Však vyzerá to tak, že skladacia nebude.
31.08.2018 - 14:57:35
00
ceruzka napísal:
Však vyzerá to tak, že skladacia nebude.
este je tu Kickbike Clix, ale netusim ako sa na tom jazdi. Najblizsia je vo Viedni.

https://www.kolobezky-kickbike.cz/cs/kolobezky/kickbike-clix-14
31.08.2018 - 15:16:14
00
Vôbec nevyzerá zle. A spĺňa všetky parametre. Takže dilema medzi tromi.
31.08.2018 - 15:20:37
00
footbike bývame v Repine, to je smer z SPB na Vyborg (na Fínsko). Volá sa to “Kurortnyj” (oddychový) rajón, kedysi tadiaľ šla priamo hranica medzi ZSSR a Fínskom. A čo sa týka terénu - piesočné pobrežie, borovicové lesy. A asfaltové chodníčky )

Prílohy:

E0510874-567F-4890-ADB0-A861459A3B2F.png
E0510874-567F-4890-ADB0-A861459A3B2F.png 2.73 MiB thumb_up0thumb_down

31.08.2018 - 15:29:21
00
duves napísal:
To je jedno, ak by tam dal najtenší plašť aky by zohnal, žiadne zlepšenie.
Ta kolobežka je určena do šotoliny, na rozbity popraskany asfalt, stačí ak je prasklina od koreňa blízkeho stromu a na plnokrvnej pretekarskej si tam ani nelízneš. Teda lízneš, ale podvozkom.
Apropo, kolobežka do skutočneho terenu ani neexistuje. Resp. neexistuje taka technika jazdy, aby si to dal na trailoch pre horske bicykle.
Je mi jasne, ze priechodnost v terene je obmedzena konstrukciou a ma svoj limit. Nemyslel som vymenu plasta, ale iba to ze je to specialna musherska konstrukcia. Co sa tyka plastov tak valivy odpor je diametralne rozlisny medzi agresivnym terennym vzorom a nejakou cestnou verziou. To predsa pozna kazdy z biku. Urcite chcem vyskusat na mojej tensi plast, len musim zistit ci strata vysky naslapu nebude tragicka. Mam pocit zeby mi viac sadla cestna kolobezka. Mozem sa dostat k MIBO Gran Turismo, ale rad by som na nu nejaky relevantny nazor od nejakeho majitela. Cital som tu, ze niektori jazdia brutal priemerky a to si neviem nejako vysvetlit kedze po rovine davam max 24km/h a rychlejsie to neukopem. A na zaver len take nic nevypovedajuce cislo. Kolobezku mam od 7.8. a ku dnesnemu dnu som najazdil cca 390 km.
31.08.2018 - 19:10:53
00
drotar napísal:
Je mi jasne, ze priechodnost v terene je obmedzena konstrukciou a ma svoj limit. Nemyslel som vymenu plasta, ale iba to ze je to specialna musherska konstrukcia. Co sa tyka plastov tak valivy odpor je diametralne rozlisny medzi agresivnym terennym vzorom a nejakou cestnou verziou. To predsa pozna kazdy z biku. Urcite chcem vyskusat na mojej tensi plast, len musim zistit ci strata vysky naslapu nebude tragicka. Mam pocit zeby mi viac sadla cestna kolobezka. Mozem sa dostat k MIBO Gran Turismo, ale rad by som na nu nejaky relevantny nazor od nejakeho majitela. Cital som tu, ze niektori jazdia brutal priemerky a to si neviem nejako vysvetlit kedze po rovine davam max 24km/h a rychlejsie to neukopem. A na zaver len take nic nevypovedajuce cislo. Kolobezku mam od 7.8. a ku dnesnemu dnu som najazdil cca 390 km.


Jedno GT-cko bolo na predaj v Ba. Pre mna je to asi najsympatickejsie Mibo. Zehlicka, ktora ide skoro sama a zbytok si clovek odslape. Pre mna osobne bola jazda na GT sympatickejsia ako na Revoo. Naslap nizucko nad zemou a na hladkych cestach uplna parada. Velmi sa mi pacia tie plaste Vredestein. Ak si vsak mladsi a mas sportovejsie ambicie a trolinku nahanas aj gramy, tak Race Max a Wolfer su o dost lahsie. Co sa mi ale na Mibe pacilo najviac, ze ani pri mojej vyssej vahe kolobezka neklakla a pri odreze nezapruzila. Citis odozvu na kazdy odraz a sinies sa paradne dopredu. Nevlastnim ju, ale jazdu na getecku som si fakt uzil. Mozno jedine Mibo, ktore ma fakt oslovilo. Turisticko sportova kolobezka.
31.08.2018 - 20:56:37
00
Vdaka. A ano som mladsi. Mladsi o 3 roky ako šesťdesiatnici :D ale nevadi. Kazdopadne vdaka za info. Chcem to pre vlastne potesenie a MIBO preto, lebo sa k nej viem dostat priamo od zdroja. Crussis Urban 4.2 je fajn krasna, stylova uni kolobezka vzbudzujuca obdiv vsade kde pridem, ale rad by som skusil skratka cestak. Na horskom biku mam najazdene XY kilometrov a az po kupe cestaku som zistil aky diametralny rozdiel medzi nimi je. Rad sa preveziem vzdy na oboch. A u kolobeziek si myslim, ze to bude podobne. Cestna bude rychla a tie s tlustymi gumami budu pohodlne na dlhsie vylety. Sportove ambicie v tomto smere nemam tie prenechavam mladsim minimalne o rok :D ale clovek nikdy nevie. Az sa budem kondicne citit tak, aby som sa bez obavy a hanby postavil na startovu ciaru a objavi sa nejaky pretek tak preco nie. XCM som si uzil do syta, sutazenie ma bavi stale a toto by bola celkom fajn moznost si to aj takto vyskusat.
01.09.2018 - 12:14:28
02
drotar... v podstate vsetci co na slovensku jazdia trochu rychlejsie su uz po patdesiatke. Na majstrovstvach Slovenska si uz po dva roky delime prve dve miesta s Mirom Ilovicnym z Myjavy (mimochodom dnes bol na majstrovstvach rakuska druhy s vybornym casom). Neviem cim to je, ale mladez k nam kolobezkarom nejako neinklinuje. Asi maju nejake psychicke zabrany kopat na kolobrnde, kedze bicykle su take in a velmi moderne... A ak si raz kupis cestnu kolobezku, co dufam bude velmi skoro zistis ze prave ta cestna je mimoriadne vhodna na dlhe vylety. Ja som jazdil na biku, ale nejako som si nevedel zvyknut na ten uboleny zadok po niekolkych hodinach. A na kolobezke nic take nehrozi, telo sa unavuje symetricky a rovnomerne, a pri troche trenovanosti zistis ze ani 70 ci 100 km nie je problem... A k tej rychlosti. Mal som podobnu dilemu a spominam si ako mi pred rokmi pozical vo Viedni Guido velku kolobezku a na nej som s maximalnym usilim dosiahol na dve sekundy zavratnu rychlost 25 km/hod. Vtedy som nedokazal pochopit ako mozu jazdit priemerky 30 km/hod..? V podstate to nechapem ani teraz, ale vdaka tomu ze beham sa mi primerka zvysuje. Ja som maval priemerky na pretekoch cca okolo 21 km/hod ale od minuleho roka som zacal behavat (tri krat dokonca aj schody.. :)). Zatial mojim TOP vysledkom co sa tyka priemerky boli preteky v Pardubiciach (kde ma aj pekne potiahli v malej skupinke) a dal som priemerku 27,1 km/hod. Zakladom uspechu je sila odrazu..a ten je dany silny svihom. Ked si pustis nejake videa z pretekov, vsimni si ako vysoko dvihaju koleno a ako pri svihu "klopkaju" prednou castou chodidla o zem. Dlho som to skusal a hladal ako na to na mojich vyletoch pri dunajskej hradzi. A uz raz ked dosiahnes taku rychlost, je len otazka intenzity treningu ako dlho si ju dokazes udrzat. A k tym kilometrom..mas profil na STRAVE? Ak nie, bolo by dobre si ho zalozit, pretoze sice strava nema prednastavene kolobezky, ale zase su tam vsetci kolobezkari ktorych poznam a o ktorych viem ze jazdia dobre a rychlo. A to uz je samo o sebe motivujuce, ked vidis ako si v Rakusku, Cechah ci Holandsku krutia desiatky kilometrov a vzajomne zdielaju...
01.09.2018 - 21:26:56
00
Hovoríš o tom Mirovi, ktorý založil túto tému? Zrejme ani nevie jak moc je dnes aktívna.
Otázka na foto, ktoré si sem dával posledne: jazdec s číslom 164 má tiež homemade?
02.09.2018 - 14:32:08
00
drotar napísal:
Je mi jasne, ze priechodnost v terene je obmedzena konstrukciou a ma svoj limit. Nemyslel som vymenu plasta, ale iba to ze je to specialna musherska konstrukcia. Co sa tyka plastov tak valivy odpor je diametralne rozlisny medzi agresivnym terennym vzorom a nejakou cestnou verziou. To predsa pozna kazdy z biku. Urcite chcem vyskusat na mojej tensi plast, len musim zistit ci strata vysky naslapu nebude tragicka. Mam pocit zeby mi viac sadla cestna kolobezka. Mozem sa dostat k MIBO Gran Turismo, ale rad by som na nu nejaky relevantny nazor od nejakeho majitela. Cital som tu, ze niektori jazdia brutal priemerky a to si neviem nejako vysvetlit kedze po rovine davam max 24km/h a rychlejsie to neukopem. A na zaver len take nic nevypovedajuce cislo. Kolobezku mam od 7.8. a ku dnesnemu dnu som najazdil cca 390 km.

Keďže nemám pretekarske ambície, nejake časové limity ma netrápia. Na galuskach na cesťáku som si užil svoje.
Kolobežku mam na udržiavanie kondičky, na objavovanie krás prírody.
A toto na pretekarskej kolobežke nedá nikto
02.09.2018 - 17:38:11
00
Dnes som si dal taky hodinovy okruh kde 90 % bolo po nespevnenych cestach. Super makacka. Najviac ma tesilo ked som hore kopcom daval bike turistov :D Inac som si nainstaloval Stravu a sklamanie. S anglictinou si netykam, vsetky informacie ktore ma zaujimaju su spoplatnene. Zajtra ju skusim este zlomit ale su aj lepsie free appky pre sportovcov ako tato.


Naposledy upravil drotar dňa 03.09.2018 - 21:08:26, celkovo upravené 1 krát.

02.09.2018 - 21:25:01
00
tirov napísal:
Hovoríš o tom Mirovi, ktorý založil túto tému? Zrejme ani nevie jak moc je dnes aktívna.
Otázka na foto, ktoré si sem dával posledne: jazdec s číslom 164 má tiež homemade?

Ano, Miro zalozil tuto temu. Velmi sem nechodi, on vseobecne nie je velky fanusik modernych technologii. Ta kolobezka je karbonova kolobezka. Vyraba ich Piet Groeneveld z Holandska. Je to rucna vyroba na zakazku. Vyraba ich rocne velmi malo. Najviac ich pouzivaju holandania, ale dve su aj vo Viedni. Krasny, uslachtily stroj.
02.09.2018 - 21:42:04
01
tirov napísal:
Hovoríš o tom Mirovi, ktorý založil túto tému? Zrejme ani nevie jak moc je dnes aktívna.
Otázka na foto, ktoré si sem dával posledne: jazdec s číslom 164 má tiež homemade?

S tym cislom 164 to je jeden Francuz a je to home made produkt. Podoba sa to n Groenvelda, ale nie je to Gorenveld. Robil si to sam a zaujimavostou je pomerne velky razvor kolies, vdaka comu si frantik na tom v klesaniach vzdy ucupol. Asi kvoli oddychu. Zaujimave su aj kolesa, pretoze 1ks ma cennikovu cenu 1600 evri. Boli tam viacere domace vyrobky... dokonca az v leveli nahrubo nalaminovaneho karbonu bez nejake snahy o brusenie ci nebodaj lakovanie ..:) nieco som aj nafotil..pozriem a hodim sem foto...


Naposledy upravil ddemo dňa 03.09.2018 - 17:12:14, celkovo upravené 1 krát.

03.09.2018 - 16:55:57
01
Toto je nemecka stavba od Bernharda Bohlera ( na MS skoncil na 10. mieste )... cista karbonova stihacka s velmi pekne spracovanou hlavovou trubkou... :) V pozadi moja Ultima

Prílohy:

IMG_20180721_142103.jpg
IMG_20180721_142103.jpg 1.05 MiB thumb_up1thumb_down

IMG_20180721_142109.jpg
IMG_20180721_142109.jpg 701.66 KiB thumb_up2thumb_down

03.09.2018 - 17:11:25
02
drotar napísal:
... ale su aj lepsie free appky pre kolobezkarov ako tato.

Ktoré?
03.09.2018 - 17:45:55
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up