00:24
01
Toľko investovať nemienim, budem sa držať rozpočtu. Takže ak valce tak brzdené a keď nie radšej trenažér?
24.02.2018 - 19:50:34
00
Tak...
24.02.2018 - 19:58:50
00
Leony napísal:
Toľko investovať nemienim, budem sa držať rozpočtu. Takže ak valce tak brzdené a keď nie radšej trenažér?

Nieje to celkom to isté trenažér a valce. Na trenažéri nenatrénuješ to, čo na valcoch a to hlavne rovnováhu a jazdenie rovno. Potom to na pretekoch tak vyzerá, že nejaký debilko hodí vlnu, keď sa postaví zo sedadla (alebo sa len obzrie do strany) a spôsobí pád ďalších jazdcov a nemalé škody.
A brzdené preto aby si si nemusel kupovať k valcom (nebrzdené) aj trenažér. Kúpiš radšej brzdené valce, ktoré ti nahradia zčasti aj trenažér (môžeš trénovať intervaly). Najlepšie je mať samozrejme obidve zariadenia, lebo niekedy sa ti na valcoch nechce trénovať a niekedy zase na trenažéri. No zas keď už tenažér, tak najlepšie sú tie, kde dáš zadné koleso dole a kazeta je priamo na trenažéri (šetríš gumu na zadnom kolese, nemáš valček na trenažéri, ktorý sa ti časom opotrebuje), ale takéto stroje stoja nad tvoj 300 eurový rozpočet.
Tréning na valcoch aj na trenažéri je hlavne o sebazaprení, pretože je to otrava točiť na mieste hodinu, dve alebo aj viac. Len čo nám ostáva robiť v zime?
01.03.2018 - 17:46:55
02
Deti moje, netušíte, ktorá z tých 12x142 osiek je vhodná pre Xeliusa? :/ aj keď som tu možno jeden z mála s diskovým papjérom... na webe LP info o závite osky absentuje.
https://tacx.com/product/e-thru-trainer-axle/
05.04.2018 - 19:04:15
00
12x142 mam na svojom giante a kupoval som toto https://www.sjscycles.co.uk/hub-spares/robert-axle-project-turbo-trainer-12mm-thruaxle-m12-x-15-159165mm/

tu je viac info: https://robertaxleproject.com/shop/12x135-142-1-5-mm-resistance-trainer/#reviews
05.04.2018 - 19:37:13
01
Aký je rozdiel medzi Elite Muin vs Elite Muin smart b+?, wattmeter mam na biku aj kadenciu, chcem jazdit zwift alebo trainerroad, Diky borci
17.07.2018 - 12:52:21
00
Vsak ako nazov napoveda, ten druhy ma len navyse integrovany ten Elitacky Misuro B+ senzor/snimac ... Nie je Ti to treba kedze mas Wattmeter ... Ak chces social ride/event/competition tak Zwift, ak chces poriadny trening tak TrainerRoad :)
17.07.2018 - 15:37:53
01
toto som chcel počuť, vďaka
17.07.2018 - 15:40:53
00
Máte niekto skúsenosť s Elite Kura alebo Direto? Resp. či tieto dva modely sú zásadne lepšie ako Elite Muin.
25.08.2018 - 15:35:58
00
Ahojte,
potrebujem pomoct s vyberom stacionarneho cyklotrenazera do obyvacky.
Mal som uraz, triestiva zlomenina paty + 6 Ki drotov.
Doktor mi uz dal dole sadru a odporucil rehabilitaciu bez doslapovania a ze mozem vyskusat aj bicyklovat.
Takze zvazujem skor stacionarny cyklotrenazer s moznostou vyuzivania aj do buducnosti pocas zimy a zleho pocasia.
Na ake parametre sa mam zamerat ?
Aky brzdovy system ?
Pohon retaz? remen ?
Rad by som, aby bol co najmenej hlucny.

dakujem
31.08.2018 - 09:14:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up