Vlad01 napísal:
Tak som dnes objednal Doxtor F112D+ (29”/24”) pre seba a F122D+ (27,5”/24”) pre ženu, dodacia lehota - 3 až 4 týždne) tak som zvedavý, čo z toho vylezie)))

Daj vediet potom ako sa ti budu dat vymienat nohy pootocenim. Mne sa to na musherskych specialoch Doxtor a Traczer nepaci.
30.08.2018 - 21:25:19
00
Vlad01 napísal:
Tak som dnes objednal Doxtor F112D+ (29”/24”) pre seba a F122D+ (27,5”/24”) pre ženu, dodacia lehota - 3 až 4 týždne) tak som zvedavý, čo z toho vylezie)))
Ou tak toto su plnokrvne pretekarske kolobezky urcene hlavne do terenu. Tie plaste na asfalte budu za trest :D Som zvedavy na prve jazdy.
30.08.2018 - 21:48:04
00
Ja som na tu značku čakal skoro 3 mesiace.
30.08.2018 - 22:05:46
00
Ako čistý kolobežkársky laik ešte neviem o čom hovoríš, ale určite dám vedieť dojmy a skúsenosti )
30.08.2018 - 22:08:58
00
Na kolobežkárskeho laika dosť odvážna voľba.
30.08.2018 - 23:12:53
00
drotar napísal:
Ou tak toto su plnokrvne pretekarske kolobezky urcene hlavne do terenu. Tie plaste na asfalte budu za trest :D Som zvedavy na prve jazdy.

To je jedno, ak by tam dal najtenší plašť aky by zohnal, žiadne zlepšenie.
Ta kolobežka je určena do šotoliny, na rozbity popraskany asfalt, stačí ak je prasklina od koreňa blízkeho stromu a na plnokrvnej pretekarskej si tam ani nelízneš. Teda lízneš, ale podvozkom.
Apropo, kolobežka do skutočneho terenu ani neexistuje. Resp. neexistuje taka technika jazdy, aby si to dal na trailoch pre horske bicykle.
31.08.2018 - 07:28:57
00
Tak ja beriem kolobežky ako novú skúsenosť, bez nejakých očakávaní a predsudkov. Sám som zvedavý, ako to bude fungovať))) no a verím, že daný model bude vhodný do prostredia, kde na nej plánujem jazdiť. A mimochodom - v čom sa (pomimo pláštov, čo je záležitosť, ktorá sa dá ľahko poriešiť) prejavuje rozdiel medzi “terénnou” a “cestnou” kolobežkou?
31.08.2018 - 08:33:44
00
Vlad01 napísal:
A mimochodom - v čom sa (pomimo pláštov, čo je záležitosť, ktorá sa dá ľahko poriešiť) prejavuje rozdiel medzi “terénnou” a “cestnou” kolobežkou?

V prvom rade Doxtor je mushersky special. Je vyrabany musherom chlapom, ktory so psami jazdi a nevenci ich. Minule som spominal siroke stupatko na Kostke. Tato kolobezka vsak bola od sameho pociatku urobena na jazdu za psom, nie so psom. Hlavny rozdiel z mojho pohladu je stupatko. V prvom rade vyska a v druhom rade tvar stupatka-naslapna plocha. Musheri jazdia so psami po terene, takze naozaj stupatko musi byt vyssie. Aby sa clovek vsak z tohto stupatka pocas tahania po nerovnostiach nezosmykol, tak tieto specialy maju zubkovane stupatka na ktorych sa tazsie prehadzuju nohy pootocenim, co je jeden zo sposobov vymeny noh. Druhy je preskokom, ale ten si treba trochu nacvicit. Vyska stupatka je tiez dolezita vec. Vacsina kolobezkarov chce byt k zemi tak blizko ako sa da, aby sa nenadreli a zbytocne nedrepovali. Je to neefektivne. Kolobezky preto skrtaju o zem a nic sa nedeje. Ak nechces skrtat, kup si bicykel. Kazdy kolobezkar skrta o zem a postupne sa nauci jazdit tak, aby skrtal co najmenej. Na Slovensku poznam iba jedneho, ktory chce stat dobrovolne co najvyssie a skrtanie povazuje za nieco zle. Ak niekedy stretnes nejakych kolobezkarov, popros ich aby Ti ukazali spodok. Vybral si si super kolobezky, ale aspon podla mojho nazoru nie uplne najvhodnejsie k tomu, co chces jazdit ty. Okolie Petrohradu tak trochu poznam, chodieval som tam pomerne casto. Nic, co by nezvladla normalna trekova kolobezka.
31.08.2018 - 09:15:30
00
Na doxtorke uplne v pohode takto - vid čas 1:44. Dokonca teraz je to tak vyleštene, že ak mrzne, tak podklzava. Musim to na zimu dajako vyriešiť.

31.08.2018 - 09:52:56
00
Ďakujem za vysvetlenie, hádam to nejako zvládnem)) A keby si mal náhodou zas niekedy cestu do Petrohradu, ozvi sa)
31.08.2018 - 10:20:49
00
footbike napísal:
Uprimne? Neviem. V meste som jazdil z malych kolobeziek iba na Mibo Mastr. Skladacia kolobezka, ale tazka. Vsetky Miba su tazke. Ja mam velku kolobezku a osobne mi nevadi jazdit po meste na velkej kolobezke. Skladacky okrem Miba robi este Kostka a Kickbike, ale na nich som ani nestal, nie to este jazdil po meste.

S veľkými kolesami mam bicykel, kolobežku chcem s malými. Ide mi o skladnost. Zatiaľ to ostáva iba medzi Morxes Strada a Yedoo Dragstr. Ostatok je ťažší a dať za skladačku 600 eur napr. od Kostky 600 eur je šialené.
31.08.2018 - 13:41:29
00
Vlad01 napísal:
Ďakujem za vysvetlenie, hádam to nejako zvládnem)) A keby si mal náhodou zas niekedy cestu do Petrohradu, ozvi sa)

V ktorej casti okolia Petrohradu chces jazdit. Okrem centra som sa najcastejsie pohyboval v smere Pulkovo, Carske Selo, Peterhof, alebo v smere k Ladozskemu jazeru. Fakt je jeden, ze ruske polne cesty su niekedy pre nasinca nepredstavitelne. Najlepsie byvaju v zime, ked je na nich pol metra snehu. Z Petrohradu bol aj diler Kickbike, ale neviem, ci este funguje. No a Kickbike worldwide ma zase sidlo kusok od teba v Helsinkach.
31.08.2018 - 13:58:05
00
ceruzka napísal:
S veľkými kolesami mam bicykel, kolobežku chcem s malými. Ide mi o skladnost. Zatiaľ to ostáva iba medzi Morxes Strada a Yedoo Dragstr. Ostatok je ťažší a dať za skladačku 600 eur napr. od Kostky 600 eur je šialené.

Kolobežka s kolesami 20/16 nie je kratšia než bicykel.
31.08.2018 - 14:32:50
00
Nejde o dĺžku 😉
31.08.2018 - 14:36:42
00
Taka kolobežka nie je skladnejšia. Skladaciu jedine koli prevozu autom do kufra, inak ani za nič.
31.08.2018 - 14:53:28
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up