Vyborna recenzia a som rad ze som ich zatial neobjednal ako som chcel. Osobne pozeram aj po suuntach.
31.08.2018 - 12:21:13
01
No, asi takto: 10 rokov som používal Garmin Edge 305 a bol som úplne spokojný, tak som šiel do Vívoactive HR (predchodca VA3). Tam to bolo spočiatku tiež v poriadku, kým nezačali vylepšovať FW tak, že s každou verziou niečo dožubkali. Navyše update FW sa u Garmina oficiálne nedá vypnúť, čiže aj keď som bol s nejakým spokojný, nedalo sa pri ňom zostať. Preto som šiel do Amazfit Pace a až na meranie tepu im nemám v podstate čo vytknúť. To len tak na okraj pre tých, čo si myslia, že u Garminu je tráva zelenšia. Možno je o niečo zelenšia (Garmin Connect funguje celkom pekne), ale za niekoľkonásobnú cenu. Pre mňa je momentálne Garmin na blackliste (kým nezrušia povinný update FW) a doporučujem si pred kúpou počítať oficiálne Garmin fórum, aby sa človek vyhol prípadnému sklamaniu...

Prípadne aj: https://www.reddit.com/r/GarminFenix/comments/5sllwn/fenix_3_hr_altimeterbarometer_issues/
31.08.2018 - 14:04:23
01
tak potom to Suunto :)
31.08.2018 - 14:12:57
00
Tak sa mi vidí, že som si mal nechať tie staré Fenix 2 a nešpekulovať. Tie fungovali absolútne bez problémov.

Najprv mi Stratos počítal za výjazd 8000 výškových a podobne čísla. Teraz sa zase dostávam do výšky Gerlachu keď za deň pár krát idem hore a dolu. A najhoršie, že predtým to robilo len pri biku a pri turistike to bolo ok. Teraz sa to už serie pri všetkom.

Drobnosť pri update opravia a narobia kopec nových ešte väčších chýb.
31.08.2018 - 14:15:39
00
Jeden pre mňa podstatný rozdiel je v tom, že Amazfit síce ohlási, že existuje nový FW, ale nenúti ma ho inštalovať (tak to fungovalo v časoch Edge 305 aj u Garminu). Takže momentálne som stále asi 2 verzie pozadu na FW 1.3.5 a možno na ňom zostanem už natrvalo...
31.08.2018 - 14:37:36
00
Veľmi rád by som ostal pri nejakom funkčnom. Zatiaľ čo ich mám sa im taký vydať nepodarilo 😂
31.08.2018 - 14:52:19
00
Stratos je novší, daj im ešte trochu času... :)
31.08.2018 - 15:12:53
01
https://www.sportby.sk/outdoor/hodinky/gps-hodinky/suunto-spartan-trainer-wrist-hr-black/?selectedVariant=106327

mne sa pačia tieto a aj cena je celkom v poriadku. Kto vie ako to je s V.m u suunta. Tie VA3 sa daju za cca 250 eur samozrejme všetko sú to ceny u nás.
31.08.2018 - 15:14:37
00
Jasné, čakám ďalej. Predajné už aj tak nie sú 😂
Drbol som s nimi na Carbonkiller-i tak majú pár škrabancov a záruka padla kvôli odomknutie bootloader-a.

mireq1 napísal:
volodaj na amazfit pace s najnovsim fw po vzore stratos sa mi stava presne toto iste co aj tebe, ak rychlo prejdem zjazd tak niekedy nestihnu tu zmenu zaregistrovat a vyska zamrzne a potom ked idem aj do kopca tak nepocitaju nastupane metre pokial sa nespametaju a niekedy mi tym chyba aj 200vm.


Riešenie si zatiaľ asi nenašiel čo? Nepomáha použiť napr. iný typ aktivity alebo niečo podobné. Asi len čakať na ďalší update, dúfať a modliť sa :D.

edit: Pozerám, že vyšiel nový Stratosfied, tak idem updatnúť a veriť v nápravu :D
31.08.2018 - 15:20:37
00
Hmm, takže vravíte, že radšej ísť rovno do drahších napr. Garmin Vivoactive 3?
Btw. čítal som, že aj Fenix F5S nie je na tom bohvieako s presnosťou altimetra, je to skôr orientačná hodnota, takže v tomto smere nebudú asi žiadne hodinky spoľahlivé.
01.09.2018 - 08:23:47
00
Caute,par dni dozadu som precital celu tuto temu,odvtedy mam zmiesane pocity ci ist do Stratos alebo nie. Su to nabite hodinky za super cenu,ale pokial maju robit problemy ako ma/mal volodaj tak pre mna je to neakceptovatelne. Pri pomere cena/vybava/dizajn nemaju konkurenta. Pouzival by som ich cely den + beh,bike,posilka. Objednaval by som ich z fontech.sk kde je rocna zaruka,ale neviem ci by ju akceptovali pri problemoch ako mal volodaj. Ako to mate momentalne s fungovanim? Dik
02.09.2018 - 13:06:38
00
mam ich cez dva mesiace, a zatial vyzeraju viacmenej ok. Kamos ma nejaku vyssiu radu garminov a vysku mu to striela +- 400m.
02.09.2018 - 17:36:36
00
Tak ja mam momentalne cyklopocitac sigma na reklamacii, tak teraz miesto neho pouzivam hodinky amazfit pace, a uz treti zaznam po sebe mi hned ako idem z prveho kopca (rychla zmena nadmorskej vysky) tak vyska zamrzne a uz do konca zaznamu sa to mota len okolo tej istej vysky a tym padom mi uz ani nepocita nastupane metre, ale zvysne veliciny funguju, len zamrzne barometer. Je v nich FW 2.8.0.5
03.09.2018 - 17:05:32
00
Este keby niekto vedel porovnat garmin a suunto
03.09.2018 - 17:15:13
00
mireq1 napísal:
Tak ja mam momentalne cyklopocitac sigma na reklamacii, tak teraz miesto neho pouzivam hodinky amazfit pace, a uz treti zaznam po sebe mi hned ako idem z prveho kopca (rychla zmena nadmorskej vysky) tak vyska zamrzne a uz do konca zaznamu sa to mota len okolo tej istej vysky a tym padom mi uz ani nepocita nastupane metre, ale zvysne veliciny funguju, len zamrzne barometer. Je v nich FW 2.8.0.5


Uvidíme, snáď to skoro poriešia. Vyšiel medzitým nový update ale ešte som nestihol otestovať. Mal som v pláne dnes, ale po 7 km som sa kvôli dažďu otočil.
03.09.2018 - 17:30:18
01
keyboard_arrow_up