Ma niekto skúsenost s tymto computerom a s touto situáciou?
Po dva a pol mesiaci používania sa mi computer Sigma Sport BC 14.16 STS CAD prestal zapinať pri otrase (predtým stacil aj jenmý dotyk bajku o zem) a taktiez pri pretacani pedalov - zapne sa len pri silnom buchnuti kolesom o zem a vtedy sa mi na nom zobrazi ikona ako olejovej maznicky pri tej olejnicke je napis Bike service (alebo tak nejako) - nikde nie je popisane co to znamena. Computer potom musim zapnut stlacenim niektorého tlacidla aby riadne fungoval. Skusil som vypnut rezim spanku, ale nepomohlo ak ho zapnem tlacidlom tak ukazuje vsetky hodnoty (rychlost kadencia) spravne. Preto som vymenil bateriu v computeri. Olejnicka sa prestala zobrazovat, ale computer sa nadalej zapne len pri silnom naraze predného kola o zem, proste nefunguje tak ako predtým a musim davat stale po zastavke pozor ci sa mi zapol ak nie musim zapnut stlacenim tlacidla.
Viete mi napisat co to moze znamenat? Stretol sa s tým niekto? Co ma znamenat ta ikona co signalizuje servis bajku - nikde v navode, ani na stranke vyrobcu nie je o tom nic uvedene.
Toto zobrazovanie som dokazal vypnut len vymenov baterie pricom stara je stale dobra ma 2,98V
16.08.2017 - 10:09:53
00
nikto sa s takýmto problémom nestretol?
20.08.2017 - 10:36:49
00
Ta ikona je len jednoducha indikacia, ze po x prejdenych km resp. x hodinach jazdy mas spravit servis. Bud je ten pocet km / hodin definovatelny niekde v nastaveni, alebo je definovany napevno. V kazdom pripade je to nie prilis podstatna funkcionalita. S problemom so zapinanim Ti neporadim.
20.08.2017 - 10:43:23
00
No a nevies ako sa dostat ku stavu aby sa ta ikona po zapnuti (bez restartu vymenou baterie) prestala stale zobrazovat lebo ona sa spusti po zapnuti computeru stale a nevedel som dosiahnut stav aby som dal computeru vediet ze udrzba bola vykonana a a by sa ikona prestala zobrazovat. To zapinanie sa s casti vyriesilo vymenou baterie aj ked povodna bola dobra mala 2,98V (ide tam 3V)
20.08.2017 - 11:16:51
00
Neviem, musis preliezt vsetky polozky nastavenia alebo googlit. Ja mam tu funkciu na inej znacke tachaca. A ta bateria uz nebola dobra ked si nameral napradzno 2,98. Odmeraj napätie na uplne novej a pochopis co je nevybita bateria. :)
20.08.2017 - 11:56:13
00
Dakujem aspon za ciastocnu radu bohuzial ako som uviedol tato funkcia (servis bicykla) nie je nikde v navode ani na stranke vyrobcu popisana a nenasiel som o nej zienku ani nikde na nete.
K tej baterii nova ma napetie 3,32V, Odber compiteru je vsak tak minimalny ze si myslim ze pri napeti 3V by mal pracovat (odber - prud je tam uplne minimalny)
20.08.2017 - 13:33:36
00
Service interval adjustable via UFSB

Čiže nastaviť ti to vie predajca s mašinkou. Aale ako sa to iba odklikne netuším
25.08.2017 - 16:07:33
00
Ahojte vie mi niekto kto ma tento computer sigma napisat ako dlho mu vydrzi v computeri bateria? Ja som na zaciatku tejto sezony v marci daval novu znackovu bateriu od Panasonicu a uz teraz po najazneni 120 hodin (aktivne) 2000 km mi hlasi ze je bateria slaba pritom v navode pisu ze ma vydrzat 1,5 roka pri najazde 1h. denne co ja asi 550 hodin co zdaleka nedosahujem. Este uvadzam ze mam neustale zapnute NFC ale to sa v rezime spanku vypina.
Prosim o skusenosti dakujem
15.09.2018 - 18:54:44
00
keyboard_arrow_up