Caute,
cez vikend som menil zjazdene plaste Schwalbe G-One Allround na kolesach Sram Roam 40. Plaste aj kolesa su tubeless ready. Tu zacala moja nocna mora. Vymena plasta (za rovnaky len sirsi) trvala na kazdom kolese hadam aj 30-45 minut, hnusnych nadavok by som sa nedoratal, na palcoch oboch ruk mam mozole od snahy o odtlacenie patky a jedna zlomena montpaka si chudera odniesla vsetku tu zlost.
Preco ale zakladam tuto temu je prosba o radu. Najdlhsie totiz trvalo uvolnit/odtiahnut patku plasta od rafu, aby sa do vytvorenej medzery dalo nieco (srobovak/montpaka) zastrcit a postrcit patku plasta do stredu rafu, najlepsie bez poskodenia bocnej steny rafu a plasta.
Mate niekto skusenosti, resp. tipy/triky ako na to? Desim sa kolko casu by zabrala oprava v pripade defektu.
17.09.2018 - 10:54:33
00
je to velmi jednoduche a nielen pri bezdusakoch. Treba po celom obvode z jednej aj druhej strany palcom odtlacit bocnicu od rafu /casto byva ako keby prilepena/ a potom plast vyzujes bez problemov.
17.09.2018 - 12:11:02
01
to som samozrejme robil, ale vobec to nebola brnkacka, sa to nie a nie pohnut z miesta...na palcoch mam mozole a svalovicu na dlaniach :)
17.09.2018 - 13:15:58
00
bud rad....aspon vies ze mozes na tie plaste riadne "zatlacit" v klopenkach a ze sa ti len tak nevyzuju.....ale nie...raz sa to uz stalo aj mne, na plastoch co boli na biku ked som ho kupil. robota asi na 30min to dat dole.... nasledne uz sli vzdy dole easy.
17.09.2018 - 13:50:49
00
keyboard_arrow_up