Otázka znie, nielen pre teba, ale pre všetkých, čo čistia reťaz tech. benzínom, petrolejom, naftou - čo robíte s použitými kvapalinami? Rozmýšľate trochu aj nad ekológiou?
22.08.2018 - 08:39:36
02
edelweiss napísal:
vsetci mame usi ciste, lebo si ich cistime kazdy den, tym padom pouzite tycinky vyzeraju ako nepouzite, cize je to nechutne? nie, nie je. recyklovanie je v pohode, in general.

https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1455793/Prec-s-vatovou-tycinkou--Po-tomto-vas-prejde-chut-cistit-si-usi-

Prílohy:

1505873.jpg
1505873.jpg 268.14 KiB thumb_up0thumb_down

22.08.2018 - 08:45:03
00
Otázka znie, nielen pre teba, ale pre všetkých, čo čistia reťaz tech. benzínom, petrolejom, naftou - čo robíte s použitými kvapalinami? Rozmýšľate trochu aj nad ekológiou?


Ja som to pôvodne chcel odniesť do zberu na benzínku. Za niekoľko rokov, ako čistím v benzíne som to nepotreboval urobiť. Už som to tu písal, že umývam reťaz v tom istom benzíne už veľmi dlho - roky. Po usadení zlejem čistý benzín a po použití vrátim späť do nádoby, kde špina usadne kým ho znovu použijem.

Tak neviem či je lepší cyklostar v kanalizácii. Za tú dobu by som ho tam vylial nemálo a spolu s ním zmytý starý olej z reťaze.
22.08.2018 - 09:06:24
05
ked to tak citam - asi casto nejazdis ze? :-D keby som mal toto aplikovat kazdych 200km tak ma ebne :-D
22.08.2018 - 10:30:26
02
Gusto0 Každých 200 km reťaz určite neperiem. Ja ju neperiem pri každom mazaní.
A samotné pranie nezaberie veľa času. Zhodím reťaz do plastového vedierka (mám spojku). Zalejem benzínom. Pohrkám. Vylejem špinavý benzín. Zalejem druhý krát. Znovu pohrkám. Vyberiem reťaz, utriem handrou. Špinavý benzín zlejem späť do fľaše so širokým hrdlom.
Čo ja viem? 10 minut? S práčkou by som bol rýchlejší? Nemyslím.
A v práčke sa drbkáš s deci čističom. Ja periem v litri benzínu.
22.08.2018 - 11:32:42
00
ja periem aj skor ako po 200km, lebo pouzivam teraz docasne taky omyl od Finishlinu, vola sa to Ceramic Wax, cvrlika to po 50-60km, ked je prasno. vacsinu casu sa vozim v prachu partaka, cize prasi sa mi na prevody viac, ako ked ide clovek sam a po asfalte. retaz inak na pohlad krasne cista, nelepkava, len ten cvrkot potom. uz mam toho omylu len na dne, potom sa vratim k cervenemu finish linu a bude to lepsie. pranie retaze ma tak neobtazuje ako crvrkot prevodov, to neznasam a preto castejsie perem.
vedel som, ze si budete robit prdel z tych usnych tyciniek, ale pit z jedneho pohara cela rodinka, alebo z jednej flase na celodennej turistike vo vypeku, dojedat jedlo po detoch, alebo sharovat jointa s cudzimi ludmi, nehovorim uz o vykusovackach atd. s pochybnymi babami zbalenymi v opitosti v bare, to je v pohode. to neni nechune. ja som cistotny, aj moj bicykel to o mne vie. pozres bikerovi na retaz a hned vies, co je zac. nedavno som kamosovi ocistil prevody, lebo som sa uz na to nemohol divat, v kazete mal medzi pastorkami natvrdo nabitu zmes oleja a niekolkorocneho cestneho+gravel bordelu az po zuby, retaz pomaly uz nevedela coho sa ma chytit. cele to mal tak zadrbane, ze po ocisteni sa na klukach ukazal napis campagnolo a bicykel "zazracne" obzivol. vraj teraz bike leti jak sip, asi aj preto, ze som mu gumy dofukal. :))
22.08.2018 - 15:15:12
00
JoKo napísal:
Otázka znie, nielen pre teba, ale pre všetkých, čo čistia reťaz tech. benzínom, petrolejom, naftou - čo robíte s použitými kvapalinami? Rozmýšľate trochu aj nad ekológiou?


Ja čistím technickým benzínom. Mám 2 sklenené nádoby - po čistení vždy prelejem do prázdnej nádoby použitý TB, kde sa do ďalšieho umývania usadí špina na dne a "čistý" TB prelejem znovu do čistej nádoby a použijem na ďalšie čistenie. Minul som tento rok asi 3 dcl TB. Keď už nie je použiteľný, tak ho dám kamošovi do servisu a on to posiela niekam na likvidáciu (kam, to neviem).
30.08.2018 - 10:40:46
00
Glevo napísal:
Pouzivam ten rex domestique ako som spominal, zalezi od podmienok ale pri beznych neni problem 300km bez mazania, retaz je pomerne cista, necistoty to na seba nelepi. Retaz vyutieram handrou a namazem. Mazivo ani nevidno pri mazani niekedy problem zistit ktory clanok som uz s mazivom presiel. Po blatovom maratone napr nedavny horal retaz vycistim cyklostarom, rovnako aj kazetu a pohon. Retaz v pohode vydrzi jazdu v blate a vode bez neprijemnych zvukov. Pri klasickom mazive na sulovskom maratone, kde nechybal lejak som na poslednych vyse 10 km uz pocuval neprijemne zvuky a retaz bola uplne vysusena


300km výdrž? len klasické jazdenie po lese bez nejakých náročných trailov kde sa reťaz poriadne vytrasie? lebo mne to viac ako 2 výjazdy kde sa retaz celkom vytrasie na trailoch nevydrží. 80km a uz je to suché, hlučné.
18.09.2018 - 21:42:03
00
No 300 km je take maximum, v priemere okolo 200. No je pravda ze nejaky trail zabera 5% mojho vyjazdu
20.09.2018 - 07:31:53
00
v tom prípade môže byť, pokiaľ človek jazdi aj traily kde reťaz fakt dosť poskakuje, tak zatiaľ max 80km.. skusil som teraz aplikáciu s fenom, tak uvidim ci to vydrží dlhšie alebo nie.
20.09.2018 - 08:12:53
00
Caute ma niekto s tymto skusenosti?

https://www.cykloeshop.sk/p/1834/brunox-lubcor-400-ml-sprej
27.09.2018 - 13:17:55
00
Máš žeravú reťaz? Tak ju musíš vymeniť a nie používať ochranu proti hrdzi. Reťaz treba mazať!
27.09.2018 - 20:24:21
00
tak je to aj mazadlo preto sa pytam chcem sprej a najlepsie do univerzal alebo do vlhkeho prostredia kedze sa blizi zima, nevadi my mazat pred kazdym vyjazdom je to chvila.
27.09.2018 - 20:33:15
00
Vyskúšaj, napíš skúsenosti
27.09.2018 - 20:39:20
01
Olej na sijace stroje a bicykle. Po kazdej jazde utriem retaz handrou. Mazem kazdych cca 100 km. 1-2 krat za sezonu vycistim Cyklostarom. 100 ml oleja za dve eura vydrzi na dva roky. Nerobim z toho vedu ....

Prílohy:

180118-olej-na-sijacie-stroje-100ml.jpg
180118-olej-na-sijacie-stroje-100ml.jpg 15.44 KiB thumb_up1thumb_down

27.09.2018 - 20:59:36
03
keyboard_arrow_up