Ahojte, nenajde sa niekto z MT kto ma sadu na odvzdusnenie reverbu a vedel by mi ho odvzdusnit popripade pozicat? Diki.
25.08.2018 - 17:44:21
00
LukeBikerider nestiekol ti náhodou olej z tlmenia (pravá noha) do spodnej nohy a keďže ho tam je veľa tak ju nezatlacis, lebo olej je nestačitelny ( pokiaľ sa nemýlim). Asi by to chcelo repas vidlice. Táto je jednoducha, pokiaľ si trochu zručný zvládneš to aj sám. Na YT sú aj manuály ako na to.
25.08.2018 - 20:11:09
00
Je mozne, že časom sa vyderie aj diera na ráme do ktorej ide srob na uchytenie tlmiča? Dnes som skúšal ten srob v ráme a je tam taká cca polmilimetrova volá.
25.08.2018 - 20:15:54
00
ano je to možne mal som na AL ramoch...
26.08.2018 - 07:38:51
00
zihadlo 5 napísal:
ano je to možne mal som na AL ramoch...
a ake je riesenie? Vymenit bike konecne ??
26.08.2018 - 09:20:05
00
Zväčšiť otvor a dat oceľovú vložku alebo vymeniť ram
26.08.2018 - 11:00:24
00
sabother napísal:
LukeBikerider nestiekol ti náhodou olej z tlmenia (pravá noha) do spodnej nohy a keďže ho tam je veľa tak ju nezatlacis, lebo olej je nestačitelny ( pokiaľ sa nemýlim). Asi by to chcelo repas vidlice. Táto je jednoducha, pokiaľ si trochu zručný zvládneš to aj sám. Na YT sú aj manuály ako na to.


Vďaka, rozmontoval som vidlicu a zrejme si mal pravdu. Z nohy kde je vzduch vytieklo tak 5ml oleja relatívne hustejšieho, a z tlmičovej nohy len čo som piestnicu klepol dovnútra tak poriadnym prúdom asi aj 50 ml oleja. Nemyslel som si, že je toto možné, myslel som si že ak prdne tesnenie nejaké tak nastane nejaký drobný sústavný únik čo sa prejaví na tlmiacej schopnosti vidly...

Nič sa nedá robiť doma nemám žiadne tesnenia ani oleje okrem neznámeho hydraulického. Musím to pokúpiť a potom zrepasujem tlmenie (skôr asi generálku celej vidly). Možno počkám do zimy, myslím si, že jesenné pojazdenie to zvládne. Vidla teraz už chodí normálne, len netlmí, ale na jesenné jazdenie na tréningovom záložáku to asi postačí, dá sa na tom jazdiť.

Vďaka za radu.
27.08.2018 - 10:37:56
00
Serviste,
Mam na bajku RS PIKE a Monarch RT3 DENONAIR.
Po 3 rokoch uzivania ich chcem dat zoservisovat. Je to dlha doba, no bajk ma najazdene relativne malo, mozno 60 vyjazdov. No uz citit na vydlenze neni masloidna :)

Co by bolo fajn:
- Chcem to servisovat v BA, pripadne v okoli (tj. zapad SK).
- Ideal by bolo aby mi servisak aj dal rady, pripadne predal potrebne oleje/maziva aby som si maly servis vedel neskor robit pravidelne sam
- vedel mi osetrit maly skrabanec co mam na nohe vydlici
Viete mi poradit dobry servis? Vdaka popred za odpoved.
27.08.2018 - 16:00:44
00
caute mam problem na Boxxere WC s patronou Charger Damper mi behom zjazdu zacala vidlica asi v priebehu 20 sekund tak kopat ze som musel to dotlacit na parkovisko tam som skusil par krat este zapruzit na prazdno a po 3-4 zanoreniach prestala kopat ide extremne tazko do zdvihu velmi pomali sa vraca a vydava pri tom taky cvachtavy zvuk akoby tahala vzduch s olejom. co moze byt problem ? myslite ze len nejake tesnenie ? pokial s chargeru vytiekol olej bez odvzdusnovacej sady to nespravim sam vsak :( dik za odpoved.
30.08.2018 - 07:35:04
00
Nevedel by mi niekto pomoct s pruzinovou vidlou marzocchi bomber 55 rs 2009 ide velmi makko a chcel by som aby sla tvrdsie co by som mal zrobit preload mam na max. A pri pedalovani mi chodi 70% zdvihu. Co by som asi mohol zrobit.
Rozmyslam som nad hustejsim olejom.
01.09.2018 - 23:23:39
00
Co by si asi mohol robit? Zohnat tvrdsiu pruzinu a vymenit? Naucit sa efektivnejsie pedalovat?
Mimochodom, ako si predstavujes pritvrdenie vidlice hustejsim olejom?
02.09.2018 - 09:53:02
01
Tieto macochy sa zvacsa daju prifuknut.
02.09.2018 - 10:12:10
00
A da sa este niekde zohnat pruzina do tej vidly?
02.09.2018 - 10:44:25
00
Mozno este ano, najprv by som skusil Bartonicka (aj ked .. na moj posledny email neodpovedali, tak neviem) ... a kolko vazis ? A zisti si, co mas za pruzinu /farba - vaha, dlzka - zdvih/ a ci nie je prasknuta. Treba odsroubovat vrch na tej strane a len to vyberies. Mala by tam ist asi akakolvek pruzina na 55ku, ak ma rovnaky zdvih, mozno by mohla pasovat nejake z 35mm RS, ale to neviem. Alebo potom tu tusim raz niekto daval odkaz na firmu, co vie pruzinu vyrobit podla spec.

teoreticky mozno https://nlshop.cosmicsports.com/en/marzocchi-main-spring-55r-2012-c160k7-4-feder .. oni este maju dake veci na MZ, titanova pruzina do 55ky https://bikemarkt.mtb-news.de/en/article/1158858-marzocchi-55-titanfeder-k-7-n-mm .. len neviem isto, ci novsie pasuju do starsich, ak maju hrubsie vnutorne nohy (co asi budu mat), tak moze byt problem.

marinada: tieto 55ky neviem preco, ale nedali to tam :( (aspon teda 2010,11) .. dokonca aj na 44ke nie je ventil na strane pruziny, ale ak sa tam da taky vrsok, tak to funguje /som si taky hybrid spravil/. Ak by zohnal taky kus, mohlo by to zafungovat... aj ked neviem do akej miery bude tesnit. Jeden nikdy nevie u tych noh.
02.09.2018 - 13:24:40
00
Diky skusim nieco pozriet este ci nezozeniem niekde pruzinu na ty vidlu.
02.09.2018 - 14:06:55
00
keyboard_arrow_up