ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice - Majstrovstvá SR

01.09.2018
7. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky
Zúčastnených bikerov (294)
10adidas10110erickoace123AK47_TRMAlex2002alexovitsanaxagoreandreaandrejxcxAndriiAnonymousantilopabiker100birelbmartinBoreasbranislav.mgrlukacBranoMabromocipocistycizmarjan333cruelCsokascyklista111CyklosportDODYdada98daniel153danielsmoradadavhandavid987Davidex10ddrmodesdelmatdiawadjankodominikmako05drahomir1dubielmarekDuciDudySVKdusan668dusanlukacemilbikeremsierjumboetto1973fabisikFarky-KEFedák Dušanferkodankofero.cernotafleuryfrantisekkorlgabo78gabriela49gabrielnemcikgaitor99GaliPetGekon.KarolgerbocgerocrradoGeskerGhostakerrGlevoGrand9gravelergrupetogurohartmannrodohogermajsterHPHhunt9ibixIcemanRVImromanistvan.bertajachmelJán Kováčjan.niedobaJanciSJanka18janvirostkojarobeerjaroslav_hjelo520jeylmjhlejimminojimmy263JKojohny29jojoAUTHORjozef visjozefsonntag626Jozo_1012julo93Juraj2jurajSjurajvlkkalikamilovicKarci76Kaskajakesk8kisgalyakiwipopklocmarekkriskrystof08kurt.magsamenlaci.tomlacobrladislavcechlegiLechulg57LIGRlkvaskaluckLukas8700lukaspodrackyLukyKm.kadorikm4joMajkyFmajofabriciMaomarccinMarcelfeltmarceltatryMarek-MTBmarek.contofalskymarekhorvath9121MareKMMmarianduzbabamarinicammarkom2martin.dzadonmartin.lmartinko76mastoMatej83Matelomato58matocykelmatostarmatotopeMattkomatus.gomolcakMeakymickelson99miGelMichalCverha11michalmazurmikulmilanvrmilsumipetmirocigymiropalickamiroslav2112MiSMischo_21miskokovacikmjkmjkmjkmkostelmlemojmirguzaninMP18mpodobonskympradamullermmurko444nata1meisternemcikovabeataneronnordonobchod428ondreyPatrikPaumerpavol.tonka423pcolkaPeci13Pedro-TpedrofoltapepeglPeter6Peter89peterpjPeterSmilnanski25PeterszpetocervikpetrepilaparnicapipistabenoPistik777Pogo89ponynkoppetrovskyproximus71QuinkentR.A.W.E.R.2.0radkosabolrado88kRadobikerralive5Ramonbikerastislav.balockorastislavdzurikrecmaroricardo-manRišo 15robertttRobo87roman.geregroman33romanfendekRomanMucharonykubaRoStRTO-kerudohorvathrufus828sabicadsalyiferisandrakomaromysariksbrehyscottmanseamastercontrolsefkoSchustisimonskskatechatslavokoverslavomirmatejsmelkovasmorkosmykySNBzuziSodjagsparkSpecialmanspeedyenergystahik3Stanley9stanohvizdosstarosta.uhorskestarsidurcovStecilstefant10straka.michalStrenkisunshinesSvit33Svkmatejszabomirotabbitashunkothe-redsoxtheodortino888TO-mastodtomihausertommeetommy13Tondo6tsabolurban778vandalcadvavcoveronika66vierakissvikilukvladi78vladimirnemcikVlado-234vlastochvlukacsvycpavWaldisxbikerxdanko00YANKEEzdeno063zsofi70zuzu3011Zuzulla
Trat ako vzdy ok. Jedlo cim dalej tym slabsie. Pol hodiny stat na cestoviny a pol na napoj. Vyhlasovanie vysledkov aspon o 2 hod. skor. Nakoniec tam bolo pomaly 5,5 ludi. Bolo tiez konstatovane, ze Kosicania isli uz domov.
03.09.2018 - 18:22:39
00
Neviem preco hl. organizator nevysvetli, preco musime startovat sucastne.
03.09.2018 - 18:25:09
01
ani ja nechapem prečo je štart spoločný, ked na všetkych maratonoch je posunuty.. asi su nato padne dovody.
03.09.2018 - 18:52:12
00
Čo ja viem, tak dôvod je prejazd hlavnej automobilovej cesty medzi Košicami a Ružínom pri odbočke na Jahodnú. Je tam časové obmedzenie.
03.09.2018 - 19:41:00
00
ahojte , na tému spoločného štartu 50 a 80 som už odpovedal snad stokrát, každý rok na fore, každý rok aspon desiatim ktorí ma s tým dookola otravuju počas podujatia v mailoch a sukromných správach...a nestíham sa venovať doležitejším činnostiam. Napríklad príprave ročníka 2019 a 2020 ktoré aktuálne riešim... ano 2 dni po 2018..
Keby to bolo možne a logické a výhodnejšie pre vačšinu tak to už dávno, asi od začiatku tak urobím. stále nie je. okrem rôznych iných technických prekážok je najpodstatnejšie to že by prvý z 50ky došiel polovicu z dlhej už na Bankove( bavíme sa o časovom odstupe štartov 30min až 1hodina) a hlavne v najviac singlovej časti trate . Skuste sa víťaza 50ky opýtať či by to chcel, či by chcel prehrat napr. majstrovský titul koli tomu že jemu sa niekto neuhne a za ním superovi ano lebo to tak prave vyjde...a skuste sa opýtať poslednu polovicu 80ky či by chceli aby na nich revali pedesiatkári zozadu že puste ma....
Alebo snad opačne ? pustit Višnovského a Boudneho za 400 pretekármi z 50ky ?
Ostatné veci su už len technického, finančného, marketingového a zážitkového charakteru, čo nevidím zmysel vysvetlovat ludom ktorí vobec netušia čo organizácia takého podujatia obnáša. Každopádne tie by som pri štatovnom cca 40€ asi aj zvládol zabezpečiť ale to by asi nechcel nikto z tých 650 štartujucich.
Porovnávať z ostatnými .... to by ste sa mohli opýtať aj ostatných organizátorov prečo nejde u nich spraviť 40km singletrackov ako na Košickom... ved to vyzerá tak jednoducho ...nie ?
A ked už ste aj tie cestoviny spomenuli... keby 80 štartovala skor... došli by aj oni naraz s 50 a 20 a čakali by ste na ne ešte dlhšie a boli by ešte horšie.
Ku službám na Jahodnej som sa už tiež pár krát vyjadril, také su ich možnosti a schopnosti, už 15 rokov . Nepusita nás tam s vlastnou výrobou alebo dodávatelom/sponzorom ani len kávy nie to ešte cestovín alebo nápojov .
My na druhej strane nemáme inu možnosť kde inde tie preteky urobiť, sme vdačný za to zázemie čo tam je ,a hlavne nechceme, lebo by sme prišli o single aj iné atrakcie na trati.
Teplé sú tie cestoviny, a jedovate nie...na zahnanie hladu po pretekoch poslužia.
Ked je pre Vás prekážka spoločný štart...nech sa páči... slovensku je takých pretekov kde je to rozdelené po k...t ( pardon ) .Ked chcete dobrý guláš alebo halušky aj také poduajtia nájdete každý víkend... aj tri.
Ked si chcete užiť maratón po singloch tak vás rád uvidím o rok.

Jaj ešte k tým hnusným tvorom.... Dnes ráno som pri odznačovaní schytal sršna aj ja, pre zmenu na Bedli.... žial aj oni sú súčastou nášho podujatia. Oni dokonca nerozlišuju riaditela pretekov od pretekára. A nemajú trvalý pobyt kde by sme im mohli doručiť stažnosti. Pre tento rok som mal v zálohe obchádzku na tom mieste kde boli vlani keby sa nahodou objavili.... a oni svine sa prestahovali. Záchranári su na našej akcii nato extra pripravení ale nič viac s tým asi urobiť neviem. ked tak ešte skusiť preložiť akciu na december.

Dakujem za konštruktívne kritiky, postehy a nápady...z takých čerpám a beriem k srdcu.... ale ked sa nenahneváte na tieto témy už nebudem reagovat... a idem pripravovať další ročník , mtb xc sériu a cyklokros.

Dakujem za pochopenie.
04.09.2018 - 00:41:03
032
Kristina klobúk dole a veľké gratulujem. :y:
04.09.2018 - 06:28:27
01
Report od Kaskaja
04.09.2018 - 08:05:04
00
ano , presne tak ako vravi organizator ..... ja sa malokedy pustam do polemiky ale treba si uvedomit ze z tych tisicok bikerov co sa zucastnuju tychto podujati ma iba mizive percento skusenost s organizaciou a preto to tak aj vyzera ked poukazuju na nieco co si z tej druhej strany pohladu neuvedomuju ... po preteku som sedel s kamaratom , pili sme pivo na ktore sme dlhsie cakali a debatovali sme o "cateringu" ktory je tradicne na Javornej taky aky je ale konstatovali sme ze s tym sa asi neda vela robit a ze nam to predsa nerobi az taky problem, je vikednd a casu mame predsa dost .... spominam si ze niekedy pred 10-15 rokmi sme chodili na mtb-ka ako partia v hojnejsom pocte a niekedy sme zostavali az do nedele , po preteku resp. pocas neho nam sluzby robili frajerky ci zeny ktore varili gulas a my sme zostavali na mieste este aj po skonceni tomboly kym sa nezjedol gulas ci slaninka a klobaska .... aj my sme sa casom zmenili , mozno sme pohodlnejsi , ale potom by asi bolo dobre si postavit otazku ze ci cena takehoto podujatia by nemala byt vyssia ( myslim poplatok) a pretekar by nemal moznost registracie na poslednu chvilu - ides alebo nejdes , ved z pohladu organizatora je to o podstatny kus stresovejsie , jedno horsie pocasie a ste v riti .... praca nie na jeden den je zrazu navnivoc... ja si myslim ze by sme mali byt radi ze existuju nadsenci -organizatori ktori nam moznosti ponukaju a mna nezaujima ci sa na tom "nabalia"- ak vobec , ja im to vlastne prajem , aby to robili dalej lebo ja by som to napr. nedokazal ... na zaver spomeniem skusenost s podobnym podujatim ako su nase mtb serie v Polsku kde chodim paralelne uz tiez viac ako 10 rokov, tam dokonca vznikla skupina organizatora ktory pripravuje preteky pre rozne miesta , funguje to tak ze si ho objednate a v spolupraci s nim organizujete , tym organizatora sa tak presuva z tyzdna na tyzden na ine miesto a za svoje sluzby si da zaplatit, pretekari maju stale to iste cislo celu seriu , plati sa vacsinou vopred a tak ked prichadzate na preteky nemusite ist na ziadnu registraciu ( prihlasite sa cez internet) , pripnete si cislo a vyrazite... v pripade ze si rozmyslite ze na pretek nepojdete mozete stornovat ale myslim iba par hodin pred pretekom a peniaze vam vratia alebo zostanu na dalsie podujatie pretoze peniaze idu stale na teni isty ucet ...
04.09.2018 - 08:59:25
01
Trat pripravena vyborne, oznacena taktiez, nedalo sa stratit. Oproti inym maratonom som sa vdaka single trackom smerom dole zabaval a viac som si to uzival ako na inych pretekoch. Smerom naspat na Jahodnu po single tracku to uz bol problem, ked som sa dostal do vlaciku a dlho nebolo miesto kadial ho predbehnut :/

Otazka pre ostatnych: Prisla vam po prichode do ciela SMS s vysledkom, alebo som bol len ja jediny pripad?
04.09.2018 - 09:01:25
00
Len škoda,že kaskaja spomenul všetkých majstrov a pritom zabudol na Kristinu, ktorá je tento rok aj majsterkou Europy XCO masters a v Košiciach prišla do cieľa ako 1. žena v absolútnom poradí
04.09.2018 - 12:23:41
00
Fantastická organizácia, fantastická trať, jednoducho super robota tomihauser! Škoda že som kvôli problémom v polke trate musel skončiť, ale prvú polovicu som si teda naozaj užil aj keď som kvôli laktátu skoro nevidel. Teším sa znova o rok.. a potom o dva..a potom znova :)
04.09.2018 - 12:59:14
01
Sms neprišla ani mne. 😊
04.09.2018 - 13:08:53
00
SMS je príplatková služba u časomiery.... je to viacmenej symbolická suma, o to nejde, len sme to zabudli aktivovať . Oni sa nepýtali , ja som nepovedal. Takže nám to tento rok ušlo, prepáčte.
04.09.2018 - 13:16:37
03
prvosienka napísal:
Len škoda,že kaskaja spomenul všetkých majstrov a pritom zabudol na Kristinu, ktorá je tento rok aj majsterkou Europy XCO masters a v Košiciach prišla do cieľa ako 1. žena v absolútnom poradí

Nespomínal tam žiadnych víťazov masters v MSR XCM.
Dal tam odkaz na výsledky.


Naposledy upravil milsu dňa 04.09.2018 - 13:43:53, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2018 - 13:34:43
00
celkovo tie baby šli parádne, palec hore pre všetky čo dali dlhú!
04.09.2018 - 13:38:51
03
keyboard_arrow_up