Cize mozem jazdit dalej aj pri takychto tepoch a potom casom budem mat napr. pri tych 33km/h nizsi tep?
25.09.2018 - 11:19:42
00
ak tých 33 bude oproti hurikánu, tak ťažko (rýchlosť je veľmi na prd ukazovateľ čohokoľvek)
ale nie, nemal by si, lebo zjavne prestreľuješ a potácaš sa na hranici anaeróbu niekde v blízkosti FTP
dobrý režim pri nedostatku času by mohol vychádzať z
http://www.nrcresearchpress.com/doi/10.1139/H09-124#.W6oDTvmYSHs
v "populárnej verzii" tu:
https://www.youtube.com/watch?v=HTuaxOGdeXU
je to ten slávny článok, ktorý rozbil napardť mantru o najíždění megadávok pri nízkych výkonoch
lenže, aby to bolo dostatočne dvojsečné, na zvládnutie intervalov už treba mať čo-to nacválané... lenže tak, aby si orga(ni)zmus nemyslel, ako teraz, že len čo zbadá bicykel, tak ho ideš vraždiť
druhý tvoj problém je, že na meranie 30 s intervalu už nie je TF dobrá, TF je dobrá na steady states, teda intervaly tak nad 2 min, musel by si ísť na pocit
na druhej strane, v tom stave, v ktorom si, by ti dlhé výjazdy na relatívne nízkych výkonoch mali pomôcť odstrániť "splašenosť" organizmu - 2-4 h niekde v pulzovkách zodpovedajúcich Z2/Z3, ale dlhodobo takéto najíždění ťa skôr naučí jazdiť pomaly ako vyrobí nejaký základ (teraz sa do mňa asi pustia starí zbrojnoši), takže na nejaký mesiac by som naozaj naordinoval tréningy nad 2 h s pulzom v Z2, aby si dostal rozum aj ty, aj organizmus - a potom šup na tie vyššie uvedené intervaly

inak môj taký bežný priemer V PRETEKOCH je okolo 155 (maximum mám 200, ale nad 190 sa dostávam len extrémne málokedy)
25.09.2018 - 12:00:31
00
dellax napísal:
No podla stravy mas velmi malo najazdene. Ja sam mam malo. Vyskusaj jazdit 20h / tyzden aspon rok a ti garantujem ze tepy budes mat nizsie.
V prilohe na porovnanie februar po asi 3 mesiacoch bez biku. Druha vec je co si telo pamata... Lebo stacia 3 mesiace a si na 90% vo forme. A ja som v podstate srac co bikuje druhy rok a aj ten prvy rok od leta....


Nemusí cyklista nutne trénovat 20h/tyzden aby bol velmi konkurencieschopný. Známy jazdia v priemere 8-10h/tyzden, su velmi dobrý, drtí ludí aj s 2nás. nájazdom, ale aj oni sem tam (napr. počas dovolenky) idu cez objem, kedy kludne daju aj 25-30h/tyzden. Mám zato, že objem je proste nutný (nejaký obdobný treningový blok, dlhé jazdy), aby si sa mohol odrazit k intenzite a dosiahnut vyšší peak. Ja tento rok mám absenciu dlhých výjazdov (5+ hodin) a poznám to. Tu a tam pár sekund od PB na treningových segmentoch, nižsia efektivita a ekonomika pohybu apod.
25.09.2018 - 12:32:00
00
tulenik napísal:
dobrý režim pri nedostatku času by mohol vychádzať z
http://www.nrcresearchpress.com/doi/10.1139/H09-124#.W6oDTvmYSHs
v "populárnej verzii" tu:
https://www.youtube.com/watch?v=HTuaxOGdeXU
je to ten slávny článok, ktorý rozbil napardť mantru o najíždění megadávok pri nízkych výkonoch
lenže, aby to bolo dostatočne dvojsečné, na zvládnutie intervalov už treba mať čo-to nacválané...

Uz aby prisiel niekto s tabulkou, ze pri akom rocnom najazde kolko treba najazdit v ZDV. Potom to este zakomplikujeme otazkou, ake ma byt to % pri ludoch, co trenuju od 15 rokov a ake pri tych, co zacali v 30ke. :D
A nakoniec aj tak znova zistime, ze najjednoduchsie je pouzit aj tu stareho Pareta.
25.09.2018 - 12:40:10
00
Hosť napísal:
miesas 2 rozne veci. intenzitu a tepy pri nej. pri 20h tyzdenne nebude moct jazdit iba intenzitu ergo nebude mat iba vysoke tepy... co ale nemeni nic na tom ze ak tu intenzitu niekedy pocas tych 20h pojde bude mat tepy opat vysoke.

inak povedane - s trenovanostou ti stupa vykon na danej pulzovej frekvencii, teda ak pojde 90% maxu pojde rovnake tepy akurat ak bude trenovanejsi pojde rychlejsie.

To je sice pekne ale pokial nie som slepy tak som intenzitu nikde nespomenul. Jasne ze si pri 20h nenalozim kazdy den "bomby". Namixovat si to musi kazdy sam.
A co sa tyka tych hodin tak presne vidim na strave ze ti co maju tych hodin najviac => dosahaju aj kvalitne vysledky (except turisti). Konkretne aj z fora to tu uz bolo viackrat spominane "na biku ten objem neo*****". Tym nechcem povedat ze jazdit do 10h tyzdenne TEMPO je zle... Ak ti to funguje tak prosim. Kazdopadne tou frekvenciuou ktoru ma na strave sa moc daleko neposunie podobne ako ivan.
25.09.2018 - 16:24:07
00
nooo opatrne - clovek ktory zacina sa najrychlejsie posunie prave tou intenzitou. problem je ze narazi na uroven od ktorej treba uz aj objem... a este vacsi problem je ze je par pripadov ktore sa za turistov nepovazuju maju dlhodobo najazd 10k-15k km rocne a aj tak ich predbiehaju turisti s 5k rocne :)


mimochodom
dellax napísal:
To je sice pekne ale pokial nie som slepy tak som intenzitu nikde nespomenul. Jasne ze si pri 20h nenalozim kazdy den "bomby".

no vidis ze si ju spomenul - prave tymi 20h tyzdenne - a este si si to aj vysvetlil
25.09.2018 - 22:52:38
00
Suhlasim s tym, co pises, ale kolko ma byt tych intervalov v treningu toho zaciatocnika? V ktorej zone? Co ma tvorit zvysok treningu? A potom su tu samozrejme ciele, ak chce clovek jazdit polmaratony, tak pohodicka. Ak smeruje k niecomu epickejsiemu, tak bez toho objemu sa asi daleko nedostane.
26.09.2018 - 08:18:44
00
ja osobne som absolutne presvedceny o tom ze zaciatocnika je zbytocne zabijat nejakou strukturou zonami casmi a poctom. hlavne nech jazdi rychlo a tak aby ho to bavilo. ked takym sposobom dosiahne "strop" a bude ho to stale bavit (a to sa uz nebavime o zaciatocnikovi) moze ho nejaky trener zacat riesit strukturou... povedzme si uprimne ze struktura berie velke mnozstvo zabavy co je primarna vec pre ktoru jazdime. tiez mame par prikladov ktore sa s pravidelnou nepravidelnostou ukazuju na bedniach kratkych podujati bez toho aby okolo nich akakolvek struktura co len presla, vid vitaz 65km Martinskeho cyklomaratonu - opat gratulujem :)

dakedy strasne davno som cital niekoho poznamku ze "ak si chce jazdec uzit dlhy mtb maraton (teda 100+ co spada do tvojho epickejsieho) potrebuje dva roky predtym najazdit okolo 8000km rocne a dalsiu sezonu sa na ten dlhy maraton zacat pripravovat". a to sme len na urovni "uzit" nie zavodit a uz vobec nie vyhravat :)
26.09.2018 - 09:43:37
02
Kolko čoho, na to si človek musí prist sám, pocuvat telo, prisposobovat sa, učit na základe skusenosti. Nič exaktné neexituje (aj ked na nete sa dá pohladat príklady kadeakých treningov). Treba brat do uvahy aj dalsie aspekty života, práca, rodina. Všetko "vyčerpáva". Ja mal obdobie, kedy som vela robil + vela iných povinností. Tak proste som jazdil zvačša len ZDV v 1-2 zone, aby som sa nedostal do unavovej spiraly. Počuvat telo a radšej sa držat pri zemi. Radsej nedotrénovaný ako pretrenovaný a vyčerpaný.
26.09.2018 - 09:48:15
05
stax Moze byt. A je nutna ta anonymita pri tom vitazovi? Mna to zaujima, ako cca jazdi, ale hlavne, aku ma sportovu minulost. Lebo velmi casto za tym, ze niekto sa vozi len pre radost par rokov a pri tom je na spicke v pretekoch, je fakt, ze predtym v maldosti hral(trenoval) futbal, atletiku a pod. Potom to je samozrejme uplne ina situacia, ako keby nerobil nic.
26.09.2018 - 09:52:16
00
jasne ze nie je 30-39 kategoria
https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/2631?rid=2999&eventid=2
26.09.2018 - 09:54:08
00
Hmmm. 7,5min na druheho. Tak to je dobrý.
26.09.2018 - 09:56:21
00
Moment, sorry 30-39r. a SNP uprsaný maraton. Už vidím. Ako vačšinou s tebou suhlasim ale toto neni uplne najstasnejší príklad :) Hlavne ked vidím odstup od prvého absolutne a hlavne specifické podmienky, kedy som to s lutostou odpískal este pred startom.
26.09.2018 - 09:59:58
00
Wladix napísal:
stax Moze byt. A je nutna ta anonymita pri tom vitazovi? Mna to zaujima, ako cca jazdi, ale hlavne, aku ma sportovu minulost. Lebo velmi casto za tym, ze niekto sa vozi len pre radost par rokov a pri tom je na spicke v pretekoch, je fakt, ze predtym v maldosti hral(trenoval) futbal, atletiku a pod. Potom to je samozrejme uplne ina situacia, ako keby nerobil nic.


Ono je to častokrat este inak. Velmi často za výrokom "jazdim pre radost" a podobné sa obvykle skrýva struktura, ktoru ale v kolektive jazdcov, ktorý ozaj jazdia "pre radost", nemože priznat, aby nevyzeral nepatrične :) Samozrejme strukturou, ak je zakomponovaná citlivo, sa ale nemusí nič uberat z radosti z jazdy. Neni to ako svojho času jeden cyklista tu, ktorý jazdil hore dole bratislavskou hrádzou intervaly (meno som zabudol, možno sa tu pripomenie, ked to uvidí), to je samozrejme pre vačšinu ozaj na palicu. :)
26.09.2018 - 10:07:46
00
petersa tak slovakia ring 24h 2018 vitazi 4 clenne teams ak chces epicky priklad. tam boli v teame 2ja okolo ktorych struktura ani nepresla ;)
26.09.2018 - 10:12:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up