A čo keď zistíte, že ste do sitka namleli viac kávy ako je potrebné? Vyhodíte? Tak kvalitnú kávu, akú si doprajete?
01.10.2018 - 22:20:36
00
roman_ napísal:
Taká nesmelá otázka. Na čo je dobrý odklepávač pre domáce použitie - napr. 4 kávy denne? Ako dlho tam držíte puky?


na to, ze to je pohodlnejsie a hlavne podstatne jednoduchsie ako odklepavat do kosa - mas tam v strede ten "valcek" do ktoreho jednoducho je*bnes s pakou a neriesis ako si sa trafil.... a nehrozi ze ti vypadne aj miska z paky, ako sa mne parkrat stalo kym som este odklepaval do kosa :lol:

je to financne bezvyznamna investicia ktora prinasa vacsiu pohodu do pripravy kavy..

...a vysypavam ho prakticky kazdy den, mam ho cca pol metra "vzdusnou ciarou" od smetneho kosa :D
01.10.2018 - 23:10:00
00
roman_ napísal:
A čo keď zistíte, že ste do sitka namleli viac kávy ako je potrebné? Vyhodíte? Tak kvalitnú kávu, akú si doprajete?

Málokedy sa to stáva. Ak je nutná zmena mletia (napr. pri novej káve), tak na 1. mletie nastavím kratší čas timera a domeliem potrebné množstvo ručne. Na ďalšie mletie potom prepočítam čas timera na potrebnú gramáž, tam už odchýlka nie je veľká, max. do 0.3g, čo je tolerovateľné. Tiež už zo skúseností viem, že zmena mletia o 1 celý stupeň (10 dielikov) znamená upraviť čas timera cca. o 0.3s. A ak náhodou sa predsa len nejak zomelie viac, tak odoberiem a použijem na nasledujúcu kávu. A ak je to už posledná káva, tak dám do nádobky, kde si manželka melie kávu do práce (v takom prípade je jedno, či bola zomletá čerstvo, alebo už niekoľko hodín ;) ). V krajnom prípade aj vyhodím, čo sa tiež už neraz stalo.
01.10.2018 - 23:20:19
00
Mne je ľúto drbnúť tou pákou o vyklepávač...aj keď by to asi neraz zdržala. Mne sa darí vyhadzovať puk švihom, bez akéhokoľvek klepnutia páky o čokoľvek. Sitko drží riadne, nikdy nevypadol ešte. Vybrať ho prstami nedokážem, jedine niečím plochým aj to miernou silou.
01.10.2018 - 23:25:49
00
Hosť napísal:
... mas tam v strede ten "valcek" do ktoreho jednoducho je*bnes s pakou a neriesis ako si sa trafil.... a nehrozi ze ti vypadne aj miska z paky, ako sa mne parkrat stalo kym som este odklepaval do kosa ...

Ja naopak riešim aj to "triafanie", keďže mám drevené ručky na pákach, a zlá rana tvrdé drevo viditeľne poznačí. Takže zásadne triafam kovový krk páky o plastový lem odpadkového koša ... :)
01.10.2018 - 23:26:32
00
No nemyslel som priamo ruckou, ale cca miskou... plus minus... ako sa podari :lol:
02.10.2018 - 00:10:33
00
mnavak napísal:
Dnes trochu vacsi nakup:)

No ako prvé skúsenosti s Biancou? :^) Sem s nimi. ;)
02.10.2018 - 07:23:38
00
roman_ napísal:
Ale no, zase od ťál po ťál. Radšej doma dve tri dobré kávy, ako v meste/v robote desať patokov.


... presne toto bolo myslene ako vtip . Ranné prvé mletie cca 5 gramov vyhadzujem . Ja to pre certstvost obetujem , a to mám kavy aj za 35€ / tohoročný Lot Mzungu / . Poobede ak idem robiť kávu okolo obeda už nie ... ak až podvečer tak tiež nejaký ten gram odmeliem . Zatuchlina ti ***** celu 19 gramovu / 32 gramovu extrakciu . Ale tu už záleží či chceš piť top kvalitu alebo šetríš . Oboje sa spolu “ nesnúbi “ :) ... knock box treba gumu triafať kovovou časťou páky ... drevo otras prežije , teda aspoň to Petrove ;)


Naposledy upravil Ramon1 dňa 02.10.2018 - 10:25:13, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2018 - 07:34:13
00
Ramon1 napísal:
Zatuchlina ti ***** celu 19 gramovu / 32 gramovu extrakciu . Ale tu už záleží či chceš piť top kvalitu alebo šetríš . Oboje sa spolu “ nesnúbi “ :)

pravda, pravda, aj vodu aj kávu treba na začiatku odpustiť, aby bolo všetko pekne čerstvé, tak ako má byť. V tomto majú ručné mlynčeky trochu výhodu, lebo sa jednoduchšie čistia.
02.10.2018 - 08:07:56
00
... alebo melieš single dose (ako napr. luper) ...
02.10.2018 - 09:56:18
00
luper napísal:
No ako prvé skúsenosti s Biancou? :^) Sem s nimi. ;)

Zatial vyborne, zoznamujeme sa.. ale prvy shot ma uplne odrovnal, asi nahoda ze aj dobre nastaveny mlynec+spravna gramaz v novom sitku. Teraz mam toho strasne vela a nechcem davat mobilove fotky tak pockajte na kvalitne:)
Je trosku vacsia ako som si predstavoval takze na sucasnej linke je trosku hovado.. ale to ticho rotacky a dizajn su genialne!
Jedine co mi zatial nie je prirodzene je nejako podozrivo lahka paka.. naha je uplne pierko, original misky su take plechove, po zoznameni pojdem do IMS alebo VST. Taliani mysleli na kopec detailov, vsade kde by to mohlo drncat su nejake gumicky..
02.10.2018 - 21:04:17
01
Doporučil by som jednoznačne VST 15 gramovka je základ pre espresso a naked portafilter Ridgeless verziu . Ako ristretto LM Strada 7 gramovka ... IMS oproti VST problemovejsie , za mna VST 👍 . Veľa šťastia
02.10.2018 - 21:38:03
00
rasto napísal:
Dusan daj potom vediet ako si bol spokojny s Red Fawn

Z tých suchých Etiópii asi najmenej s tou od Red Fawn... Na tom festivale sa mi na filtri veľmi páčila. Možno je to tým, že som ju otvoril ako poslednú. Pražená bola 7. Septembra. Zrno tiež žiadna hitparáda. Z toho čo som tam kúpil tak môj rebríček je GP, Bean Up, Red Fawn. Espresso z 14g sa dá spraviť celkom v pohode.

Prílohy:

IMG_20181002_070325~01.jpg
IMG_20181002_070325~01.jpg 1.02 MiB thumb_up0thumb_down

IMG_20181002_194128.jpg
IMG_20181002_194128.jpg 956.31 KiB thumb_up1thumb_down

02.10.2018 - 21:39:38
01
Ramon1 napísal:
Doporučil by som jednoznačne VST 15 gramovka je základ pre espresso a naked portafilter Ridgeless verziu . Ako ristretto LM Strada 7 gramovka ... IMS oproti VST problemovejsie , za mna VST 👍 . Veľa šťastia

Aj paky su ridgeless? Myslel som, ze len misky su ridged a ridgeless. Btw, mam aj ridged (LM) aj ridgeless (IMS) misky a radsej mam tie ridged, lebo pri vyklepavani puku nevyletuju aj z pukom z paky ako ridgeless (ako som spominal, klepem o krk paky) a v pohode ich vyberiem von rukou aj z paky s vypustou (z bottomless paky niet co riesit, vytlaci sa zospodu).
02.10.2018 - 21:57:25
00
Idealne by som chcel par single a double kde by som nemusel menit mletie, iba samozrejme upravit gramaz. Neviem ci sa vyjadrujem korektne.. mam IMS B70 2T h24.5 M .. ale mam pocit ze je ridget. Dostat ju z paky nie je vzdy bez zlomeneho nechta:)
02.10.2018 - 22:03:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up