Tu je omtom viac aj s videom

https://www.kolago.cz/lapierre-technologie/e-i-shock-auto--mtb/

29.08.2018 - 21:51:10
01
https://m.pinkbike.com/news/review-fox-live-valve-suspension.html

Tu je k tomu viac info, znelo to na zaciatku zaujimavo ale cim viac o tom citam tym vacsia somarina mi to pride. Prirazka 2000 usd pri novom biku a de facto to riesi jedine efektivitu pedalovania zamykanim kompresie. Dokonca ak som to spravne pochopil ani nesleduje ako su zanorene vidla/tlmic, len na nich je akcelerometer co sleduje narazy.
29.08.2018 - 23:03:43
00
milos21 V kazdej dobe sa vyskytli jednotlivci s nazorom podobnym tomu tvojmu. A boli ich nazory smerodajnymi ? Pozri sa ako vyzeraju sucasne auta, bicykle, telefony, ziarovky, a pod. a ako sa lisia od ich vynajdenia. Odpoved uz asi poznas.

Bud rad za vsetky vynalezy a inovacie, pretoze aj ked sa mozno nie vsetky uplatnia, mozu inspirovat dalsich a posunut tak technologicky vyvoj vpred :).
29.08.2018 - 23:14:50
01
Ja mam Lappiere a toto som fakt nechcel, úspora hmotnosti a pri vidle RS nezamikám a tlmič len prepnem a idem. Blbosť podľa mňa
29.08.2018 - 23:23:48
00
user_id napísal:
Bud rad za vsetky vynalezy a inovacie, pretoze aj ked sa mozno nie vsetky uplatnia, mozu inspirovat dalsich a posunut tak technologicky vyvoj vpred :).

súhlasím, ale nič to nemení na tom, že konkrétne toto je riešenie neexistujúceho problému... :P
30.08.2018 - 06:44:22
00
user_id napísal:
milos21 V kazdej dobe sa vyskytli jednotlivci s nazorom podobnym tomu tvojmu. A boli ich nazory smerodajnymi ? Pozri sa ako vyzeraju sucasne auta, bicykle, telefony, ziarovky, a pod. a ako sa lisia od ich vynajdenia. Odpoved uz asi poznas.
Bud rad za vsetky vynalezy a inovacie, pretoze aj ked sa mozno nie vsetky uplatnia, mozu inspirovat dalsich a posunut tak technologicky vyvoj vpred :).

Čo sa týka áut, oproti Fordu T majú kolesá, motor, prevodovku, volant, podvozok a to všetko zabalené do karosérie - samozrejme všetko materiálovo a technicky vylepšené, nijakú revolúciu nevidím, furt tam dáš dinosaurov ktorých spaľuješ. Pokiaľ bude auto ovládať človek, tak viac ani netreba :) Načo mi je mod do kopca, mod dolu kopcom, mod po rovine, mod eco, normal, sport, super sport, ultra sport, zdvíhací podvozok, 5 stupňov tvrdosti, start-stop, denné svietenie ktoré je zbytočné pokiaľ nie sú zapnuté stretávačky, kamery a senzory kde sa pozriem, regulácie, obmedzenia, načo? A ak chceš nastaviť nejakú dôležitú vec, tak sa preklikavaj nezmyselným menu... Hlavne, že bez servisu nevymeníš ani žiarovku.
Čo sa týka bicykla, tak to je v podstate o tom istom. Pokiaľ bude bicykel poháňať človek a nie elektromotor, tak viac ako základné komponenty netreba, tiež žiadna revolúcia (okrem ebikov). V poslednej dobe skôr devolúcia a nezmyselné inovácie pre inovácie a tvorba štandardov pre štandardy :lol:
Dnešné mobilné telefóny sú všetko len nie mobilné a človek ich radšej nechá doma, ak nemá so sebou ruksak alebo inú tašku (ešteže mám 4" a ten sa ako tak vopchá do vrecka :) ) Tu bola revolúcia, ale k horšiemu, nie som proti smartfónom, ale nech ich kruci neprestávajú vyrábať v 4" veľkosti, skončil už aj iPhone SE.
Klasická žiarovka sa od prvej v podstate nezmenila.
30.08.2018 - 08:59:46
00
milos21 kolko najazdis km rocne na aute. tiez som si myslel ze elektronika je zbytocna ale cim viacej jazdis tym ti to tak nepripada. Ok nejake sportove mody alebo manualne prehadzovanie ked mas automat su zbytocne ale adaptivny tempomat, nastavitelne led svetla ci automaticka prevodovka su jednoznacne pomahaju k jazdeniu. Ja uz len cakam na autonomne jazdenie:)
30.08.2018 - 09:30:13
02
Akoze ta bajk autonomne povozi po BKT ? :D
30.08.2018 - 11:38:41
01
no, automaticke vyrovnavanie taziska pri odraze podla terenu nasnimaneho kamerou... to by celkom islo... teda ked sa vyladia uvodne bugy ktore dolamu prve stovky beta testerov :lol:
30.08.2018 - 11:58:19
01
bedo
Zalezi od pohladu jednotlivca. Niekto tam problem videl, tak ponukol riesenie :). A to, ze to je v produkcii potvrdzuje, ze viac ludi zdiela rovnaky nazor. Kazdopadne, ked dane riesenie neriesi ziadny z tvojich problemov, tak si to proste nekupis :).

milos21
Ty cez svoju optiku nevidis prinos jednotlivych zmien. Ja vidim dlhodoby proces, pozostavajuci z malych krokov. Revolucne inovacie neprichadzaju na svet kazdy den. Na ne si treba nejaky ten cas pockat. Mozno sa este pocas
nasho zivota dockame elektrickych aut, ktore dokazu levitovat nad kazdym povrchom budu mat dlhy "dolet" a budu bezchybne autonomne, smartfonov s ultranizkou spotrebou energie, ktore ani nebude potreba dobijat s nabijackou zo zastrcky, bicykle s vysokoefektivnymi prevodmi bez retaze a smiesne velkych prevodnikov/pastorkov. atd. :)
30.08.2018 - 12:32:10
00
milos21ty tu produkujes take somariny , že ma až oči bolia ... bicykle , auta , mobily ... položím ti niekoľko otázok , a hoci poznám odpovede podľa tvojich “ záverov “ len si chcem byť istý . 1. koľko automobilov si za svoj terajší pozemským život vystriedal ? Koľko km a kde si najazdil ? Najdlhšia jazda ? Mal si nové či jazdenky ? Jazdiš celoročne ? Aj obtiaznejsi terén ? Atd ... a to sú len auta ...
30.08.2018 - 23:29:15
00
user_id napísal:
Proste to chce taky system, ktori ti umozni si na displeji pozriet aky mas tlak a stlacenim tlacidla iniciujes dofuknutie, pripadne vypustenie vzduchu. Nastavenie rezimov asfalt, blatisty teren, kamenisty teren a pod..


Az budu biky vyrabat Musk Brothers, budes to mat aj s ohnostrojom :)
31.08.2018 - 00:00:44
00
Nechcem už veľa OT ale dobre. 2 autá, aktuálne 12-ročný Opel Astra v perfektnom stave, kúpená pred 1,5 rokom ako jazdenka. Na ňom som najazdil už asi 15-20tis km krížom krážom po Slovensku, Z-V, S-J. Polrok som jazdil každý deň TS-MT a späť, bavilo ma to, cesta bola cieľ :) Oplicu by som nemenil, tak si predstavujem auto, radosť jazdiť :) Ešte mi napadlo, že na nových autách nenávidím stredové lakťové opierky, na Oplici som ju okamžite odmontoval, tak ma štvala :D Ešte som asi nesedel v aute kde by mi nevadila.
31.08.2018 - 00:17:35
00
milos21 napísal:
Na ňom som najazdil už asi 15-20tis km krížom krážom po Slovensku

a to sa nehanbíš, takto prispievať k znečisťovaniu planéty? Mne sa najviac pozdávajú roky, keď na bicigľoch najazdím viac, ako na aute. A to som ešte nikdy nenajazdil viac, ako 5000 km ročne, obyčajne sa to pohybuje medzi 2-3000.

Keď už OT, tak porádny! :P
31.08.2018 - 07:11:44
00
Len pockajte, az sa vrati moderator Jezus z dovolenky, ten vam da, oftopikari :lol:
31.08.2018 - 08:55:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up