Nazdárek všetci.
Prednedávnom som si kúpil nový bike, je to Wheeler pro 69, 21" ( http://www.wheeler.cz/archiv/index.php?id=125&r=2006&c= ). Som s ním spokojný, akurát jednú vec by som chcel troška zmeniť. Som vyšší ( 190cm) a mám pocit ako keby bike bol nestabilný. Oproti kamošovemu SUPu ( http://www.bikelive.cz/index.php?action ... ductId=355 ) sa až nepríjemne ľahko točí. Fakt je to rozdiel, je taký akoby nepokojný... Vadí mi to napríklad pri pomaličkých dlhých prudkych výšlapoch, kde je potom nestabilný, ale aj pri zjazde to je až nepríjemné. Ako to zmeniť, chcel by som športovejší posed a neviem kde začať. Dať preč lastovičky sa chystám (bo si ich neviem prestaviť s rohmi), zníženiť predstavec, alebo ho otočiť, fakt neviem kde začať... Dik za rady.
30.03.2008 - 19:28:37
00
pre zaciatok predlzit posed, dlhsi predstavec...posunut sedadlo dozadu...
30.03.2008 - 19:35:10
00
ano, dik, to by pomohlo, len má to dva háčiky. Pri posunutí sedla do zadu začne vyhadzovať predné koleso čo k stabilite nepomôže a predstavec mám pocit že je dosť dlhý, neviem či dlhší by už nebol na obtiež... Ale skúsim to ak nepomôže výmena lastovičiek za rovné na začiatok. Spíloval si už vidlu??
30.03.2008 - 19:39:43
00
upravit posed trochu dozadu ako pisal geroy by mohlo trochu pomoct,ale co sa tyka biku mohlo by byt lepsie vymenit vidlicu za dlhsiu(alebo trochu vacsi zdvih),stopa bude viac vpredu a bike bude stabilnejsi :idea:
30.03.2008 - 19:44:31
00
to by tiež možno šlo, len by si to vyžadovalo investície väčšie. Vidla je nová a aj keď nič moc, nechám ju chvílu slúžiť ešte...

Kolko máte krúžkov pod predstavcom? Čo to spraví keď pôjdu preč??? :?: :?: :?:
30.03.2008 - 19:48:11
00
podla mna to este zhorsi-potrebujes uplne opak-zdvihnut posed...mozno prave kratsi predstavec.Aku mas vidlu?Mozno sa da zvysit zdvih...
30.03.2008 - 19:52:21
00
hehe :shock: tak to je pekná haluška. Teraz fakt neviem kto z vás má pravdu. Vydla je Suntour SF-XCR LO, s tou človek moc nenarieši... Skôr fakt rozmýšlam, znížim rajdy odobratím podložiek a spílenim vidli.
30.03.2008 - 19:55:39
00
Ja by som povedal, ze pomoze skor posunut predstvec nizsie a pripadne dat aj dlhsi(rovny volant ta asi tez trosku posunie dopredu). Tym sa ti dostane aj tazisko viac nad predne koleso a bude sa ti vo vyjazdoch menej dvihat a budes moct aj to sedlo trocha dozadu dat. Rovnako by pomohla aj dlhsia vidla ako pise warzone kedze by predlzila stopu ale by zas zdvihla predok a to by asi nepomohlo. Najjednoduchsie bude na zaciatok presunut podlozky zpod predstavca nad(netreba hned pilit) a sedlo o kusok vzad a skusat co to robi.
30.03.2008 - 20:06:27
00
S tym posuvanim sedla do zadu to nie je len tak.Su urcite pravidla pre predo-zadnu polohu sedla...Urcite zrezat krk az po hlavove pripadne dlhsi predstavec.tazko takto posudit ked ta clovek nevidi na nom sediet.Ono vacsinou mensie ramy su zivsie,ale pri 21" palcovom rame je to zvlastne.
30.03.2008 - 20:12:04
00
Dik Žigo, k tomu to riešeniu sa pomaličky prepracovávam štúdiom netu aj ja :idea: Áno, najprv iba prehodim podložky a uvidím čo to spraví, ak pomôže, zmenim rajdy za rovné a budem aj píliť...

Inak dosť ma prekvapuje, že zatial ako to tu pozerám sa táto téma neriešila a pritom sa týmto dá napraviť vela... Bol som zviknutý na tvrdo XC stroj, toto mi napriek tomu, že to nie je žiadne enduro tak troška pripadá. Treba mi z toho spraiť výkonostný bike. :twisted:
30.03.2008 - 20:14:32
00
Zaklad je nastavit posed podla pravidiel tak ako ma byt nastaveny.A na zaklade tohto potom upravovat.
30.03.2008 - 20:39:27
00
posed podla pravidiel?? A to ako? Maximálne tak prestavíš sedlo a si v koncoch nie? :?:
30.03.2008 - 21:03:55
00
Prepáč no pri 190cm by ti nemal byť 21 palcový rám(bike) malý. Zdá sa mi to čudné.. pokial máš pri 190cm a 21 ráme neistotu riadenia tak by som problem hladal v geometrí rámu a nie v nastavení posedu.

ŽIGO: nemáš pravdu! pri krátkom posede mu nepridá na istote riadenia otočenie predstavca dolu. A takisto ho nenatiahne ani vymena vlastoviek za rovne, práve naopak. Vlastofky kedže su ohnute po viacerých osiach pri správnom uhle posuvaju malinko posed dopredu


Si si itý že je to 21"?
30.03.2008 - 21:20:27
00
sedadlo dozadu s mierou - aby si nemal zdravotné problémy, ako bolesť klien napríklad... pozri VELO 3/2008 tam je toho o nastavení správneho posedu až až... :idea:
30.03.2008 - 21:31:45
00
Myslim, ze zmenou dlzky predstavca a posunom posedu geometriu ramu nezmenis. To sa ti podari jedine zmenou vysky (vymenou) vidlice. Aj ked, mne sa bike zda najovladatelnejsi pri dlzke predstavca 60-70 mm. Dlhsi bol lepsi na dlhsie rovinate cesty a na stupania.
30.03.2008 - 21:33:23
00
keyboard_arrow_up