a co takto ked ho nevidis lebo je kus za zatackou? hmm

ja mam tento problem na cykloceste popred nemocnicu na Antolskej, je riadne oznacena znackou C8 ale chodci, bezci, mamicky s kocarmi, psickari atd ju ignoruju a idu kludne 2-3 na sirku. Ked mam blby den a nerv na to tak ich zvyknem liznut tesne nech sa trochu spamataju ale je to nebezpecne a nemalo by sa to robit. Bohuzial vsetci co tam nemaju co robit ako aj kompetentni to maju na haku.

Podla mna ale ludi nie je mozne za toto legalne stihat lebo ak nema absolvovanu autoskolu tak nemusi poznat dopravne znacky ci nie?
18.09.2018 - 09:15:36
00
Ja sa vždy teším, keď scarinko niečo napíše.... :lol:
scarinko napísal:
Podla mna ale ludi nie je mozne za toto legalne stihat lebo ak nema absolvovanu autoskolu tak nemusi poznat dopravne znacky ci nie?
18.09.2018 - 09:21:24
07
Ja som zabil psa, behal po lese. Šiel som po neoznacenom singlíko chodníku. Vybehol mi z kriakov pod predne koleso. Preletel som cez rajdy. Pes zaknucal a ostal nehybne lezat. Majiteľ nikde. Potrhal som si väzy v ramene. To som sa dozvedel az poobede na traumacke, ked to zacalo boliet. Po pade som bol rad, ze nic nechruplo, cize klucka bola ok. A j som spravil asi dva zdvihy na nejakom konari. Potom som pocuval mudre pivne rady, mal si mu zobrat obojok a podla znamky vypatrat majitela. A vysudit odskodne. Poucil som sa jazdim predvidavejsie.
18.09.2018 - 09:28:36
00
Vrahu jeden , krvežíznivý 😱 ...
18.09.2018 - 09:52:44
00
mne sa stalo podobne v lese, ludia na sto honov od psa, ten zastal, a ked som prechadzal okolo neho tak sa pohol. Keby som bol na mtb tak pokračujem dalej, ale cestak je predsa len krehkejsi, tak som neplanovane absolvoval losi test :) zapi..val som si a siel dalej
18.09.2018 - 10:34:17
00
Hosť napísal:
Nazdar, neviete niekto nahodou, ako je to so zodpovednostou za ujmu na zdravi, ak sa niekto volne prechadza ( venci psa ) na cyklotrase a v neprehladnom useku dojde ku kolizii?

Na mysli mam najme pripady, ak dojde k zraneniu alebo v najhorsom pripade smrti jednej zo zucasnenych stran.

myslím si to isté ako píše PaloTT, že bude to na súde, ak sa teda nedohodnete.. ale psíčkar bude v nevýhode, keďže tam nemal čo hladať, čo ale neznamená že teba musia 100% vyvyniť

inak s tou jazdou v neprehladných zákrutách všeobecne treba trochu predvídať.. je jedno či tam vybehne pes alebo rovnako nepredvídatelné decko, situácia s dodržiavaním je aká je, treba ju brať do úvahy.. ak niekto nedodržuje či porušuje zákon volajte policajtov..

scarinko napísal:
Ked mam blby den a nerv na to tak ich zvyknem liznut tesne nech sa trochu spamataju ale je to nebezpecne a nemalo by sa to robit. Bohuzial vsetci co tam nemaju co robit ako aj kompetentni to maju na haku.

.. ale nič radšej .. len :puke:
18.09.2018 - 11:52:49
00
scarinko aka perlátor vyšší level.
1. V ZŠ sa decká na prvouke učia základne dopravné značky, dokonca aj prakticky na dopravnom ihrisku.
2. Lízanie natesno je kktina.
18.09.2018 - 12:14:36
00
sorry ale asi som uz stary ked si na prvouku nepamatam
nieco sa mi mari ze sme boli par krat na dopravnom ihrisku ale to nie je pravidlo a neabsolvuju to vsetci a navyse su to decka cize to maju skor ako zabavu.
Ja viem ze neznalost zakona neospravedlnuje a ze kazdy ucastnik premavky vratane chodca je povinny sa riadit pravidlami ale je to aj tak divne ze ked nevedia co to je za znacku a co znamena tak ako sa nou maju riadit.
Ano lizanie je kktina lebo nikdy nevies ako zareaguje ale pri niektorych to inak nejde kedze maju v usiach stuple a nereflektuju na okolne dianie.
Mozno sa to tu par ludom nebude pacit a budem mat furu nepacikov ale uz som par krat na cykloprechodoch (safko, TPD) do ludi aj strcil ramenom (nijak silno) lebo sa rozhodli ze tadial pojdu a navyse krizom rovno mne pod kolesa.
Skusal som to aj slovne ich upozornovat ze to nie je urcene pre chodcov a ma ist meter vedla po chodniku ale naspat som dostal vzdy len nadavky a gesta rukami. Takze to riesim po svojom.
18.09.2018 - 12:22:30
00
scarinko napísal:
sorry ale asi som uz stary ked si na prvouku nepamatam
nieco sa mi mari ze sme boli par krat na dopravnom ihrisku ale to nie je pravidlo a neabsolvuju to vsetci a navyse su to decka cize to maju skor ako zabavu.
Ja viem ze neznalost zakona neospravedlnuje a ze kazdy ucastnik premavky vratane chodca je povinny sa riadit pravidlami ale je to aj tak divne ze ked nevedia co to je za znacku a co znamena tak ako sa nou maju riadit.

Tak potom asi zlyhali rodičia :facepalm:
18.09.2018 - 12:38:56
00
To plati na cely jeho posledny prispevok, nie len na tu cast o znackach.
18.09.2018 - 12:41:59
01
astro predstav ze ani vsetci dospeli ludia nemaju vodicaky a cakat ze rodicia naucia decko ako sa ma chovat ked oni sami to nevedia je naivne. Presne tak :facepalm:
18.09.2018 - 12:42:46
00
Ty si fakt z Melmaku :x
18.09.2018 - 12:44:25
04
chlapci vase posledne prispevky sem zjavne asi nepatria lebo sa nevenuju teme, ak mate iny nazor, kludne ho prezentujte

ale zjavne sa zmozete len na smajlikovacie osocovacie prispevky typu krcmove reci, potlapkate sa po pleci aki ste fasa a ako ste mi to zase raz natreli. CG

nie Astro, som s Peeeetrzalky :)
18.09.2018 - 12:47:52
00
astro napísal:
Tak potom asi zlyhali rodičia :facepalm:

V tomto pripade mas pravdu. Nepouzili kondom...

Scarinko, ked ta na ceste "lizne" kamion, podobne ako to ty robis chodcom, budes tu vypisovat ze su kamionisti hovada. A pritom mozno len "mal blby den" :y:
18.09.2018 - 13:02:18
07
tu nejde o tlapkanie ale o zjavný psychologický problém so samým sebou.. ty stretnúť samého seba tak sa podla mňa aj zbiješ :rofl:
18.09.2018 - 13:11:47
08
keyboard_arrow_up