to Duves: bol som v sobotu pozriet yedoo trexx ta je z hliniku, pekna, no hlinik je mäkký. Jedine, ze by to bola nejaka lepsia hlinikova zliatina. To koli
zadrhnutiam. Ked pozeram svoje ,,ocelove " Mibo a tie ryhy, srdce mi trha. Trochu ma od toho trexxa odradza nosnost 130kg, co je len 10 kg nad moju vahu. Neviem chlapi ako to robite, no ja som od vtedy, co som kupil kolobrndu, pribral 4kg. ,,Zial", narastli mi z nej lytka. Prvykrat som sa nedostal do nohavic nie koli stehnam, ale koli nim. Uznavam, ze denne robim len 8km, ale je to aspon pravidelne kazdy pracovny den.

,,Ta tvoja kolobežka teda vela nevydržala": len to zadne 12" koleso - ma len jednoduchy vyplet. Kolega Jakub ma dvojnasobny pocet spic a tam by problem nemal byt. Lenze ho neviem nikde na internete zohnat. Podarilo sa mi zohnat bitumenovy spray, tak ju budem musiet zo spodu streknut. Loziska, na mojich kolesach su tiez nic moc, na Jakubov jeden odraz na jeho Masterke, ja musim urobit 3. Na ceste do roboty mi to moc nevadi, ale ak by som m elektrickeal absolvovat dlhsi vylet, asi by to nebolo to prave orechove.

Co ma ale vyslovene na tom Mibe stve je, ze miesto, kde bovden vystupuje z vnutra ramu k zadnemu kolesu mi hrdzavie asi to budem musieť zase osetrit. To je zase nevyhoda ,, ocele" voci hliniku.
Ozaj, ako maju vyriesenu mikrokoroziu medzi hlinikom a inymi druhmi kovov? V automobilovom priemysle museli u audi tento problem riesit specialnou vrstvou laku, aby nevznikly el prudy na rozhrani Al a ineho kovu. Ktovie, ci na to pri trexxoch brali ohlad?

Co ma prekvapilo, ze malo z vas jazdi v zime. Teraz nemyslim v snehu po neodhrabanych uslapanych chodnikoch. Ja jazdim stale, aj v -10•C. Ale uznavam, ze je to brutal. Ale chlapi, nie je nic lepsie, ako sa smykat na poladovici s kolobezkou. Vzdy si tu jazdu po Sibirskej ul. z chuti uzijem, lebo vsetci su doma zalezeny a na ceste som panom iba ja?. A moj navod na odrazanie na lade? : robit castejsie odrazy a nedavat do nich tolko sily. Potom to ide paradne.
27.08.2018 - 21:46:30
00
No dobre, takže ram sa da zachraniť, nie? Uplne neodišiel.

Ak tomu dobre rozumiem, chceš väčšiu kolobežku.
Hliník: v čistej forme je pre konštrukcie nepoužitelny, takže prichádza do úvahy jeho zliatina, ale v textácii teda používajme hliník. Ja mam rám z hlinika, ale som aj lahší (82). Mam vysoky podvozok, takže nejake odreniny neriešim. Ani preteky, lebo je to na tom dosť kontraproduktívne.
Aj zliatiny hlinika bez povrchovej upravy oxidujú*, len nemam praktické skusenosti, ako velmi je to nebezpečné z dlhodobého hladiska a čo to spôsobuje. Paradoxne mam ram bez laku nie od spodu, ale z nášlapných plôch, zotretý od podrážok obuvi. V zime sa to potom klže, ani nie za mokra, ale vtedy, ak to primrza.
Osobne mi mráz nevadí. Myslim, že v januri 2017 po vpade art.vzduchu klesali teploty aj nižšie ako -10•C, možno to bolo -14•C. Treba zateplene rukavice, na prstoch je najväčšia kosa.

*našiel som niečo k tomu hliníku a jeho oxidácii
http://amavet.sk/read_post.php?id=262:Nepriatel-cislo-1

Ak nevyhovuje ram zo zlatiny hlinika, tak pouvažuj nad karbónom. Predpokladám, že solena brečka tomu neublížil. No a ako posledny pokus, lebo viem že sa robili rámy MTB z nerezu. Tak by stalo za pokus aj rám kolobežky z nerezu. Len neviem čo by to stalo.
28.08.2018 - 09:36:08
00
kodym, nebal by som sa hlinikovej kolobezky ani pri hmotnosti 120 kg, hoci tieto kolobezky maju vacsinou nosnot udavanu 120kg (Kickbike), resp. 130kg (Yedoo). Ako duves poznamenal, nie je to cisty hlinik, ten je totiz velmi makky. V skutocnosti je to Dural (z anglickeho durable aluminium), co je zliatina hlinika (cca95%) s medou a horcikom. Kickbike vyraba tieto ramy dlhe roky a je to najpouzivanejsi ram aj medzi pretekarmi. Bez problemov ho pouzivaju aj tazsi jazdci. Jedneho mame v Ba a zopar tazkotonaznikov je v Cechach. Ako vsetko, aj toto ma svoje vyhody a nevyhody. Podla niektorych ceskych jazdcov, po dlhsom case, ale hlavne masivnom pouzivani ram "zmakne". Znamy je tym napriklad kolobezka Manfred, Honzy Vlaska z Prahy. Dnes je tato kolobezka uz v muzeu, ale nabehala dost nad 30 tisic km. Honzo nema mozno ani 80kg.
Dural sa dost masivne pouziva aj v leteckom priemysle, ale tam su ine podmienky a ano, koroduje aj dural, ved aj lietadla sa pravidelne kontroluju na koroziu. Co sa vsak kolobeziek tyka, nemyslim, ze to bude nejaka hroza. Oba mnou spominane typy maju vzadu dvojitu vidlu, kde sa da zvysit/znizit vyska stupatka. Kickbike ma jeden typ, Kickbike Sport Max, ktory ma klasicky duralovy ram znamy aj ako Race max, ma kolesa 28/20 a v tomto prevedeni maju gumy Schwalbe Marathon Racer, ktore su super ako na dlhsie jazdy, tak aj do lahsieho terenu, ci mesta. Su do urcitej miery odolne voci defektom.
Hlinika by som sa urcite nebal, hoci sa odstahoval do Humpolce. Ak by som si niekedy v buducnosti kupoval este dalsiu kolobezku, asi to bude Kickbike Sport Max. Ale som neobjektivny.
28.08.2018 - 12:43:50
00
kodym napísal:
Dobry den pani,
Som rad, ze sa kolbezkarska komunita za poslednych 5 rokov rozrastla a uz ma bezne ludia v Bratislave nepovazuju za exota........
No poviem vam, tolko ludi sa za mnou v zivote neotocilo ani ked som bol mlady.....
Raz ma na Racianskom Myte v parku jedna mamicka pocastovala poznamkou, ,, Stary cap na kolobezke".......
Mam po 50ke a robim to pre svoje zdravie?.

Haha tak mna za exota povazuju, kedze ak to dobre pozorujem a vnimam, tak som jediny co u nas v meste pravidelne brusi chodniky a cesty na kolobezke.
Ludia sa za mnou otacaju dokonca aj ma uz par ludi zastavilo a obzerali si kolbezku ( Crussis Urban 4.2) s babami inline korculiarkami sa uz zdravime ako stary kamosi :D
Osobne mam skor pred 60 ako po 50tke :D a kolobezka ma neskutocne bavi. Jazdim skoro kazdy den min hodinu + cesta do roboty a spet. Schudol som 1,5 kg a citim sa na nej vyborne. Behat ma nikdy nebavilo, ale toto mozem. Nic ma neboli ( ak neratam nakopnuty vnutorny klb o rychloupinak ) takze si jazdu vzdy uzivam a pomalicky navysujem vyjazdy aj mimo mesto. Vrelo odporucam.
29.08.2018 - 09:32:27
01
Včera na trase Jurava (rača-sv.jur) asi matka s dcerou na Kostkach, zrejme nové nadšenkyne. Moc im to nešlo, od sv.Jura a vinic trochu protivietor, len som okolo nich prefrčal, ale stihol sa spytať že ako to ide, čo skor nejde. Vraj dobre, no a potom som ich stretol na spiatočnej ceste. Mlada vpredu stale čakala na mamku.
29.08.2018 - 09:38:56
00
drotar napísal:
Haha tak mna za exota povazuju, kedze ak to dobre pozorujem a vnimam, tak som jediny co u nas v meste pravidelne brusi chodniky a cesty na kolobezke.
Ludia sa za mnou otacaju dokonca aj ma uz par ludi zastavilo a obzerali si kolbezku ( Crussis Urban 4.2) s babami inline korculiarkami sa uz zdravime ako stary kamosi :D
Osobne mam skor pred 60 ako po 50tke :D a kolobezka ma neskutocne bavi. Jazdim skoro kazdy den min hodinu + cesta do roboty a spet. Schudol som 1,5 kg a citim sa na nej vyborne. Behat ma nikdy nebavilo, ale toto mozem. Nic ma neboli ( ak neratam nakopnuty vnutorny klb o rychloupinak ) takze si jazdu vzdy uzivam a pomalicky navysujem vyjazdy aj mimo mesto. Vrelo odporucam.

No ja som dal z 90 na 82, ale prvy rok nič. Potom som trochu zmenil jedalny listok a až potom sa to pohlo. Najprv celkom rychlo a teraz sa s tym neviem pohnut nižšie ani za nič. Podla tabuliek mam miernu nadvahu. Mal by som mať asi 78.
Večer po dojazde o pol desiatej je najazd na chladničku. 3 dcl bieleho a nejaky syr to istí.
:rofl:
29.08.2018 - 09:42:17
00
kodym napísal:
to Duves: bol som v sobotu pozriet yedoo trexx ta je z hliniku, pekna, no hlinik je mäkký. Jedine, ze by to bola nejaka lepsia hlinikova zliatina. To koli
zadrhnutiam. ....

Ak ti nevadí vyšší našlap, tak sa poobzeraj po musherskej kolobežke. Oni s nim jazdia po lesoch v zaprahoch s hafanmi. Vyriešiš drhnutie o nerovnosti. Niečo za niečo. Efektívnosť je trochu horšia, vyšší našlap je únavnejší.

Ak chceš jednu taku vidiet, vyskušať, tak sa vieme dohodnuť. byvam v Rači.
29.08.2018 - 09:48:19
00
Koľko koní má taký pes? 😃
29.08.2018 - 10:29:16
00
tirov napísal:
Koľko koní má taký pes? 😃

Jedneho, na kolobezke
29.08.2018 - 10:32:21
02
duves napísal:
No ja som dal z 90 na 82, ale prvy rok nič. Potom som trochu zmenil jedalny listok a až potom sa to pohlo. Najprv celkom rychlo a teraz sa s tym neviem pohnut nižšie ani za nič. Podla tabuliek mam miernu nadvahu. Mal by som mať asi 78.
Večer po dojazde o pol desiatej je najazd na chladničku. 3 dcl bieleho a nejaky syr to istí.
:rofl:
Aby sme to tu nezaprasili elaborátmi o chudnuti :D tak na margo toho iba moj osobny postreh. Mna kolobezka nastartovala k chuti sa hybat. Biku som sa nejako prejedol a nesadal som na neho s takou vervou ako kedysi. Pohyb mi skratka chybal co sa prejavilo na na obvode pasu z rozmeru galuska na nejaku 2,0 :D samozrejme uprava vahy bez upravy stravy je tazka a dlha cesta, niekedy az marna. O tych vecernych najazdoch na chladnicku viem svoje a snazim sa to minimalizovat svecsimi alebo mensimi uspechami. Kolobezka mi vratila chut sa hybat a od kedy ju mam jazdim kazdy den a dokonca to striedam aj s bikmi. Takze pre mna je cista radost z pohybu.
29.08.2018 - 10:39:51
00
drotar, kodym... tak pridam aj ja svoje postrehy. Najprv k chudnudtiu... Ja ked som zacal naozaj intenzivne jazdit (3k km/rok) som isiel dole cca 10kil. Zmizlo mi plavacie tukove koleso, ktore som uz nosil okolo pasa. To ma tesilo najviac. Ako druhotny priznak neskor pribudli po bokoch brucha vypracovane rotacne svaly (srat na tehlicky... :)). Ako som sa neskor docital, aj tieto svaly podopieraju chrbticu, takze vyskocene platnicky nie su problemom platniciek ale su problemom ochabnuteho brusneho rotacneho svalstva. Takze kolobezka pri dostatocne intenzivnom a dlhodobom treningu doslova lieci chrbat. A rovnako setri bedrove klby a kolena. Takze uplne spickova kombinacia. Problemom je taka slovenska predpojatost voci tomuto sportu. Uz nejedenkrat som sa stretol pri rozhovoroch, kedy som odporucal kolobrndu ako liecebny prostriedok s reakciou... "no budem na tom vypadat ja kok*t..." Ale to sa bude pomaly menit, lebo postupne bude stale viac ludi jazdit a uz to nebude taka exotika... A kodym, pokial to tu sledujem tak celorocne jazdime styria. Ja, duves, fokel a teraz si sa prihlasi ty. Pokial je vrstva snehu na ktorej sa neda odrazat idem kolobezkou. Stalo sa mi minulu zimu ze rano pekne suchou nohou do roboty a vecer domov po hlbokych vyjazdenych kolajach okolo Avionu domov. Tie pohlady ludi na zastavke hovorili za vsetko... :)
A este k tomu hlinikovemu ramu... Yedoo Alloy je velmi sikovne navrhnuty ram s viackomorovych tahanych a ohybanych profilov. Velmi lahky a pevny ram. Mame doma jeden uz viac rokov a mozem potvrdit jeho kvality. Neboj sa hlinika...
29.08.2018 - 11:35:00
01
Páni, už nejaký čas sledujem túto vašu tému) najskôr ako čistú exotiku, ale čoraz viac sa mi páčili osobné skúsenosti, hlavne čo sa týka chrbtice, lebo sám mám problémy po dvoch úrazoch, mám po páde na paranoidne zoskrutkovanú bedrovú časť - dva stavce - a tiež po autonehode polámanú a samovoľne zrastenú hrudnú časť, tiež dva stavce. A k tomu samozrejme nadváhu a stresový životný štýl))) Na druhej strane mám opäť nájdené a postupne budované odhodlanie dať si zdravie do poriadku, a ako pomocníka poľovného psa, ktorý ale nechodí na poľovačky, iba so mnou a teraz hlavne so ženou na dlhé vychádzky. Preto som začal pokutovať po nejakých kolobežkách pre mňa aj pre ženu, našiel som toto pre seba: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/670-kolobezka-kostka-mushing-racer-max-g5.html a toto pre ženu: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/671-kolobezka-kostka-mushing-fun-g5.html Moja otázka je, či ako absolútni začiatočníci zvládneme aj takéto stroje, resp. aké problémy môžeme očakávať. Výber zohľadňuje nielen vychádzky so psom, ale aj prostredie, kde by sme na nich jazdili - prímorský kraj okolo Petrohradu, to znamená hlavne asfaltové a piesočnaté chodníky, a piesočnaté cestičky v okolitych lesoch. Za akékoľvek rady a postrehy som vopred vďačný.
29.08.2018 - 12:02:39
00
Vlad01 napísal:
Páni, už nejaký čas sledujem túto vašu tému) najskôr ako čistú exotiku, ale čoraz viac sa mi páčili osobné skúsenosti, hlavne čo sa týka chrbtice, lebo sám mám problémy po dvoch úrazoch, mám po páde na paranoidne zoskrutkovanú bedrovú časť - dva stavce - a tiež po autonehode polámanú a samovoľne zrastenú hrudnú časť, tiež dva stavce. A k tomu samozrejme nadváhu a stresový životný štýl))) Na druhej strane mám opäť nájdené a postupne budované odhodlanie dať si zdravie do poriadku, a ako pomocníka poľovného psa, ktorý ale nechodí na poľovačky, iba so mnou a teraz hlavne so ženou na dlhé vychádzky. Preto som začal pokutovať po nejakých kolobežkách pre mňa aj pre ženu, našiel som toto pre seba: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/670-kolobezka-kostka-mushing-racer-max-g5.html a toto pre ženu: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/671-kolobezka-kostka-mushing-fun-g5.html Moja otázka je, či ako absolútni začiatočníci zvládneme aj takéto stroje, resp. aké problémy môžeme očakávať. Výber zohľadňuje nielen vychádzky so psom, ale aj prostredie, kde by sme na nich jazdili - prímorský kraj okolo Petrohradu, to znamená hlavne asfaltové a piesočnaté chodníky, a piesočnaté cestičky v okolitych lesoch. Za akékoľvek rady a postrehy som vopred vďačný.

Nazdar!
Pre venčenie su aj iní výrobcovia, napr. https://www.doxtor.eu/ a další.
Našlap na Kostke 115 mm je zrejme v pohode, takto dajako to mam tiež.
Mne osobne prídu odpružene vidlice pre kolobežku malo využitelne. Zbytočne to zvyši naklady a hmotnosť.
Využitie uvedenych typov kolobežiek určite oceníš mimo asfaltového povrchu.
29.08.2018 - 18:02:59
00
Vlad01 napísal:
Páni, už nejaký čas sledujem túto vašu tému) najskôr ako čistú exotiku, ale čoraz viac sa mi páčili osobné skúsenosti, hlavne čo sa týka chrbtice, lebo sám mám problémy po dvoch úrazoch, mám po páde na paranoidne zoskrutkovanú bedrovú časť - dva stavce - a tiež po autonehode polámanú a samovoľne zrastenú hrudnú časť, tiež dva stavce. A k tomu samozrejme nadváhu a stresový životný štýl))) Na druhej strane mám opäť nájdené a postupne budované odhodlanie dať si zdravie do poriadku, a ako pomocníka poľovného psa, ktorý ale nechodí na poľovačky, iba so mnou a teraz hlavne so ženou na dlhé vychádzky. Preto som začal pokutovať po nejakých kolobežkách pre mňa aj pre ženu, našiel som toto pre seba: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/670-kolobezka-kostka-mushing-racer-max-g5.html a toto pre ženu: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/671-kolobezka-kostka-mushing-fun-g5.html Moja otázka je, či ako absolútni začiatočníci zvládneme aj takéto stroje, resp. aké problémy môžeme očakávať. Výber zohľadňuje nielen vychádzky so psom, ale aj prostredie, kde by sme na nich jazdili - prímorský kraj okolo Petrohradu, to znamená hlavne asfaltové a piesočnaté chodníky, a piesočnaté cestičky v okolitych lesoch. Za akékoľvek rady a postrehy som vopred vďačný.

Definuj vencenie, lebo vencenie nie je mushing. Mushing je jazda na kolobezke, kde ta taha pes a ty mu obcas pomozes odrazom, hlavne do kopca, ale hlavne sa vezies, pricom stojis oboma nohami na stupatku. Prave preto ma musherska kolobezka ovela sirsie stupatko, ktore pri beznej jazde nie je az tak prijemne. Ak ale chces pouzivat kolobezku na vencenie, staci ti akakolvek crossova, alebo aj trekova kolobezka. Nastavce na drziak na psa sa daju pripevnit na vacsinu kolobeziek. Primorie je fajn na trekove kolobezky a nemusia byt ani odpruzene vidlice. Myslim, ze polovnicky pes nie je husky, ktory Ta pretiahne v zime cez Finsky zaliv. Skor si vyber dobre plaste, nie moc uzke, kvoli piesku, ale ani nie velmi siroke, kvoli velkemu odporu. Osobne si nemyslim, ze potrebujes mushersky special.
29.08.2018 - 18:37:42
00
U nás v DNV sa kolobežkovanie celkom slušne rozmáha. Dnes som si prvýkrát všimol, že v požičovni bicyklov v DNV majú nové kolobežky kostka tour fun. Celkovo môžem povedať, že na mojej trase DNV smerom na Záhorie stretávam viac kolobežkárov, ako som očakával. V podstate počas mojej jazdy vždy stretnem aspoň jedného. Som prekvapený, lebo často Česi na Kolobežky CZ píšu, že stretávajú mraky cyklistov, ale žiadneho kolobežkára. A pritom je to kolobežkárska veľmoc
29.08.2018 - 18:54:18
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up