milos21 Vsetko funguje :) .

Prave pre taketo chobotiny som na notebooku presiel na Windows. Linuxy riesim uz len na serveroch :).
09.09.2018 - 22:02:50
00
To som predpokladal. Na Opere by to malo tiež fungovať, ale po prepísaní knižnice libffmpeg.so z preliadača Chrome. Minule som to nerozchodil a dnes tiež nie, nenašiel som vhodnú verziu na najnovšiu Operu 55, po prepísaní mi Opera vždy padla :lol: možno treba počkať.

Ja som mal za 10 rokov 2 problémy, na ešte starom Asuse po zapojení jacku nevypínalo repráky, stačilo niečo niekde prepísať podľa návodu (keby som nebol vtedy na intráku, tak to ani neriešim). No a aktuálne tento. Ubuntu od 8. po aktuálne 14. Zlom bol, keď ma Window XP už totálne nasral a dookola som preinštalovaval :lol: Notebooky som vždy vyberal tak aby som nemal potencionálne konfliktný HW, v mojom prípade BFU proste len Intel. Mne sa páči hlavne to, že po nainštalovaní všetko vždy išlo, aj po pripojení periférie, nebolo treba nič inštalovať a riešiť... Hlavne je svižný na slabšom HW.
09.09.2018 - 22:12:28
00
Fakt ešte fičíš na Opere 12? Ja som to vzdal dávno (prestal ísť Twitter) a prešiel krátko na novú Operu a potom na Vivaldi. Ale zistil som, že 12.18 mám ešte nainštalovanú. Z tebou spomínaných stránok som skúsil CSFD, Vimeo a TV Sme. Prehralo mi akurát trailer na CSFD, ostatné nešlo nič. Som na Windowse, takže to asi nebude len tým Linuxom.
09.09.2018 - 22:32:35
00
Práveže nefičím, aktuálne mám 55 lebo som dúfal, že tam už videa pôjdu :) (predtým som mal asi 43, ale to je nepodstatné pri súčasnom číslovaní programov - "1 číslo každý týždeň") A ak to na Windowse niekomu ide a niekomu nie, tak to už vôbec nechápem :(
09.09.2018 - 22:37:26
00
Jaj prepáč, zle som pochopil tvoj príspevok z predchádzajúcej strany. Tým pádom aj ignoruj to, že mi to na Windowse nejde, keďže som to skúšal v tej 12ke.
09.09.2018 - 22:41:20
00
Aha, v pohode, prežijem to :D
09.09.2018 - 22:47:45
00
milos21 na operu ako pisali vyssie (aj na vivaldi) treba by default upravit link na libffmpeg. Vzdy po update (ked sa prepise) dat link na chrome kniznicu, alebo sa pohrat troska viac neviem do ktoreho priecinka skopcit fungujuci libffmpeg a myslimze oba prehliadace by si ho, teoreticky, mali vediet natiahnut. Zodpovedna kniznica je u mna /usr/lib64/opera-stable/libffmpeg.so

Teraz som ale skusil, a Opera (52.0) mi, zda sa ze by default prehrava (nepamatam si ze by som menil linky v nej a nepouzivam ju moc) na strankach co si dal. Bezim ale na fedore.

btw, ktore vivaldi si skusal? Lebo nie tak davno dali tusim dalsie moznosti ako si ho prisposobit. Pred tym som pouzival Operu 12 az skoro po prichod Vivaldi-ho a teraz mi ju vpodstate plnohodnotne nahradza (nie je tu mail client, sem tam sa nieco este posere, ako teraz napr. neviem vypnut prehliadac ked mam svoje kvanta zaloziek otvorenych, treba ho killnut, ale inak som zan vdacny)
09.09.2018 - 23:00:13
00
ja si do vivaldi-ho kopirujem ffmpeg z chromium
09.09.2018 - 23:04:34
00
Vivaldi som znova skúšal včera najnovšie, proste ma neoslovilo. Ja som v návode na Opera forum našiel že to ide sem: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/libffmpeg.so žeby som prekopíroval priamo z Chrome? To aby som si ho zas inštaloval, niekedy možno ešte skúsim... Inak, ak ma pamäť neklame, tak som kedysi musel do Opery manuálne prekopírovať kodek aj na Flash.

EDIT: tak som to skúsil priamo z Chrome a nepomohlo to, Opera začala padať.
09.09.2018 - 23:14:02
00
pockaj a to uz na Linuxe akoze nestaci links a AAlib? :x
09.09.2018 - 23:45:13
00
mmm, to sa bohuzial stava, potom je moznost este prekompilovat si to zo zdrojakov, na nete je na to vcelku jednoduchy postup, pohladam ti ho zajtra ked tak. OK, uz viem preco mi to ide - man nainstalovany extra balicek z "russianfedora-nonfree", vola sa opera-stable-libffmpeg. Bohuzial, zda sa ze na ubuntu nic take nie je a treba bud stiahnut niekym skompilovanu kniznicu ktora bude fungovat s tvojou verziou alebo si skompilovat sam (tu treba tiez najst spravnu verziu, ktora nebude sposobovat pady. tiez som riesil tento problem nejaku dobu dozadu pre vivaldi). Bohuzial, h264....
10.09.2018 - 00:35:26
00
milos21 napísal:
bedo a na Ubuntu ti idú html5 videá?

zatiaľ som to hádam ani neskúšal, YT fungovalo a to mi stačilo - ale teraz som skúsil a je to také všelijaké, v Opere nejde (okrem YT) skoro nič, Chromium zvláda aspoň Twitter, Vimeo a RTVS/ČT, ale SME a ČSFD už nie. Na Windows 10 fungovalo asi všetko, čo som skúsil, ale to sa tak nejako predpokladá...
10.09.2018 - 08:15:42
00
stanos4 Ja som skúšal prepisovať aj súbory odtiaľto, ale tie opera-libffmpeg po nahradení zatiaľ nefungovali, nie je stable verzia (ani dávnejšie, keď som to skúšal so staršou Operou)
https://repo.herecura.eu/pool/
https://repo.herecura.eu/herecura/x86_64/

bedo Aj mne stačí YT, potom nejaké videá na stream.cz a tv.hotline som musel pozerať na FF. Asi si musím zvyknúť :)
10.09.2018 - 10:14:57
00
milos21 v prvom rade, neviem ci si skusal, ale skus nainstalovat balicek chromium-codecs-ffmpeg-extra (nemam ubuntu, iba debian vo virtualnej masine, takze....). Ak nepomoze, tak skus len z tohoto balicka zobrat kniznicu /usr/lib/chromium-browser/libffmpeg.so (mali by snad tuna byt) a skopcit ju do /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/lib_extra (vytvor ten posledny podpriecinok ak neexistuje)

Ak toto nezafunguje, tak chod sem
https://gist.github.com/ruario/bec42d156d30affef655#file-latest-proprietary-media-sh
stiahni ten "latest-proprietary-media.sh" skript a skus ho len zbehnut. Bez upravy ti to stiahne, pripravy a skopci libffmpeg.so do priecinkov
$HOME/.local/lib/vivaldi/libffmpeg.so
$HOME/.local/lib/vivaldi/chromium-codecs-ffmpeg-extra-version.txt

problem je, ze tusim mas starsie ubuntu, spravne? a starsie ubuntu, tak isto ako moj starsi debian, pouziva staru glibc kniznicu. Cize ked stiahnes najnovsie libffmpeg tak ti to nebude fungovat. Tretia alternativa je ist napr. sem http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/c/chromium-browser/ a postupne skusat chromium-codecs-ffmpeg-extra_???????ubuntu0.16.04.1_amd64.deb balicek a libffmpeg.so si z neho vyextrahovat

edit: poskusaj ci ti to funguje tuna https://www.quirksmode.org/html5/tests/video.html ak ide, tak 3 videa sa ukazu a budu dat prehrat
11.09.2018 - 21:41:53
00
Nazdar, poprosil by som poradit.
Riesim nahradu nahradu notebooku, ktory sa mi podarilo utopit.
5 rokov mi stacil 11" fullHD displej ultrabooku, ale ta zrnitost je pre mna hranicna, na vacsej uhlopriecke mi to uz vadi. Chcel by som uz nieco vacsie, ale aj s vacsim rozlisenim.
Akotak sa na starom dalo aj video strihat, len pomaly. Mam rok kameru, uz aj dost materialu natoceneho, tak by som potreboval nieco, nacom sa to bude dat spracovat trochu komfortnejsie. Fotky stary zvladal, fotim iba 4MB jpg, akurat vacsie panoramy trochu brzdili.

K mobilite: notebuk som stale nosil zo sebou, ale pouzival iba na 2 miestach (doma a na ubytovni) vzdy na adaptere. Preto rozmyslam, ci vobec notebuk potrebujem.

Uvazujem teda o moznostiach:

1. notebuk strednej triedy 14-15.4" s rozlisenim vacsim ako fullHD ktory budem prenasat (a riskovat, ze mi ho z auta ukradnu, alebo ho rozbijem) a vykon a komfort zase nebude bohvieco
pocitam cez 1300€

2. 2 4K monitory (netusim ci tie najlacnejsie okolo 350€ su vobec pouzitelne) a nosit nejake mini PC predpokladam okolo 700€
(tiez neviem, ci znesu konektory monitorov kazdodenne zapajanie, resp. ci sa to da poriesit nejakym predlzovakom, ktory bude lacnejsie vymenit, ked sa opotrebuje)

3. alebo 2 kompletne staticke zostavy a rozrobene veci nosit na externom SSDcku
to sa mi paci najviac, akurat cez 2000 do toho teraz nemam chut vrazit, tak asi by som kupil najprv jednu zostavu (a nejake lacne riesenie na druhe miesto) a ked uvidim ze to fici, tak poriesim aj 2.

Bohuzial som sa uz kopec rokov o pocitace vobec nezaujimal, tak teraz sa dost stracam v komponentoch a cenach a studovat to na telefone moc pohodlne nieje.

Potreboval by som teda trochu usmernit, aky je zaklad v tych kategoriach (notebook/miniPC/desktop) na strih fullHD videa (mam GoPro, zatial viem robit iba s ich programom) a spracovanie fotiek. Hry sa absolutne nehram, vacsinu casu zabijem surfovanim webu.

Dik
11.09.2018 - 21:52:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up