henten Jano ma nohu ako niektori cyklisti dve :D
17.09.2018 - 14:18:12
01
cibojak napísal:
Zopár záberov zo včerajšieho dojazdu v Nitre:


Ked sa mozem cisto technicky /bez rypania/ opytat to si mal tak zle nastavenu bielu, alebo si tam naschval hodil ten retro filter? Som len zvedavy nic za tym nehladaj :)
17.09.2018 - 16:40:27
00
Filtre žiadne (iba polarizačný na objektíve), WB som mal nastavené na oblačno a keď trochu zasvietilo slnko, tak to asi hodilo do takých teplejších farieb. Plus mám momentálne k dispozícií len nekvalitný monitor na notebooku, takže som s nimi okrem zmenšenia ani nič nerobil a možno reálne vyzerajú úplne inak ako si myslím. :-)
17.09.2018 - 17:19:01
00
Pár mojich fotiek z pretekov, nebol veľmi čas fotiť :)

https://photos.app.goo.gl/8Gp5NVYtPGXXgEPp9
18.09.2018 - 12:12:25
00
Brutálne video
19.09.2018 - 17:55:25
05
Celkom v poho :)
19.09.2018 - 20:19:22
00
ja som teda trocha sklamany. pise sa aka bola ucast a ako su spokojny a ako chcu dotiahnut dalsie tymi a ako stupa obluba cyklistiky a bla bla bla.
boli sme aj s mojou polovickou aj piatok aj sobotu. asi sme si vybrali zle miesta. piatok cca 2km pod vrcholom cicmian a sobotu cca 2km pod vrcholom homolky. ludi sa dalo naratat asi na dvoch rukach. vrchol bol na homolke, ked ide cyklista na horaku a pyta sa ci tu budu nejake preteky.
ceny ktore dostali cyklisti:
neviem a ani som nepatral kto co dostal, ale na fotkach, kde vsetci maju ten kovovy tanier, alebo ako to nazvem, je pekny. ale ked pozrem Alaphilippa ako pozera na ten kus kamena so starou rozobratou kazetou, pripada mi to ako kus nejakeho vytlku. bez urazky autora.
vzdy spravime na kole aj nejake km aj si donesieme nejake suveniry z pretekov. teraz za 2 dni sa mi malilo, tak som chcel ist este aj do Galanty. nemal som to predtym nastudovane (moja chyba). tak ked sme sa v nedelu prebrali, reku pozrem kedy je dojazd a este idem. na moje prekvapenie bol ciel okolo 13 hod. sak to vsetci este obeduju. nedal sa spravit neskorsi dojazd? ale tak dobre, v Galante bolo aj tak ludi dost. sak tade isli 3x.
ale kedze sa mi teda malilo suvenirov, tak reku idem aj tak pozret a odviest sa v utorok. a koli tomu teda hlavne pisem.
viem ze na SK su ludia horsie ako svine. ale co som videl v priekopach okolo tej Galanty, Horne Saliby, Diakovce.... proste uplne na GRC. priekopy plne plechoviek a plastovych flasiek od piva, energetakov, plne igelitky a mechy bordelu, gumy z aut, motoriek aj z diskami, televizor na vrchu priekopy....a to chceme volat este viac zahranicnych tymov, lebo sa nam mali...
vlastne ma to asi ani neprekvapuje, ze sme take svine. chodim vyse 20 rokov na Gulasku (kdo tam chodi, asi vie co tym chcem povedat). ludia dojdu robit piknik, auto plne, a po pikniku ***** igelitka bordelu do krikov. asi to po nich niekto uprace.
asi sa teda organizator okolo slovenska nebol odviest po tej trase. ale tak na SK by to aj tak nemal kto upratat alebo zaplatit. lebo nezamestnanost klesa, vsetci chcu robit za min 1000€ vo VW, alebo brat davky zadarmo. na druzstvach nema kdo robit, lebo male platy, druzstvam sa neoplati nic robit, radsej sa dovaza, lebo to vyjde lacnejsie. sak to je na hlavu postavene. aj teraz okolo tych Salib plne stromy orechov a na nich nikto. sak ked su cestarov, alebo drustva, uz tam mali byt nabehnuti nezamestnani a obrat a nie sediet doma a brat davky a orechy potom dovazat. a tak je to so vsetkym. podnikatelom sa dovoluju odpisy z dani a potom neni na nic. a normalny robotnik si preco nemoze odpisat z dani?
ja by som tieto skoncene preteky nenazval okolo slovenska, ale okolo smetiska.
jednoducho ked sa nezmeni pristup ludi ku krajine celkovo, tak asi amen. darmo vesiame kadejake tabule, kolko trva rozklad odpadu v prirode. a to sa vsetci hrdo hlasime, ze slovaci. ja sa teda za to hambim.
tu je teda mojich par suvenirov. vrchne su z piatka a soboty a spodne s kapsickami a sipkou z utorka.

Prílohy:

P1100067.JPG
P1100067.JPG 682.86 KiB thumb_up1thumb_down

20.09.2018 - 02:10:52
00
dal som si tu namahu a precital som co pises...co ti ja viem ci si sa tou hamiznostou iba nezaradil medzi bezny slovensky lud ;) co sa tyka vyhadzovania odpadu z kamiona/aut, myslis ze to je len na SK a vsade inde vo svete maju vonave priepoky? ved cez SK chodia Poliaci, Madari, Ukrainci, Gruzinci, Bulhari atd, tak hadam si nemyslis ze len slovensky kamionista/sofer vyhadzuje bordel z kamiona/auta? Ono to je take klasicke slovenske...len frflat a stazovat sa na forach a po krcmach ale nikto neurobi nic preto aby s tym nieco urobil...a to myslim vo vseobecnosti.
20.09.2018 - 08:02:18
06
Začalo to o cyklistike, skončilo o politike a kultúre národa :D a pridávam sa k Hackerovi. Ja som pochodila takmer celú Európu. To vyhadzovanie bordelu kade-tade je všade, akurát v zahraničí majú na to vymedzené prostriedky, aby to dali dokopy. Ak sa prejdete v Nemecku po meste, pozeráte ako tam je pekne, čisto. Skús to ale v noci, alebo o piatej ráno. Ono totiž o šiestej vytiahne do ulíc zametač, ktorý čistí cesty aj chodníky. Keby to nerobili, je tam rovnako ako tu. A to hovorím o skúsenostiach z pred šiestich rokov takže žiadne výhovorky na prisťahovalcov. V Belgicku som sa zas bála sama pohybovať, v určitých oblastiach to tam vyzeralo ako po riadení nejakého gangu. Vo Švédsku sa v zime ani na pláž nedalo ísť, čisté smetisko. Tam sa ani neunúvali to upratať, veď more to zmyje. Takže toľko k tomu. To nie je problém krajiny ani národa, ale celého sveta. Takže oni sú určite zvyknutí :)
20.09.2018 - 08:43:25
03
Hack3r asi si precital len co tebe vyhovovalo, alebo si si to tak vysvetlil. hamiznost sa prejavuje zobratim starych rozsekanych bidonov a inych veci z priekopy a odovzdanim do zberneho dvora?
vidim ze si si dal aj tu namahu so zistovanim, co je Gulaska a o odpade tam (je to jazero pri Senci a slnecnych jazerach). a ano aj tam a aj do lesa nam chodia robit bordel zahranicni kamionisti.
a ako pisala DeniDu, aj v zahranici je to tak, len tam su prostriedky na napravu. zial tu su prostriedky len na davky a ine veci zadarmo (obedy, vlaky...) a na odpisi z dani a odkrojenie si co najvecsej porcie nejakych dotacii.
takze ked su zvyknuti, tak som nic nenapisal. len nechapem, preco niektori cyklisti aj z profipelotonu odkladaju obaly z gelov a tyciniek pod gate a nedrbnu to do tej priekopy.
20.09.2018 - 10:46:37
01
ako si povedal, niektorí. Stále je to ale len malá časť. Ja nemám problém pri eurosporte presedieť celé preteky (hovorím tomu pasívny tréning :D) a tam je koľko krát vidno zábery na chlapov ako hádžu odpad kade tade. A podľa vyjadrení pár cyklistov čo si počkajú na sprievodné a nahádžu si to do neho, resp. sa vytrasú zo smetí na občerstvovačkách, je jasné, že sú v menšine. Povedomie sa šíri, ale pomaly. A nič nemožno uplne globalizovať, aj medzi nami sú takí, čo určite nemajú problém ísť odniesť mikrovlnku niekam do tatier lebo šak prečo nie, ale aj takí, čo by za to zabíjali.
20.09.2018 - 11:01:55
01
Hack3r napísal:
dal som si tu namahu a precital som co pises...co ti ja viem ci si sa tou hamiznostou iba nezaradil medzi bezny slovensky lud ;) co sa tyka vyhadzovania odpadu z kamiona/aut, myslis ze to je len na SK a vsade inde vo svete maju vonave priepoky? ved cez SK chodia Poliaci, Madari, Ukrainci, Gruzinci, Bulhari atd, tak hadam si nemyslis ze len slovensky kamionista/sofer vyhadzuje bordel z kamiona/auta? Ono to je take klasicke slovenske...len frflat a stazovat sa na forach a po krcmach ale nikto neurobi nic preto aby s tym nieco urobil...a to myslim vo vseobecnosti.

Isiel som viackrat cez cele Svajciarsko a pri dialnici som nevidel ani kusok bordelu. Fakt nikde a to bola zima, stromy bez listov. Ono si to asi aj nasinci rozmyslia, lebo tam hrozi za to mastna pokuta a ked nezaplatis, zhabu ti auto aj s riadnou palkou za skladovanie/parkovanie a hotovo. Viackrat som videl svajciarskych policajtov, teda asi skor vojakov a tipujem, ze ti ti naparia pokutu bez zbytocnych reci a mozes sa stazovat kolko chces.

Ja som minule zdvihol obal z gelu niekde v lese... To ako fakt 1g je zataz hodna to pohodit len tak. Vsetko je o ludoch a Slovaci su taki aki su, staci sa pozriet kto nam vladne a to je najlepsi obraz spolocnosti.
20.09.2018 - 11:46:00
02
zasiel si do extremu Svajciarsko vs. Slovensko tak je jasne ze to je ako je :) tiez obcas z lesa odnesiem bordel, aj na ulici zdvihnem zo zeme a hodim do kosa ak to bije do oci. a ked idem na cestaku a je na ceste drevo abo suter zastavim a slahnem ho do travy az sa niekto nezabije, ale to je stale malo co robim no lepsie ako nic :)
20.09.2018 - 12:57:09
01
Sesulak napísal:
Vsetko je o ludoch a Slovaci su taki aki su, staci sa pozriet kto nam vladne a to je najlepsi obraz spolocnosti.

Zbytočne zovšeobecňuješ.
Už som to tu párkrát písal. Robili sme štyri ročníky mtb maratónu na Devínskej Kobyle (350-450 účastníkov). Odznačkovával som asi polovicu trate. Odhodených gelov na 20-tich km bolo minimum (do desať kusov). Na niektorých iných mtb maratónoch to býva ináč. Čo z toho zovšeobecníš?? To sú iný Slováci?
20.09.2018 - 13:52:36
00
Ked profici zadaju tempo v stupani na Strbske, ostatni v baliku maju co robit.... vsetko som fotil na tom istom mieste, len na niektorych bolo viac vidiet, ze sa musia snazit :) ...dalsie fotky tu https://www.facebook.com/pg/Robo-Pritrsky-portr%C3%A9ty-a-fotoreport%C3%A1%C5%BEe-285734648152178/photos/?tab=album&album_id=1964845370241089

Prílohy:

IMG_2808.jpg
IMG_2808.jpg 122.02 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_2813.jpg
IMG_2813.jpg 129.69 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_2818.jpg
IMG_2818.jpg 128.04 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_2819.jpg
IMG_2819.jpg 161.53 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2820.jpg
IMG_2820.jpg 139.86 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_2821.jpg
IMG_2821.jpg 159.19 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_2823.jpg
IMG_2823.jpg 158.14 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_2831.jpg
IMG_2831.jpg 140.45 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2018 - 09:57:02
016
keyboard_arrow_up