Upravil zdvih, vymenil negatívnu pruzinu za slabsiu, otocil tlmiacu patronu hore nohami, olej do noh s vazelinou, olej do vzduchovej komory, pozil titanove srouby. Posli mi cislo do spravy a zavolam ti o detailoch

Nejaka inspiracia je tu

http://forums.mtbr.com/shocks-suspension/spinner-grind-air-20-3-0-a-1026964.html
28.08.2018 - 23:30:49
01
Vdaka. Pojazdime,naucime sa vozit, skúsim na zaciatok premazat,a ked to nebude uspokojive,tak cez zimu spravim rozobierku. Na synovej pruzinovej XCTjr dost pomohlo dokladne premazanie.
29.08.2018 - 08:52:28
00
mitocross - tento máme aj my, vyše roka, pár škrabancov, ale funguje bez problémov. Vidlu som neupravoval, aj keď malý syn váži 40kg ale jemu to je jedno, ide cez čo sa mu zachce, terén, neterén.
Čo nám teraz vadí, že sa trochu roztiahli gripy a hlavne ľavý sa trochu posúva doľava. Všimol som si to až minule, keď som išiel za synom a pozeral ako ide, chytil sa konca gripu že sa oprie, lenže grip už nebol na riaditkách ale trochu naľavo naprázdno, nasledoval pád, našťastie pri malej rýchlosti. Odvtedy pred jazdou alebo na zastávkach kontrolujem. Ale to až teraz po roku a 1/2, možno v lete ako horúco, teplom a potením? Ale už sme ich dorazili úplne, pár pádov na poslednej jazde v piesku a kamení a musím meniť za nové.
Ináč bike bez nejakého problému. A taký detail, ja mám pumpu len na autoventil, potreboval som redukciu na jeho galuskový, bežne v cykloservisoch mávajú.
01.09.2018 - 15:53:04
00
To su skor take vseobecne problemy, ktore vznikaju aj na inych bici.
Kup si tu velku pumpu, ked bude akcia v Lidli. Ma hlavicu na oba typy ventilov a funguje celkom dobre.
Gripy sa daju podlepit s lepidlom na gripy. Vacsina ludi ho nema, tak postaci aj Chemopren na obuv (hnedy).
Moja mala je este velmi lahka (22-23kg) a problem bol s odtrhom vidlice - aby vobec zacala chodit. Pravdupovediac, po chvalospevoch, co som si tu na fore precital, som bol sokovany. Naozaj ta synova pruzinova XTCjr ide po premazani hladsie a jemnejsie pri minimalnom predpati, ako tato pri minimalnych 30psi :o Vidlicu som trochu premazal, zlepsilo sa to. Este raz to zopakujem a mozno to bude stacit, no cakal som ovela viac bez nutnosti rozobierky a tuningu...

Finalna hmotnost 9,6kg je uplne super.

Ja po prvych jazdach riesim dva problemy:
Stojan - ten nastavovaci, co sme davali na Cannondale, tu nedrzi, pretoze zadna stavba sa uz od zaciatku dost prudko zuzuje. Bude tam treba nejaky patent vymysliet, aby sa netocil do vonka a nezasahoval do kluk. Alebo poznate niekto stojan na 20ku, ktory ma rozperky v rame, ktore zabranuju otacaniu sa?
Radenie - na najvacsie kolecko nedokaze mala prehodit sama. Je to treba ako keby pretlacit az za ukazovatel, aby to cvaklo. Prehadzovacka je nastavena dobre. Da sa to radenie nejako "posunut" bez rozhasenia prehadzovacky?
01.09.2018 - 18:09:26
00
Pumpa, gripy - to sa nesťažujem to boli len také pripomienky z praxe.
Stojan mám obyčajný, klasický len na zadnú dolnú vzperu. Treba dať na rám kúsok gumy, ja mám kúsok duše, a potom na to upevniť stojan. Rok čo to takto máme a drží to bez problémov. A to syn do toho silne kope keď ho chce postaviť alebo zložiť, takže pohnúť by sa to už pohlo.
Radenie - s týmto nemám problém, na výletoch nieje problém. Naprázdno v izbe sa mi zdá že to máme s posledným prevodom možno podobne, ale na výletoch vždy dokázal prehodiť na všetky prevody. Ja jazdím obvykle za ním a hovorím mu podľa situácie, že či palec/ukazovák na preradenie takže vidím aké prevody jazdí.
01.09.2018 - 18:22:42
00
Cykloturista napísal:
Treba dať na rám kúsok gumy, ja mám kúsok duše, a potom na to upevniť stojan. Rok čo to takto máme a drží to bez problémov. A to syn do toho silne kope keď ho chce postaviť alebo zložiť, takže pohnúť by sa to už pohlo.

Toto vyskusam, vdaka.
Ozaj, a uz mam objednanu kazetu 11-40 (ZTTE ma lepsie stupnovanie nez Sunrace). S 32z vpredu to potom cca bude zodpovedat synovmu sprevodovaniu. U nas sa to vyuzije.
01.09.2018 - 18:42:44
00
Ja mam vidlu nafukanu na 40psi pri vahe 16kg

Dnes som chcel spravit video ako vidla chodi len som zabudol sd kartu do kamery :(


mitocross napísal:
To su skor take vseobecne problemy, ktore vznikaju aj na inych bici.
Kup si tu velku pumpu, ked bude akcia v Lidli. Ma hlavicu na oba typy ventilov a funguje celkom dobre.
Gripy sa daju podlepit s lepidlom na gripy. Vacsina ludi ho nema, tak postaci aj Chemopren na obuv (hnedy).
Moja mala je este velmi lahka (22-23kg) a problem bol s odtrhom vidlice - aby vobec zacala chodit. Pravdupovediac, po chvalospevoch, co som si tu na fore precital, som bol sokovany. Naozaj ta synova pruzinova XTCjr ide po premazani hladsie a jemnejsie pri minimalnom predpati, ako tato pri minimalnych 30psi :o Vidlicu som trochu premazal, zlepsilo sa to. Este raz to zopakujem a mozno to bude stacit, no cakal som ovela viac bez nutnosti rozobierky a tuningu...

Finalna hmotnost 9,6kg je uplne super.

Ja po prvych jazdach riesim dva problemy:
Stojan - ten nastavovaci, co sme davali na Cannondale, tu nedrzi, pretoze zadna stavba sa uz od zaciatku dost prudko zuzuje. Bude tam treba nejaky patent vymysliet, aby sa netocil do vonka a nezasahoval do kluk. Alebo poznate niekto stojan na 20ku, ktory ma rozperky v rame, ktore zabranuju otacaniu sa?
Radenie - na najvacsie kolecko nedokaze mala prehodit sama. Je to treba ako keby pretlacit az za ukazovatel, aby to cvaklo. Prehadzovacka je nastavena dobre. Da sa to radenie nejako "posunut" bez rozhasenia prehadzovacky?
01.09.2018 - 20:10:58
00
Snad sa zabehne.
01.09.2018 - 20:25:18
00
Mimochodom, dnes sme boli jazdit na Bardejovskych trailoch, konkretne Kyslikovy. Celkom synovi lubilo a ja som bol s jeho vykonom velmi spokojný.

Prílohy:

E9F8465D-B552-4A5A-9FC9-E4BBF44B3D44.jpeg
E9F8465D-B552-4A5A-9FC9-E4BBF44B3D44.jpeg 866.4 KiB thumb_up2thumb_down

20C6EDCF-DCFD-430E-ABF1-59D238624605.jpeg
20C6EDCF-DCFD-430E-ABF1-59D238624605.jpeg 208.26 KiB thumb_up2thumb_down

01.09.2018 - 22:16:34
04
tu som spravil kratke video ako chodi nasa vidla, je to len z parku a dvora, takze zatial ziaden teren. (aspon som sa naucil ako to kamerovat)

02.09.2018 - 21:40:34
01
No, pekne si to nafilmoval. Vyzera, ze chodi pekne. Ale z videa nemam sancu rozoznat rozdiel medzi vasou a nasou. Vsimol som si o.i. , ze na nasej od novoti chyba ta nalepka s tabulkou tlakov.
02.09.2018 - 23:05:53
00
Su to rovnaké vidlice. Ja mam zdvih 70mm, ty mas 50mm, ja nemam nastavenie tlmenia, ty mas modry lock out. Poslem ti foto tabulky?
03.09.2018 - 00:01:20
00
Ahojte,
syn má výšku 152cm a isteam 79cm. Chcel by som kúpiť rám veľkosti S a kolesá 29". Vyskúšali ste už niekto 29-tky pre deti?
12.09.2018 - 11:52:19
00
Chceš to na závody, lebo aj tam už by to bol extrém a podľa mňa aj nonsense...
12.09.2018 - 12:44:46
00
Nie, rekre.
12.09.2018 - 12:47:01
00
keyboard_arrow_up